دیابت نوع 2 و کاهش وزن: تفاوت رژیم های کتو و پالئو

سیگار کشیدن به عنوان عامل اصلی مرگ های قابل پیشگیری با سیگار کشیدن رقابت می کند. یکی از دلایل افزایش چشمگیر خطر ابتلا به دیابت است که اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین ، آیا شما علاقه مند به شروع یک رژیم غذایی جدید هستید ، که هدف آن نه تنها کمک به کاهش وزن ، بلکه کنترل بهتر قند خون است؟ احتمالاً به دنبال بهترین گزینه های موجود هستید. این روزها ممکن است دو مورد را پیدا کنید: رژیم کتوژنیک و رژیم پالئو. بسیاری از مردم با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند زیرا اغلب شبیه یکدیگر هستند بنابراین تمایز آنها دشوار است.

بیایید مقایسه کنیم تا بتوانید ببینید کدام برای شما بهتر است …
منابع کربوهیدرات اول از همه ، اجازه دهید در مورد منابع کربوهیدرات صحبت کنیم ، زیرا این جایی است که این دو رژیم غذایی بسیار متفاوت هستند …

  • شرکت برنامه رژیم غذایی پالئو ، منابع کربوهیدرات ها هر میوه تازه همراه با سیب زمینی شیرین خواهد بود. با هم ، می توانید بین این دو ماده غذایی به سرعت به 100 گرم یا بیشتر کربوهیدرات برسید.
  • رژیم کتو ، از سوی دیگر ، تنها منبع کربوهیدرات شما برگهای سبز است ، و حتی اینها محدود هستند.

بنابراین ، یکی از مهمترین تفاوتهای بین رژیم کتوژنیک و رژیم غذایی پالئو این است که رژیم کتوژنیک کمبود کربوهیدرات دارد ، در حالی که سرخپوش چنین نیست. در صورت تمایل می توانید رژیم پالئو را کم کربوهیدرات کنید ، اما این به طور پیش فرض نیست. انعطاف پذیری بیشتری در انتخاب غذا وجود دارد.

تعداد کالری سپس به محاسبه کالری می رسیم. این نیز مکانی است که این دو رژیم غذایی تفاوت های قابل توجهی با هم دارند.

با رژیم کتو ، شما کالری و کلان را بسیار محاسبه خواهید کرد. شما باید به اهداف خاصی برسید …

  • 30 درصد از کل پروتئین مصرفی ،
  • 5 intake کربوهیدرات دریافتی e
  • 65 درصد چربی دریافتی در رژیم غذایی

اگر به این اهداف دست نیابید ، به “حالت کتوزیس” نخواهید رفت ، که هدف اصلی این برنامه رژیم غذایی است.

با رژیم پالئو ، هیچ قانون سختگیرانه ای در این مورد وجود ندارد اگر بخواهید می توانید کالری بشمارید ، اما مجبور نیستید. بدیهی است که اگر میزان کالری را تا حدودی کنترل کنید ، نتایج کاهش چربی بهتر خواهد بود ، زیرا کالری تعیین کننده افزایش یا کاهش چربی بدن است ، اما این ضروری نیست.

ورزش در دسترس بودن سوخت که ما را به نقطه بعدی خود می رساند: استفاده از سوخت در دسترس. برای اینکه بتوانید به شدت ورزش کنید ، در برنامه غذایی خود به کربوهیدرات نیاز دارید. اگر غذاهای غنی از کربوهیدرات نخورید ، نمی توانید سوخت دریافت کنید – این بدان معناست رژیم کتو از جلسات ورزشی شدید پشتیبانی نمی کند. به همین دلیل ، رژیم کتو برای اکثر مردم مطلوب نخواهد بود. ورزش جزء لاینفک سالم ماندن است ، بنابراین توصیه می شود ورزش کنید و از رژیم غذایی که ورزش را محدود می کند پیروی نکنید.

البته، می توانید رژیم کتوژنیک هدایت شده یا رژیم کتوژنیک چرخه ای انجام دهید ، هر دوی آنها کربوهیدرات ها را در رژیم غذایی خود قرار می دهند …

  • o رژیم کتوژنیک هدفمند شما قبل از شروع تمرین خود کربوهیدرات مصرف کرده اید
  • o رژیم کتوژنیک چرخه ای از شما می خواهد که دوز بیشتری کربوهیدرات در آخر هفته بخورید ، طوری طراحی شده است که شما را برای بقیه هفته ادامه دهد.

اگر هریک از این موارد را رعایت کنید ، می توانید کربوهیدرات مورد نظر خود را انتخاب کنید. لازم نیست فقط سیب زمینی شیرین یا میوه باشد.

در اینجا برخی تفاوت های اساسی بین این دو رویکرد وجود دارد …

  • o رژیم کتوژنیک بیشتر بر ردیابی کلان متمرکز شده است و برای کاهش چربی در حین کار در نظر گرفته شده است
  • o رژیم پالئو بیشتر بر روی انتخاب غذای خوب و سلامت تمرکز می کند و انتظار دارد در نتیجه کاهش وزن رخ دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *