رئیس تحقیقات نیویورک به عنوان معاون دادستان ایالات متحده انتخاب شد

رئیس تحقیقات نیویورک به عنوان معاون دادستان ایالات متحده انتخاب شد


افسر ارشد تحقیقاتی شهر به عنوان معاون دادستان کل ایالات متحده در حال ترک است ، تنها چند روز پس از انتشار گزارش وی از سوء استفاده شهردار بیل دو بلاسیو از منابع عمومی در مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری و زندگی شخصی خانواده اش ، توسط شهردار وی.

وزارت دادگستری چهارشنبه اعلام کرد که مارگارت گارنت ، کمیسر وزارت دادگستری از سال 2018 ، معاون دادستان کل دفتر دادستانی ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک دامیان ویلیامز خواهد بود. او در 10 نوامبر استعفا داد و دانیل کورت ، معاون اول کمیسر ، به عنوان سرپرست کمیسر این پست را بر عهده می گیرد.

هفته گذشته ، وزارت کشور پس از یک تحقیق دو ساله گزارش 47 صفحه ای را منتشر کرد که نشان می داد مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین مشخصی که مانع استفاده از منابع می شود ، در طول مبارزات انتخاباتی کوتاه مدت ریاست جمهوری در سال 2019 حدود 320،000 دلار هزینه امنیتی برای شهردار پرداخت کرده است. در مورد فعالیت های سیاسی

گارنت هفته گذشته در یک کنفرانس خبری اعلام این گزارش گفت: “یا امنیت خوبی نیست ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو.”

این تحقیقات همچنین تعدادی از نقض های اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را آشکار کرد. در این گزارش آمده است که افسران دقیق به جابجایی اثاثیه دخترش کیارا ، انتقال پسرش دانته به ییل (زمانی که دانته دانشجوی آنجا بود) و اخیراً به کار وی در بروکلین کمک کردند.

دی بلاسیو تا کنون از جبران خسارت شهر خودداری کرده است ، نقض احتمالی اخلاق که می تواند شایعات مربوط به فرمانداری وی را خنثی کند. تعیین اینکه آیا بلاسیو موظف است 319،794 دلار برای هزینه سفر برای جزئیات امنیتی خود در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری هزینه کند یا خیر ، بر عهده شورای تضاد منافع شهر است.

به گفته دبیر مطبوعاتی دو بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم هیئت مدیره قبلی در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی تجدید نظر می کند و هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است.

دی بلاسیو تأیید کرد که او و خانواده اش با الزامات امنیتی منحصر به فردی روبرو هستند و از دستورالعمل های NYPD پیروی کردند.

دی بلاسیو چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: “هنگامی که من به عنوان شهردار وارد شدم. من نمی دانستم پروتکل های امنیتی چیست.” “من نمی دانستم این رویکرد از لحاظ تاریخی چگونه است. من فقط می دانستم و فرض می کردم که چنین خواهد بود آنچه را که برای دیگر شهرداران اتفاق افتاده دنبال کنید. “

او همچنین به برایان لرر از WNYC گفت که این گزارش “نادرست و فوق العاده ناعادلانه است.

گزارش DOI همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس امنیت شهردار ، بازرس NYPD ، هوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا می شود “با از بین بردن تلفن خود و امتناع از تحویل پرونده ها” مانع این تحقیقات شد. ” گارنت هفته گذشته گفت که رفتار ردموند به دفتر دادستانی کل منهتن ارجاع شده است.

گارنت پس از اخراج دو بلاسیو ، مارک پترز ، کمیسر سابق ، به وزارت خانه ملحق شد. پیترز بعداً ادعا کرد که تحت فشار است تا گزارش های منتقد دولت دو بلاسیو را منتشر نکند و به شورای شهر گفت که شهردار در یک تماس تلفنی “بر سر من فریاد زد و من را متهم کرد که سعی در سرنگونی دولت او دارم” و سپس “به من گفت من قبل از اینکه چیزی را که نباید بگویم ، قطع کنم “برای انجام آن”.

گارنت در نامه استعفای خود اذعان کرد که “در زمان آشفتگی و بحران” به DOI پیوسته است و تنها نامزدی د بلاسیو را پذیرفته است “به شرطی که به من اجازه داده شود از اختیارات قانونی DOI استفاده کنم که فقط توسط مستقل من هدایت می شود. صلاحدید حرفه ای و منافع عمومی. ”

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، وی پیش از این به مدت 12 سال در وزارت دادگستری به عنوان دستیار وکیل ایالات متحده کار می کرد و گهگاه به عنوان رئیس تجدیدنظر و رئیس واحد خشونت و جنایت سازمان یافته خدمت می کرد.

ویلیامز گفت “خوشحال است” که گارنت را به وزارت دادگستری بازگرداند.

وی در بیانیه مطبوعاتی خود گفت: “مارگارت دستیار دادستان کل افسانه ای ایالات متحده بود. در طول مدت حضورش در این دفتر ، او تعدادی از مهمترین تحقیقات و تعقیب های این دفتر را بر عهده داشت و تعداد بی شماری[دستیار وکیل ایالات متحده]را راهنمایی کرد.” “کار او در خدمات عمومی هیچ شکی باقی نمی گذارد که او یک معاون دادستان کل استثنایی در ایالات متحده خواهد بود.”

ویلیامز همچنین از انتصاب دانیل گایتنر ، دستیار سابق دادستان ایالات متحده به عنوان رئیس بخش جنایی این اداره خبر داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *