دیابت در بارداری با مشکلات چشم در کودکان ارتباط دارد


تصویر خبر: دیابت در بارداری با مشکلات چشمی کودکان ارتباط دارد

چهارشنبه ، 18 آگوست 2021 (اخبار HealthDay)

یک مطالعه طولانی مدت نشان می دهد کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری دیابت داشته اند ، بیشتر در معرض انواع شدید مشکلات چشمی مانند نزدیک بینی و نزدیک بینی و آستیگماتیسم هستند.

در مجموع ، آنها به عنوان عیوب انکساری شناخته می شوند ، شرایطی که در آن چشم نمی تواند تصاویر را به درستی روی شبکیه متمرکز کند.

“مثل خیلی ها [refractive errors] در کودکان خردسال قابل درمان است ، شناسایی زودهنگام و مداخله می تواند تأثیر مثبتی در طول زندگی داشته باشد. “نویسندگان این مطالعه در شماره 17 اوت مجله نوشتند دیابت شناسیبه

محققان خاطرنشان کردند که میزان خطای انکساری در دهه های اخیر افزایش یافته است و این نشان می دهد که عوامل غیر ژنتیکی نیز می توانند در این امر نقش داشته باشند.

استفاده از رایانه ها برای مدت زمان طولانی یا سایر کارهای نزدیک و عدم فعالیت در فضای باز به عنوان عوامل خطر غیر ژنتیکی کلیدی برای ایجاد عیوب انکساری کم و متوسط ​​در کودکان مدرسه ای شناخته شده است. به گفته محققان چینی و دانمارکی ، علت خطاهای شکست شدید (زیاد) نامشخص است.

مطالعات قبلی نشان داده بود که افرادی که دارای عیوب انکساری شدید هستند می توانند قبل از تولد دارای نقص مادرزادی چشم باشند.

قند خون بالا در دوران بارداری می تواند باعث افزایش سطح قند خون جنین شود ، که می تواند به شبکیه چشم و عصب بینایی آسیب برساند و باعث تغییر در شکل چشم ها شود که می تواند باعث عیوب انکساری شود. به

برای کسب اطلاعات بیشتر ، محققان داده های حدود 2.4 میلیون نفر را که بین سالهای 1977 تا 2016 در دانمارک متولد شده بودند مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. از این تعداد ، بیش از 56000 نفر در دوران بارداری در معرض دیابت مادر قرار گرفتند: 0.9٪ با دیابت نوع 1. 0.3 type نوع 2 ؛ و 1.1 درصد مبتلا به دیابت بارداری هستند.

در سال 1977 ، 0.4 mothers از مادران در دوران بارداری دیابت داشتند در مقایسه با 6.5 in در سال 2016. مادرانی که مبتلا به دیابت بودند سن بیشتری داشتند و بارداری های قبلی بیشتری داشتند.

در مجموع 533 فرزند مادر مبتلا به دیابت با عیوب انکساری بالا تا 25 سال پیگیری و همچنین 19،695 کودک مبتلا به این بیماری تشخیص داده شدند.

این مطالعه نشان داد کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری به دیابت مبتلا بودند ، 39 درصد بیشتر از سایر کودکان در معرض خطر بودند.

در مقایسه با فرزندان بدون علامت ، این خطر در افرادی که مادرشان مبتلا به دیابت نوع 1 (32)) یا نوع 2 (68)) بود ، بسیار بیشتر بود.

محققان همچنین دریافتند که کودکان مادران مبتلا به عوارض دیابت دو برابر بیشتر در معرض عیوب انکساری هستند ، در حالی که این خطر برای کودکانی که مادران آنها هیچ عارضه ای در دیابت ندارند ، 18 درصد بیشتر است.

بر اساس این گزارش ، نزدیک بینی بیشتر در دوران کودکی و نزدیک بینی در سنین نوجوانی و جوانی شایع تر بود.

محققان گمان می کنند این تفاوت ممکن است به دلیل یک فرایند طبیعی باشد که در آن شکل چشم در دوران کودکی تغییر می کند. آنها گفتند که این تغییر می تواند دیدگاه بزرگتری از دوران کودکی را با گذشت زمان تصحیح کند.

این تیم اضافه کرد که افزایش سالها و شدت تحصیل می تواند خطر نزدیک بینی را از اوایل کودکی تا جوانی افزایش دهد.

اگرچه افزایش 39 درصدی ریسک یک اندازه نسبتاً کم است ، اما از نظر بهداشت عمومی ، با توجه به شیوع بالای جهانی [refractive errors]نویسندگان مطالعه توضیح می دهند که هرگونه پیشرفت جزئی در این عامل کم خطر اجتناب ناپذیر ، به کاهش چشمگیر تعداد مطلق این بیماری های چشمی کمک می کند.

این مطالعه توسط Jiangbo Du از آزمایشگاه دولتی پزشکی تولید مثل در دانشگاه پزشکی نانجینگ در چین و Jiong Li از دانشگاه Aarhus در Aarhus دانمارک هدایت شد.

اطلاعات بیشتر

موسسه ملی چشم ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد عیوب انکساری دارد.ارائه

تصور: سفر باورنکردنی تخمک به جنین
به ارائه مراجعه کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *