دیدار سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از ارکستر سمفونیک تهران


به گزارش فارس، احمد رستین هفشجانی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی میهمان ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نصیر حیدریان در تالار وحدت بود.

روستین در مورد کنسرت ارکستر سمفونیک گفت: اساساً ما توانایی زیادی داریم که علاوه بر موسیقی اصیل کشورمان مانند ساز و آواز ایرانی، روی موسیقی کلاسیک تمرکز کنیم و این موسیقی فوق العاده را معرفی کنیم.

وی از برگزاری ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت قدردانی کرد و گفت: امشب در آنجا بودم تا وضعیت ارکستر سمفونیک تهران را از نزدیک ببینم و خوشبختانه اجرای بسیار خوب و موفقی را دیدم.

وی افزود: فکر می کنم در کشور ما ارائه موسیقی فاخر و شاخه هایی از موسیقی واقعی ایرانی از تاثیرگذاری آثار سطحی که هیچ ربطی به فرهنگ ما ندارند، می کاهد. بنابراین، آگاهی بیشتر جامعه ما از ژانر موسیقی فاخر مهم است. باید به استعدادها و توانایی های هنرمندان کشورمان نیز توجه کنیم. این توانایی می تواند یک قطعه موسیقی باشد که با انگشتان دست هنرمندان ایرانی به زیبایی نواخته شود و باید این توانایی در جامعه معرفی شود. بنابراین فکر می کنم این اجرا کار خوب و تاثیرگذاری بود که توسط بنیاد فرهنگی هنری رودکی روی صحنه رفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: اساسا مجموعه فرهنگی دارای مولفه های بسیار به هم پیوسته ای است. هر چه نیازهای واقعی جامعه را بهتر بشناسیم و زمینه ترویج مولفه های ناب فرهنگی را برای مردم فراهم کنیم، می توانیم در جهت ارتقای ویژگی های اجتماعی و فرهنگی خود گام برداریم.

وی افزود: ما نیازمند هماهنگی، همکاری و تعامل مستمر بین دستگاه ها هستیم تا جایی که سیاست گذاران ما درک دقیق تری از هنرهای زیبا در ابعاد مختلف و نقش آن ها به عنوان مولفه های اجتماعی تصویر ذهنی خود داشته باشند. بهتر منعکس کنند، آنها همچنین می توانند نقش بهتری در کمک به رشد آن داشته باشند.

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نصیر حیدریان شامگاه دوم و سوم تیرماه در تالار وحدت روی صحنه رفت.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.