رئیسی: انتقال تسهیلات به مناطق زلزله زده کرمانشاه بار دیگر در دستور کار دولت قرار می گیرد.


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در بیست و هشتمین سفر استانی خود بلافاصله با بالگرد عازم استان کرمانشاه شد.

شهرستان سرپل ذهاب در دوران جنگ تحمیلی 850 شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد. رئیس جمهور ضمن زیارت قبر احمد بن اسحاق (رحمه الله)، با حضور در مرقد این محدث قمی، ضمن تسلیت به مقام شامخ شهدا و قرائت فاتحه، به همراه جمعی از خانواده های معظم شهدا، فاتحه ای قرائت کرد. شهدا از شهر دیدن کرد و از آنها دلجویی کرد.

پس از آن آیت الله رئیسی در اجتماع پرشور مردم شهرستان در مقبره احمد بن اسحاق حضور یافت که امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب خدمت ریاست محترم جمهوری حضور یافتند و درخواست های متعددی از ایشان داشتند که مهمترین آنها عبارت است از: . تعویق وام های اعطایی به مفاخر مناطق زلزله زده و آبرسانی به روستاهای تابعه برای رفع مشکلات.

رئیس جمهور به رشادت ها و فداکاری های مردم این کشور اشاره کرد و گفت: مردم این کشور برای برقراری صلح و امنیت در کشور جان خود را از دست دادند.

وی ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه را یکی از برنامه های مهم دولت عنوان کرد و گفت: ایجاد مشاغل مولد می تواند منجر به افزایش تولید شود.

وی با اشاره به مشکل اشتغال و رفع بیکاری در این منطقه گفت: با توجه به پتانسیل این شهرستان و همجواری با قصرشیرین و مرز مشترک با کشور عراق، فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال در این منطقه وجود دارد.

رئیس جمهور در ادامه به مردم شهرستان سرپل ذهاب وعده داد. موضوع جابجایی تاسیسات در مناطق زلزله زده بار دیگر در دستور کار دولت قرار گرفت.

رئيس جمهور
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.