د بلازیو متعهد می شود برنامه مستعد و مستعد را در مدارس شهر نیویورک جایگزین کند

د بلازیو متعهد می شود برنامه مستعد و مستعد را در مدارس شهر نیویورک جایگزین کند


دولت دی بلاسیو اعلام کرده است که نحوه شناسایی و آموزش دانش آموزان “با استعداد” را به طور چشمگیری تغییر می دهد ، برنامه فعلی مستعدان و استعدادها را کنار می گذارد ، در حالی که “دستورالعمل های سریع سفارشی” برای دانش آموزان کلاس سوم و بالاتر اضافه می شود ، اگرچه دانش آموزان در کلاس های آموزش عمومی باقی می مانند. به همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، شهر از انجام آزمایشات با استعداد و استعداد برای کودکان در چهار سالگی جلوگیری می کند. همه دانشجویانی که در حال حاضر در برنامه ثبت نام کرده اند می توانند ادامه دهند.

برنامه G & T از نظر نژادی جدا شده در شهر نیویورک مدتهاست که نقطه عطفی در پنج منطقه و مناطق مدرسه ای در سراسر کشور بوده است. آزمون یک ساعته برای ارزیابی کودکانی که وارد مهد کودک می شوند به خصوص بحث برانگیز بوده است. منتقدان آزمون استدلال کردند که امتحان برای سن نامناسب است ، در اندازه گیری مهارت واقعی ناکام است و دانش آموزان را با منابع کمتر مورد تبعیض قرار می دهد.

با استفاده از این آزمون ، برای سال تحصیلی 20-2019 ، تنها 6 درصد از کودکان پیش دبستانی که در کلاس های مهد کودک G&T شهر پذیرفته شده بودند ، سیاه پوست بودند و تنها 8 درصد آنها اسپانیایی زبان بودند. وقتی شهر آزمایش را با توصیه ها و قرعه کشی جایگزین کرد ، پیشنهادات بیشتری به دانش آموزان جوامع کم درآمد رسید. اکنون ، به گفته مقامات ، این شهر همه معلمان مهد کودک را در آموزش سریع آموزش می دهد – و تعداد مدارس با برنامه های شتابدهنده را از 80 به 800 مدرسه ابتدایی افزایش می دهد. معلمان بیشتری را استخدام می کند تا این آموزش را در مناطقی که برنامه های با استعداد کمی دارند یا هیچ برنامه ای ندارند ، ارائه دهند. برنامه های با استعداد همه دانش آموزان کلاس سوم برای غنی سازی بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند.

دولت دو بلاسیو روش جدید خود را در زمینه یادگیری سریع “نیویورک درخشان” نامیده است و می گوید به 65000 کودک خدمات داده می شود که 26 برابر افزایش 2500 دانش آموز مهد کودک در برنامه G&T فعلی است.

شهردار بیل دی بلاسیو گفت: “دوران قضاوت در مورد کودکان چهار ساله بر اساس یک آزمون واحد به پایان رسیده است. شهر نیویورک بزرگ به دهها هزار کودک ، به چند کودک منتخب ، دستورالعمل سریع می دهد.” در نیویورک سزاوار است که از تمام توان خود استفاده کند. این مدل جدید و عادلانه به آنها این فرصت را می دهد. “

یک مجمع عمومی در سطح شهر و جلسات جامعه برای بحث در مورد تغییرات وجود خواهد داشت ، اما تاریخ آن اعلام نشده است. مقامات گفتند که تأسیس برنامه جدید را در ماه دسامبر آغاز می کنند ، اما سرنوشت آن در نهایت به شهردار بعدی بستگی دارد ، که فقط یک ماه بعد به قدرت می رسد. اریک آدامز ، نامزد دموکرات شهردار ، گفته است که از معرفی برنامه های با استعداد تر در محله های کم درآمد تر حمایت می کند ، اما او نمی گوید که از برچیدن کامل این برنامه چند دهه ای حمایت می کند.

اریک برنامه را ارزیابی می کند و در صورت شهردار شدن ، حق اعمال سیاست ها را بر اساس نیازهای دانش آموزان و والدین محفوظ می دارد. ایوان تیس ، مشاور ارشد کمپین آدامز و سخنگوی کمپین آدامز گفت: واضح است که وزارت آموزش و پرورش باید نتایج را برای کودکان مناطق کم درآمد بهبود بخشد.

دی بلاسیو قول داد که افراد مستعد و مستعد را به عنوان بخشی از تغییرات در سیاستهای پذیرش که در اوج همه گیری همه گیری اعلام کرده بود ، اصلاح کند ، اما او به اجازه آزمایش مجدد در بهار ادامه داد. با این حال ، یک کمیته آموزش شهری به برگزاری جلسه امتحان رای داد و مرگ آن را تسریع کرد. گفته می شود ریچارد کارانزا ، مشاور سابق مدارس ، از تصمیم اولیه شهردار مبنی بر ادامه آزمایش ، خشمگین بود ، که به تصمیم او برای کناره گیری کمک کرد. کارگروه تنوع شهردار سالها پیش توصیه کرد که G&T را حذف کند.

این یک داستان در حال تحول است و به روز خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *