دیدار وزیر فرهنگ با شرکت کنندگان در جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر


به گزارش خبرگزاری فارس، محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر این موضوع افزود: سرود جایگاه مردمی دارد و یکی از فناوری‌های فرهنگی و هنری به شمار می‌رود که با انقلاب اسلامی توسعه و شکوفا شد.

وزیر فرهنگ گفت: با توجه به ساختار سازمان مردم نهاد سرود هر چه سرمایه گذاری در این بخش بیشتر شود به ارتقای سطح فرهنگی جامعه کمک می کند.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخشی دیگر از سخنان خود به استقبال گسترده از سرود «سلام فرمانده» اشاره کرد و گفت: «سلام فرمانده» عنصر کلیدی در تهیه سرود بود و من آوردم. نعمت و استعداد اینکه امروزه شاهد تلاوت این تسبیح به زبان ها و گویش های مختلف در کشورهای مختلف هستیم، حاصل روحیه جهادی و اخلاص سازندگان آن است.

وی بر لزوم وجود روحیه جهادی و انقلابی در عرصه فرهنگ و هنر تاکید کرد و افزود: وقتی کار با سبک و اخلاص جهادی انجام شود از عنایات خداوند متعال بی نصیب نمی ماند. دقیقا همان اتفاقی که این روزها برای آهنگ «سلام فرمانده» افتاد.

سرود نقش موثری در حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و حماسه سازی ملت داشت

در بخشی دیگر از این نشست، مدیر مرکز آفرینش های فرهنگی هنری بسیج و دبیر جشنواره بین المللی سرود فجر نیز به ارائه آمار شرکت کنندگان در این جشنواره پرداخت و درباره لزوم برگزاری این رویداد موسیقایی گفت: سرود انقلابی و اسلامي از همان ابتداي انقلاب، صدا و دفاع محور عصر حاضر بوده است، انقلاب به وقوع پيوست و نقش موثري در حفظ ارزشهاي انقلاب اسلامي و حماسه سازي ملت داشت.

مصطفی سبطی نژاد ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز از سرود به عنوان ابتکاری برای ایجاد جریانی یاد کردند که بتواند به اندازه نسیم بهاری تاثیرگذار باشد.

به گفته وی، بیش از 2670 گروه در جشنواره ثبت نام کرده اند و 3682 اثر به دبیرخانه ارسال شده و بیش از 25 هزار نفر به عنوان اعضای گروه سرود شرکت کرده اند.
در این جشنواره 555 گروه از سراسر کشور به اجرای زنده پرداختند و مقرر شد 273 گروه در استان ها شناسایی و برگزیده شوند.

وی در ادامه گفت: نقش سردار دهلی، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و مکتب فکری از بخش های ویژه این جشنواره است و 418 اثر در این بخش تهیه و ارسال شده است.

انتهای پیام/ت86
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.