رانندگان تاکسی از شهر نیویورک درخواست می کنند تا معامله بدهی بهتری ارائه دهد

رانندگان تاکسی از شهر نیویورک درخواست می کنند تا معامله بدهی بهتری ارائه دهد


کمیسیون تاکسی و لیموزین روز جمعه از برنامه جدید تسکین بدهی خود برای رانندگان دفاع کرد و مدعی شد که قبلاً میلیون ها بدهی را از کتاب ها پاک کرده است. اما در جلسه شورای شهر ، رانندگان گفتند شرایط ارائه شده توسط وام دهندگان هنوز باعث می شود آنها با کمتر از حداقل دستمزد کار کنند.

برنامه امداد مدال تاکسی شهر برای کمک به رانندگان برای بازسازی وام های خود با شرایط مطلوب تر تنظیم شده است. این شهر 20000 دلار به وام دهندگان کمک می کند تا مبلغ بدهی رانندگان را کاهش دهند و سپس 9000 دلار دیگر به رانندگانی که پرداخت ماهانه آنها بیش از 1500 دلار است ، ارائه می دهد.

طی یک دهه گذشته ، صنعت تاکسیرانی از شرکت های خودروسازی مبتنی بر برنامه برای اجاره مانند Uber و Lyft پیشی گرفته است. رانندگان جدید “تگرگ الکترونیکی” خیابان ها را فرا گرفته اند و ارزش مدال کابین زرد از بیش از 1.2 میلیون دلار در اوج خود در سال 2014 به حدود 100000 دلار امروز کاهش یافته است.

هشت راننده تاکسی در سال 2018 خودکشی کردند و بسیاری از آنها بارهای سنگین را دلیل آن عنوان کردند.

در مجموع 13،587 مدال وجود دارد که به تاکسی های زرد اجازه می دهد تا موانع خیابانی را بردارند. شهر تخمین می زند که حدود نیمی از آنها متعلق به ناوگان با مدال های متعدد است و برنامه وام فقط به دارندگان پنج یا کمتر مدال اجازه درخواست می دهد. در حالی که نمی تواند کل بدهی رانندگان را برآورد کند ، شهر معتقد است که تا 1 میلیون دلار وام وجود دارد.

TLC همچنین معتقد است 65 میلیون دلار اختصاص داده شده برای این برنامه برای هر راننده ای که به کمک نیاز دارد کافی است.

اما رانندگان تاکسی زرد چند هفته ای است که در خارج از ساختمان شهرداری تظاهرات می کنند و از شهر می خواهند پیشنهاد بهتری ارائه دهد. این برنامه که انتظار می رود به 2250 راننده وام دهد ، ماه گذشته اجرایی شد و این هفته تأیید نهایی شورای شهر را دریافت کرد.

Bhairavi Desai ، رئیس اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک ، در تظاهرات در خارج از ساختمان شهرداری ، سپتامبر 2021 سخنرانی می کند.

فلش

رئیس کمیته حمل و نقل ، یدانس رودریگز ، خاطرنشان کرد که TLC “پیش از پیشبرد طرح” “نتوانست شورا را درگیر کند”. اگرچه او نیز متوقف کردن آن را پیشنهاد نداد.

TLC روز جمعه گفت که در حال حاضر 1000 متقاضی این برنامه را ارزیابی کرده و به 90 راننده کمک کرده است تا وام خود را کاهش دهند و کل بدهی 14 میلیون دلار را حذف کنند.

آلویسی هردیا جارموسوک ، کمیسیون کمیسیون تاکسیرانی و لیموزین ، روز جمعه گفت: “تسکین این بدهی برای بهبود سلامت و ماندگاری صنعت نمادین تاکسی زرد بسیار مهم است.”

اما مقاومت شدید ، به رهبری گروهی که نماینده هزاران راننده تاکسی هستند ، اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک ، از شهر می خواهد که پیشنهاد بهتری به رانندگان ارائه دهد. این گروه ادعا می کند که حتی با وام تجدید ساختار می توان رانندگان را تا سقف 2000 دلار وام مسکن رها کرد و دستمزد آنها کمتر از حداقل دستمزد باقی ماند. آنها از شهر می خواهند پرداخت های ماهانه را به 800 دلار در ماه محدود کند.

بهایروی دسای ، رئیس اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک (NYTWA) ، روز جمعه گفت: “این پلی برای ورشکستگی است.” “شهری با بودجه سالانه 96 میلیارد دلار ، 6 میلیارد دلار کمک کووید دریافت کرد … شهر پول گرفت ، همه ما درباره افزایش نفوذ رانندگان روی میز صحبت می کنیم.”

گروه او می خواهد بدهکار ضامن تمام وام های مربوط به مدال باشد ، که به گفته وی به وام دهندگان کمک می کند نرخ های کمتری ارائه دهند.

نظر او در دولت فدرال مورد توجه و حمایت قرار گرفت.

یک هیئت کنگره در نیویورک ، از جمله سناتور شومر و نماینده الکساندریا اوکاسیو-کورتز ، در حمایت از NYTWA شرکت کردند. آنها در نامه ای به شهردار دو بلاسیو نوشتند که برنامه وی “نتوانست” به هدف کاهش بدهی رانندگان برسد. در حالی که این مشکل در دوران مدیریت او آغاز نشد ، “شهر وظیفه اخلاقی دارد که این بی عدالتی را اصلاح کند.”

این شهر روز جمعه گفت که اگر به عنوان ستون تمام وام های مدال عمل کند ، مسئولیت مالیاتی مالیات دهندگان نخواهد بود.

شرکت خصوصی Marblegate ، که صدها وام مدال زیر آب خریداری کرده است ، تأیید نکرده است که در برنامه جدید خود با این شهر همکاری می کند یا خیر ، اما سخنگوی شرکت گفت که تا مارس گذشته ، 140 میلیون دلار از بدهی 800 مدال را کنار گذاشته است. به

در حالی که سفرها در بدترین بیماری همه گیر در سال 2020 کاهش یافت ، TLC گزارش می دهد که همه چیز برای تاکسی های زرد رو به افزایش است. رانندگان 30 تا 40 سفر در هر شیفت را می بینند ، در حالی که 18 ماه قبل حدود 11 بار در هر شیفت بود.

“هردیا جارموشوک” کمیسیونر می گوید: “ما برای مالکان پانتون نه تنها برای دریافت دستمزد مناسب ، بلکه در مسیر صرفه جویی در هزینه و عدم به عهده گرفتن بار بدهی های نامفهوم ، در مکان بسیار بهتری قرار داریم.”

اما چند راننده شهادت اشک آور دادند مبنی بر این که اینطور نیست.

Chime Gyatso در سال 2009 مدال خرید. همه چیز خوب بود تا سال 2014 ، زمانی که برنامه Uber و Lyft بازار تاکسی ها را اشباع کرد و این شهر سالها نتوانست خودروهای جدید را تا سال 2018 متوقف کند. او از TLC درخواست کرد که پیشنهاد بهتری برای رانندگانی مانند او ارائه دهد. به

وی گفت: “TLC ما را به رودخانه هادسون انداخت.” “لطفاً ، شما باید ما را از رودخانه هادسون نجات دهید. نه راننده قبلاً خودکشی کرده اند و اکنون فکر می کنم نوبت من است.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *