راه اندازی گشت ارشاد مدیران در کهگیلویه و بویراحمد/ اطلاعیه مدیران از ستاد عمار ب معروف دریافت شد.


فعالیت گشت ارشاد مدیران در کهگیلویه و بویار احمد/

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، حجت الاسلام حمزه پیشقدم در نشست خبری هفته امر به معروف و نهی از منکر درگذشت تعدادی از هموطنان خود در سیل اخیر را تسلیت گفت.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلوه و بویراحمد گفت: سیدالشهدا(ع) رابطه کلام خدا با جامعه آرمانی، مشارکت مردم در ادای فریضه را درک کرد. اینکه مردم نقش خود را در جامعه خود ایفا کنند تا بتوانند هدایت و رستگاری پیدا کنند، نهادینه شدن ستاد معروف عامر ب بر همین اساس استوار است و برنامه های خود را بر سه پایه اصلی در مشارکت و عرصه اجتماعی استوار می کند. ساختار خط مشی ستاد در شکل‌گیری گفت‌وگو و اهمیت و جایگاه این دو فریضه الهی مربوط به ایام ملی عمر معروف و دوران تحقق آیه معروف آن حضرت است.

پشقدم گفت: در حوزه اداری نیز با بهره گیری از حضور کارشناسان در دو حوزه ترویج و پیشگیری، با تشکیل گروه های مطالبه گری و صدور مجوزهای لازم به این گروه، بیش از تشکل ها، هیئت ها و مساجد استان 359 تشکل مطالبه گر ایجاد شده اند و با بیش از 300 رشته در 16 بخش عرضه کار می کنند.

وی گفت: در حوزه ساختارهای اداری تاکنون 45 شورای امر به معروف و نهی از منکر در کنار تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در داخل نهادهای اداری و دولتی تشکیل شده است.

پوش قدم از تشکیل گشت ارشاد پرسنل خبر داد و گفت: هدف از تشکیل گشت ارشاد پرسنل این است که بدانیم هیچکس پست و شغلی ندارد و هیچکس از اجرای قانون در امان نیست. با توجه به جایگاه و جایگاهی که دارند عدالت برقرار است و همه در برابر قانون مساوی و ملزم به اجرای آن هستند.

وی درباره پیگیری شورا برای تصویب حجاب و حجاب در ادارات گفت: ستاد مرکزی امر به معروف و نهی از منکر موظف به رعایت حجاب و حجاب در ادارات است و در این طرح به دنبال آن هستیم. یک اصلاح پرده که معقول است.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.