دیده بانان پرچم قرمز را بر روی “سخنگوی بولداگ” Cuomo Rich Azzopardi برافراشتند.


ناظران دولتی روز پنجشنبه شکایتی را علیه هیئت انتخاباتی ایالت نیویورک از فرماندار سابق اندرو کومو ثبت کردند و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند که آیا او به کمک دستیار ارشد سابق خود با بودجه کمپین پرداخت می کند یا خیر ، اقدامی که به اعتقاد آنها نقض آشکار دولت است قانون انتخابات به

نگرانی ها متمرکز بر گزارش دهی به پولیتیکو نیویورک در مورد ریچ آزوپردی است که گفته می شود پس از استعفا به دلیل تهدید اخراج ، با بودجه کمپین برای حمله به منتقدان و دفاع از کومو استخدام شده است.

آزوپردی ، بیوگرافی او در توییتر تا همین اواخر می گفت: Cuomo’s “سخنگوی بولداگ”او سه روز قبل از خروج کوئومو در ماه آگوست در دفاع از رئیس خود نظری نوشت و بعداً به سوالات مطبوعات حساب تبلیغاتی کوئومو پاسخ داد و خود را “سخنگوی 56 امین فرماندار ایالت نیویورک” خواند.

سوزان لرنر ، مدیر اجرایی Common Cause نیویورک ، سازمانی که دیگران را برای شروع شکایت دعوت کرده و می گوید: “قانون انتخابات بسیار واضح است که وجوه مبارزات انتخاباتی را نمی توان به استفاده شخصی تبدیل کرد.”

قانون انتخابات می گوید که “استفاده شخصی” شامل پرداخت دستمزد برای هر هدفی غیر از تبلیغات انتخاباتی یا انجام مسئولیت های یک دفتر منتخب است. همانطور که کوئومو گفت او علاقه ای به شرکت مجدد در انتخابات نداردلرنر گفت پرداخت مبلغ آزوپردی با بودجه کمپین “نقض نامه سیاه قانون” است.

این گروه ها از BOE دولتی می خواهند که برای تعیین نحوه پرداخت مبلغ آزوپردی تحقیقاتی را آغاز کند و اگر با بودجه مبارزات انتخاباتی است ، او را متوقف کرده و سایر اقدامات اجرایی مانند جریمه را اعمال کند. سخنگوی کومو درخواست اظهار نظر یا هیئت انتخاباتی ایالت نیویورک را پس نداد.

کوئومو تا ماه ژوئیه بیش از 18 میلیون دلار در خزانه خود داشت ، تقریباً پنج برابر بیشتر از هر کسی که اعلام کرد یا شایعه شده بود که سال آینده نامزد فرمانداری می شود ، و سوالات و گمانه زنی هایی در مورد اینکه فرماندار سابق تحریم شده با این همه پول چه خواهد کرد وجود دارد. .. او در اوایل ماه آگوست در پی ادعاهای آزار و اذیت جنسی 11 زن که با تحقیقات دادستان کل ایالت و تعدادی دیگر از مسائل اخلاقی تأیید شده بود ، با شرمندگی استعفا داد.

بر اساس قانون انتخابات ایالت نیویورک ، محدودیت های نسبتاً کمی در مورد بودجه های تبلیغاتی ایالت برای استفاده از آنها وجود دارد و تلاش ها برای تشدید این قانون در مجلس نمایندگان متوقف شده است.

کارشناسان به مواردی اشاره می کنند که قانونگذاران ایالتی برای کمپین تعمیر خودرو یا مهمانی های مجلل هزینه کرده اند. بسیاری از قانونگذاران ایالتی قبل از اینکه کوئومو از بودجه کمپین برای پرداخت بدهی های قانونی استفاده کند ، بی احترامی کردند ، از جمله اریک اشنایدرمن ، دادستان کل سابق ایالت متحده و ویتمو لوپز ، رهبر سابق مجمع عمومی و رهبر حزب دموکرات بروکلین ، بدون هیچ گونه عواقبی.

سوابق نشان می دهد که Cuomo قبلاً همین کار را شروع کرده است و به خزانه کمپین پرداخت تا بیش از 284،000 دلار به شرکت وکیل شخصی خود Rita Glavin پرداخت کند. گلاوین در ماه مارس شروع به ارائه برخی از خواسته های خبرنگاران کرد و در اوایل آگوست در حال حمله بود ، در تلویزیون ظاهر شد و کنفرانس های مطبوعاتی برگزار کرد ، از کیومو دفاع کرد و صداقت متهمان و بازرسان AG را زیر سال برد.

داگلاس کلنر ، رئیس دموکرات های هیئت انتخاباتی ایالت ، گفت که هرگونه تصمیم برای رسیدگی به شکایت صرفاً بر اساس اختیار مایکل جانسون وکیل کمیسیون انتخابات است که در ماه ژوئن توسط کومو لمس شد و توسط اعضای قانونگذار ایالت تأیید شد. جای خالی را پر کنید کلنر همچنین تاکید کرد که مدافعان به دلیل نحوه نگارش قوانین ایالت مورد مشخصی ندارند.

وی گفت: “قانون انتخاباتی حاکم بر این صندوق ها دارای یک منطقه خاکستری بزرگ است.”

یکی دیگر از کارشناسان حقوقی گفت او شکاک است زیرا آخرین شکایت علیه کیومو از سوی گروه های پاسخگو دولتی مورد توجه بسیاری قرار خواهد گرفت.

سارا اشتاینر ، وکیل قانون انتخابات ایالت نیویورک ، می گوید: “این واقعاً شکایتی نیست که گوشت کافی برای بررسی آن داشته باشد.”

هرگونه اقدام سلب حق مالکیت معمولاً در شدیدترین موارد مانند پرداخت وام مسکن یک نامزد از طریق وجوه مبارزات انتخاباتی رخ می دهد. به گفته اشتاینر ، کوئومو همچنان می تواند مجدداً کاندیدا شود و به راحتی پرداخت حقوق یک سخنگو برای بازسازی تصویر او به راحتی می تواند به عنوان یک هدف سیاسی تحت قوانین موجود دفاع شود.

“فضای زیادی برای مانور وجود دارد که می توانید با آن انجام دهید [with campaign funds]اشتاینر گفت.

این اولین نگرانی نیست که در مورد بودجه کمپین Cuomo ایجاد شده است. در ماه آوریل ، گروهی مستقر در DC Citizens for Responsibility and Ethics در واشنگتن با شکایت به هیئت انتخاباتی نیویورک ادعا کردند که کوئومو هنگام استفاده از حساب ها و ایمیل های رسانه های اجتماعی خود قوانین تأمین مالی کمپین را نقض کرده است. سودهایش Cuomo را به جیب زد.

همچنین سخنگوی هیئت انتخاباتی هیچ گونه درخواستی را در مورد آن تحقیق پس نداد.

جان کاهنی ، رئیس Reinvent Albany ، یکی دیگر از سازمانهایی که آخرین شکایت را امضا کرده است ، گفت امیدوار است جانسون خطوط واضح تری در مورد نحوه استفاده و عدم استفاده از بودجه کمپین ترسیم کند.

او می گوید: “هر روز 18 میلیون دلار صندوق جنگی ندارد که برای پرداخت قاتل سیاسی فرماندار سابق استفاده می شود.” “اگر شما از پول برای پرداخت آزوپردی به ریچ استفاده می کنید تا هوس خودخواهانه اش را در روز برآورده کند ، این بودجه ها برای چیست؟”دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *