دیابت نوع 2 – توجه به علائم هشدار دهنده اولیه دیابت

قبل از تشخیص رسمی دیابت نوع 2، سالها زندگی کردن بسیار آسان است. این به این دلیل است که بسیاری از علائم خفیف هستند و وقتی به تنهایی دیده شوند، بی اهمیت به نظر می رسند. برخی از مردم آنقدر از پزشکان بدشان می آید که از رفتن امتناع می ورزند مگر اینکه در حال مرگ باشند. این نباید اینطور باشد.

شما بهترین کسی هستید که می دانید چه زمانی باید به پزشک خود مراجعه کنید… و این زمانی نیست که فکر می کنید در حال مرگ هستید. هر زمان که علائمی را مشاهده کردید که باقی می مانند یا تعداد کمی از آنها به طور همزمان وجود دارند، باید به پزشک مراجعه کنید.

در اینجا علائمی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

تکرر ادرار. اگر قند بیش از حد در خون خود داشته باشید، کلیه‌های شما سعی می‌کنند آن را فیلتر کنند، اما اگر قند بیش از حد باشد، معمولاً در ادرار شما تمام می‌شود. بافت‌های شما مایعات را از بدن شما برای دفع این قند می‌کشند و ادرار اضافی باعث کم‌آبی و تشنگی شما می‌شود. این باعث می شود بیشتر بنوشید و سپس بیشتر ادرار کنید.

هنگامی که شما دیابتی هستید، سلول های شما در برابر انسولین مقاوم هستند و این بدان معناست که آنها برای گلوکز گرسنه می شوند. این بدان معناست که گرسنگی شما افزایش می یابد. بسته به اینکه چه مقدار و چه مقدار غذایی مصرف می کنید، ممکن است بعد از خوردن غذا همچنان احساس گرسنگی کنید.

مردم ممکن است به شما بگویند که نفس شما بوی میوه می دهد. اگر انسولین قند را به داخل سلول های شما هل ندهد، ممکن است این اتفاق بیفتد. سپس بدن شروع به استفاده از چربی برای انرژی می کند. محصول جانبی چربی سوزی کتون ها هستند. استون نوعی کتون است و بوی میوه ای دارد و کمی شبیه پاک کننده لاک ناخن است.

خستگی یکی دیگر از علائم مراحل اولیه دیابت است. کم آبی بدن می تواند به خستگی کمک کند. ناتوانی بدن شما در استفاده صحیح از شکر برای انرژی نیز ممکن است باعث احساس خستگی در شما شود.

اگر به نظر می رسد که بدون تلاش وزن کم می کنید، این چیزی است که باید با پزشک خود در میان بگذارید. همین امر در صورتی که در حال افزایش وزن بوده اید صدق می کند. البته، دلایل متعددی برای هر دو مشکل وجود دارد، اما رد کردن دیابت از نادیده گرفتن مشکل ایمن تر است.

ممکن است با بینایی خود مشکل داشته باشید. علائمی مانند:

  • تاری دید،
  • دوبینی،
  • شناورها،
  • آب مروارید،
  • گلوکوم،
  • در بینایی و سایه های شما تغییر می کند

همه ممکن است نشانه های اولیه دیابت باشند. لنزهای شما ممکن است شکل خود را تغییر دهند و در صورت عدم توجه اولیه ممکن است در نهایت از یک یا هر دو چشم کور شوید. مشکلات بینایی گاهی اوقات ممکن است خیلی سریع ظاهر شوند.

اگر دائماً پوست شما خارش دارد، به پزشک خود اطلاع دهید. این می تواند گردش خون بد، خشکی یا عفونت باشد. ساق پاها مکان های رایجی برای بروز خارش هستند. پوست خود را بررسی کنید زیرا ممکن است خراش یا بریدگی نیز وجود داشته باشد که ممکن است متوجه آن نشده باشید.

علیرغم باور عمومی، اگر پزشکان را به خاطر مسائلی که ممکن است کوچک و بی اهمیت به نظر می رسد به آنها مراجعه کنید، آزرده نخواهند شد. یک پزشک وجود دارد تا به شما کمک کند سالم بمانید. اگر به معنای بازدیدهای منظم است، پس این کاری است که باید انجام دهید. دیابت چیزی است که بهتر است زودتر تشخیص داده شود، زیرا در آن صورت می توانید برای کنترل آن بسیار بیشتر از زمانی که آسیب جبران ناپذیری به بدن شما وارد کرده باشد، انجام دهید.

رژیم لاغری سریع