رئیس کل دادگستری سمنان: نیازهای حقوقی مددجویان باید به موقع بررسی شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از میامی، محمد جعفر عبداللهی رئیس کل دادگستری استان سمنان صبح امروز در چارچوب بازدیدهای دوره ای خود از حوزه قضایی استان سمنان از حوزه قضایی شهرستان میامی و بیارجمند بازدید و از کلیه شعب بازدید کرد. دفاتر این مراجع قضایی.

وی در این بازدید گفت: با اجرای دستور سند اصلاح و تعالی قضایی ۱۴۰۱ و نظارت بر نحوه ارائه خدمات به مراجعان، بازدیدهای غیررسمی از حوزه های قضایی سراسر استان سمنان انجام می شود. برای اطمینان از معاملات روان و حفظ حیثیت مشتریان. تماشا و بررسی کنید.

رئیس کل دادگستری استان سمنان به نتایج این بازدید اشاره کرد و افزود: پیگیری رسیدگی، نظم و دقت در حفظ و نگهداری پرونده ها در شعب، اجرای به موقع احکام قضایی، بررسی علل موجودی. بر دفع سریع و دقیق موارد مهم همراه با شعب تاکید شد.

عبداللهی افزود: در گفتگوی حضوری با کارکنان قضایی و اداری این حوزه ها تاکید شد که برای کاهش شعب، ارتقای کیفیت خدمات رسانی به مردم تلاش جدی صورت گیرد. روابط طرفین با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف.

وی افزود: به منظور رعایت حال مردم و صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد آنان، توصیه می شود از دعوت افراد غیر ضروری و استفاده از امکانات و دستگاه های فناوری اطلاعات برای ارتباط آنلاین با مردم خودداری شود.

رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: دستگاه قضایی مأمن و مأمن مردم است و رسیدگی به موقع به نیازهای حقوقی موکلان قابل قبول نیست.

عبداللهی بیان کرد: از کارکنان قضایی و اداری نیز انتظار می رود مطالب ارباب رجوع را بشنوند و با دغدغه به مشکلات حقوقی ارباب رجوع رسیدگی کنند تا اعتماد و رضایت مردم نسبت به دستگاه قضایی بیش از پیش افزایش یابد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان در این دوره از بازدیدها از زحمات قضات و کارکنان در اجرای پرونده ها قدردانی کرد.

انتهای پیام/2568/س/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.