راهنمای سلامتی – تغذیه چیست؟

همه خواهان سلامتی هستند. با این حال، همه تعریف مشترکی از سلامت خوب ندارند، اگرچه یک نقطه شروع مشترک برای هر تعریفی باید شامل اصطلاح “تغذیه” باشد. تغذیه مناسب برای حفظ عملکرد بدن انسان لازم است، اما تغذیه چیست؟ به عبارت ساده، تغذیه هر چیزی است که ما مصرف می کنیم و به سلامت ما کمک می کند. تغذیه تمام ویتامین ها، مواد معدنی و مواد غذایی است که نیازهای اساسی زندگی را تامین می کند.

به عبارت دیگر، تغذیه خوب کلید پیشگیری از انبوهی از مشکلات سلامتی است. رژیم غذایی، غذایی که مصرف می‌کنیم، می‌تواند برای پیشگیری از بیماری یا مشوق مسائل منفی سلامتی باشد. مسائل فیزیکی از خستگی مزمن گرفته تا مشکلات پوست و مو اغلب به مسائل تغذیه ای مربوط می شود. یک رژیم غذایی متعادل تضمین می کند که مواد مغذی به درستی در تمام قسمت های بدن توزیع می شود. برعکس، عدم تعادل به همه چیز کمک می کند، از احساس خستگی بیش از حد برای بیدار شدن در صبح تا ناتوانی جنسی مردان. راز این است که تعادلی پیدا کنید که برای حفظ کیفیت زندگی که فقط از سلامتی ناشی می شود کار کند.

بدن انسان برای عملکرد صحیح به عناصر زیادی نیاز دارد – برای داشتن تغذیه مناسب. در بالای لیست آب قرار دارد و پس از آن کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها قرار دارند. هر یک از عناصر نقشی در حفظ سلامت بدن انسان دارند و کمبود یا زیاد بودن هر یک از عناصر می تواند پیامدهای منفی برای سلامتی داشته باشد. در حالی که بحث هایی در مورد اینکه کدام یک از آنها مهمتر است وجود دارد، واقعیت ساده این است که ما باید بر یافتن تعادلی تمرکز کنیم که نیازهای بدن انسان را برآورده کند.

رژیم غذایی عنصر اصلی در حفظ تعادل تغذیه ای سالم است. در حالی که برخی از مواد مغذی را می توان از مصرف مکمل های غذایی به دست آورد، غذاهای موجود باید برای برآوردن نیازهای طبیعی بدن خدمت کنند. با آگاهی از نیازهای تغذیه ای خود، می توان غذاهایی را انتخاب کرد که این نیازها را برآورده کند. متأسفانه، این مهارت همیشه به طور طبیعی به وجود نمی آید. هر مصرف کننده باید زمان بگذارد تا از نحوه عملکرد بدن انسان و غذاهایی که اجازه می دهد این عملکردها به درستی انجام شود آگاه شود.

تنها با تامین صحیح نیازهای تغذیه ای انسان می تواند سلامتی خود را حفظ کرده و در برابر بیماری محافظت کند. و تنها با درک این موضوع که بدن انسان اساساً موتوری است که به سوخت های خاصی نیاز دارد، می تواند از سلامتی برخوردار باشد. ویتامین‌ها، مواد معدنی، کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌ها سوخت‌هایی هستند که بدن انسان را به خوبی کار می‌کنند. با آموزش خودمان که بر اساس کدام غذاها این مواد مغذی را فراهم می کنند، می توان سلامت جمعی ما را بهبود بخشید و کیفیت زندگی ما را بهبود بخشید.