رئیس سابق اخلاق اوباما پساکی را به دلیل رد سوالات شکارچی بایدن به زیر کشید

رئیس سابق اخلاق اوباما پساکی را به دلیل رد سوالات شکارچی بایدن به زیر کشید


رئیس سابق دفتر اخلاق دولت فدرال در زمان باراک اوباما روز چهارشنبه از جن ساکی ، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید انتقاد کرد ، یک روز پس از نادیده گرفتن سوالات روزنامه پست درباره اینکه آیا هویت خریداران آثار هنری بایدن ناشناس باقی می ماند یا خیر.

هفته گذشته روزنامه پست گزارش داد که پنج نسخه از چاپ اول پسر به ازای هر قطعه 75000 دلار فروخته شده است – و خریداران احتمالی که در نمایشگاه آینده در نیویورک شرکت می کنند توسط تیمی از وکلا مورد بررسی قرار می گیرند.

پساکی در کنفرانس مطبوعاتی خود در روز سه شنبه گفت: “من می دانم که این موضوع مورد علاقه شما است ، اما باز هم – این حق فروشندگان گالری هنری است.” ما هنوز نمی دانیم و نمی دانیم چه کسی چه تابلوهایی را خریداری می کند. رئیس جمهور به پسرش افتخار می کند. “

سپس دبیر مطبوعات با پرسیدن این سوال که “آیا سوال دیگری در مورد چیز دیگری دارید؟”

این واکنش خشم والتر شائوب را برانگیخت که در دوره دوم ریاست جمهوری اوباما اداره اخلاق دولتی ایالات متحده را بر عهده داشت و در تابستان 2017 این سمت را ترک کرد.

جن ساکی ، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید تأکید می کند که دولت بایدن “نمی داند چه کسی نقاشی می خرد.” اثر هانتر بایدن.
عکس AP / سوزان والش
شکارچی بایدن در گالری هنری خود در Milk Studios ، هالیوود ، کالیفرنیا.
بر اساس گزارشات ، هانتر بایدن پیش از این حداقل پنج چاپ را به قیمت 75000 دلار به فروش رسانده است.
اینستاگرام

Schaub یک موضوع طولانی توییتر را آغاز کرد: “این س questionsالات مشروع هستند.” “شنیدن ناامید کننده است [Psaki] ارسال پیامی که WH معتقد است عموم مردم حق ندارند از اخلاق بپرسند. پس از چهار سال گذشته ، این س questionsالات هرگز از اهمیت بیشتری برخوردار نبوده اند. می دانم که این نظر عمومی نیست ، اما این چیزها اهمیت دارد. “

شائوب و دیگر کارشناسان اخلاق دولتی بارها هشدار داده اند که فروش آثار هنری شکار بایدن علاقه خریداران بالقوه ای را جلب می کند که به دنبال جلب رضایت دولت پدرش هستند. پس از آنکه اریک گارستتی ، شهردار لس آنجلس ، نامزد بایدن برای سفیر در هند ، در اولین نمایش پسرش در هالیوود در اوایل ماه جاری شرکت کرد ، سوالات افزایش یافت.

“هیچ برنامه اخلاقی در جهان وجود ندارد که بتواند بر اساس یک رئیس دولت با یک فروشنده کار کند تا افکار عمومی را در مورد هویت افرادی که مبالغ هنگفتی به اعضای خانواده رهبر برای اقلام نامشخص پرداخت می کنند ، در تاریکی نگه دارد. قیمت و ارزش ذاتی “، شاب در روز چهارشنبه در توییتر نوشت. اگر این ترامپ است ، شی [Jinping] یا [Vladimir] پوتین ، شما هیچ تردیدی ندارید که این راهی برای انتقال پول به خانواده اول در ازای دسترسی یا خدمات ایجاد می کند. همچنین شک ندارید که درآمدزایی از ریاست جمهوری ظالمانه بوده است. “

هفته گذشته یک منبع به روزنامه پست گفت که گالری جورج برگ پیش نمایش خود را اجرا کرده است که به اوایل سال آینده موکول شده است. مشخص نیست که چه کسی تیم قانونی را که این معاینه را انجام داده است تعیین کرده است.

شائوب ، منتقد دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، در توئیتی نوشت که در حالی که تخلفات اخلاقی رئیس جمهور چهل و پنجم “بدتر” است ، تبعیض “مهم نیست”.

هانتر بایدن
والتر شائوب ، رئیس سابق دفتر اخلاق دولت فدرال ، ادعا می کند که رئیس جمهور جو بایدن رفتار “سودآور” هانتر را فعال می کند.
ZUMAPRESS.com
اریک گارستی شهردار لس آنجلس
بنا بر گزارش ها ، اریک گارستتی ، شهردار لس آنجلس در اولین نمایش هالیوود هانتر بایدن حضور داشت.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

او گفت: “همه چیز بدتر است زیرا بایدن پادزهر ترامپ بود.” “بنابراین پیام این است که این نه تنها بهتر از ترامپ است ، که استاندارد بسیار پایینی است ، بلکه این برعکس ترامپ است ، که حتی بدتر است.”

از رئیس جمهور بایدن هنگام خروج از کاخ سفید در روز جمعه سوال شد که آیا نگران فساد احتمالی مربوط به فروش آثار هنری پسرش است.

بایدن در چشمان خبرنگار روزنامه The Post نگاه کرد و پاسخ داد: “حتماً با من شوخی می کنی.”

شائوب در توییتر خود نوشت: “البته هانتر یک شهروند معمولی است و می تواند هر کاری که وجدانش دستور می دهد انجام دهد.” اما شهروندان ملی در این سودجویی شرکت نخواهند کرد. همچنین رئیس جمهور و کارکنانش نباید با دفاع از آن و پاسخ به سالات به صورت ضمنی از آن استفاده کنند. “

والتر شائوب ، مدیر سابق دفتر اخلاق دولتی در دولت اوباما.
والتر شائوب ، رئیس سابق دفتر اخلاق دولت فدرال ، کاخ سفید را متهم کرد که معتقد است “عموم مردم حق ندارند درباره اخلاق س askال کنند” در مورد عملکردهای هانتر بایدن.
گتی ایماژ

پیوندهای بایدن بزرگ با مشاغل تجاری پسرش اغلب مبهم است.

هنگامی که بایدن معاون رئیس جمهور بود ، هانتر بایدن سالانه 1 میلیون دلار در هیئت مدیره شرکت انرژی اوکراینی Burisma کار می کرد ، علیرغم نداشتن تجربه در صنعت ، در حالی که پدرش سیاست دولت اوباما در قبال اوکراین را رهبری می کرد.

بر اساس سوابق تجاری اخیر ، هانتر بایدن هنوز صاحب یک شرکت سرمایه گذاری چینی است که 12 روز پس از پیوستن به پدرش در Air Force One در پرواز به پکن در دسامبر 2013 تاسیس شد. وال استریت ژورنال گزارش داد که این شرکت به طور مشترک متعلق به نهادهای دولتی چین است.

اسناد و عکس های یک لپ تاپ که قبلاً متعلق به هانتر بایدن بود ، نشان می دهد که جو بایدن در شام 2015 در پایتخت با گروهی از همکاران پسرش – از جمله سه قزاق ، میلیاردر روسی یلنا باتورینا و همسرش ، یوری لوژکوف ، شهردار سابق مسکو شرکت کرد. گزارش سنا در ماه سپتامبر منتشر شد که می گفت یک شرکت مرتبط با هانتر بایدن در سال 2014 3.5 میلیون دلار از باتورینا دریافت کرده است.

عکسی که بایدن بزرگتر را با گروه قزاقستانی نشان می دهد یک روز بعد ، وادیم پوژارسکی ، مدیرعامل Burisma ، یک ایمیل به پسر دوم وقت خود فرستاد تا از او برای فرصت ملاقات با پدرش تشکر کند.

تصاویر و ایمیل های منتشر شده توسط The Post همچنین نشان می دهد که جو بایدن در سال 2015 پسرش و گروهی از شرکای تجاری مکزیکی را در محل اقامت رسمی معاون رئیس جمهور میزبانی کرد. ظاهراً در سال 2016 ، هانتر بایدن در حالی که در ایر فورس وان در سفر رسمی به مکزیک بود ، به یکی از این دستیاران خود ایمیل فرستاد و شکایت کرد که هنوز از هیچ گونه تجارت تجاری متقابل برخوردار نشده است “من همه کسانی را که از من خواسته اید به F بیاورم آورده ام”. ورود به کاخ سفید ، خانه معاون رئیس جمهور و افتتاحیه “.

شهردار سابق مسکو یوری لوژکوف (چپ) و همسرش ، تاجر میلیاردر یلنا باتورینا (راست)
گفته می شود که جو بایدن ، معاون رئیس جمهور و هانتر با شرکای تجاری مانند یلنا باتورینا ، میلیاردر روسی و یوری لوژکوف ، شهردار سابق مسکو شام می خوردند.
گتی ایماژ
سپس جو بایدن معاون رئیس جمهور و پسرش هانتر
سپس معاون رئیس جمهور جو بایدن و هانتر سابقه ایجاد معاملات مشکوک با اوکراین ، چین و مکزیک در دوران دولت اوباما را داشتند.
WireImage

در ایمیلی که در سال 2017 از لپ تاپ هانتر بایدن دریافت شد ، اختصاص 10 درصد به “مرد بزرگ” به عنوان بخشی از یک توافق احتمالی با مشارکت یک شرکت انرژی چینی توصیف شده بود. تونی پوپولینسکی ، شریک تجاری سابق هانتر بایدن ، گفت جو بایدن “مرد بزرگ” بود.

با گزارش استفان نلسوندیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *