رزمایش جمهوری آذربایجان در دریای خزر


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز سه شنبه از برگزاری رزمایش دریایی در آب های دریای خزر با هدف ارتقای سطح کارشناسی و نگهداری تاسیسات انرژی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ترند، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که در این رزمایش، ناوهای جنگی این کشور با همکاری تکاوران نیروی دریایی، بر اساس آنچه گفته شد، وظایف محوله را با موفقیت انجام دادند.

بیش از 30 کشتی جنگی، قایق و 1500 نیرو در این رزمایش تاکتیکی شرکت دارند که هدف آن ارتقای مهارت های انضباطی تحت فرماندهی فرماندهان واحدهای مربوطه است.

بر اساس اعلام وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، یکی از اهداف اصلی این رزمایش حفاظت از زیرساخت های انرژی در بخش دریای خزر جمهوری آذربایجان است. این وزارتخانه زمان برگزاری این رزمایش را اعلام نکرد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان چندی پیش از غیرفعال کردن چندین مین در دریای خزر خبر داد.

بر اساس اعلام وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، عملیات غیرفعال سازی ششمین مین بزرگ ضد کشتی (KB-1) کشف شده در عمق 60 متری دریای خزر متعلق به آذربایجان با موفقیت به پایان رسید.

نیروی دریایی جمهوری آذربایجان که در واقع یک گارد ساحلی با ماموریت جاسوسی است، بر دفاع از زیرساخت های انرژی در دریای خزر تمرکز دارد. یکی از دلایل برگزاری این رزمایش توسط آذربایجان نگرانی از اقدامات تروریستی احتمالی علیه تاسیسات انرژی در دریای خزر است.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده است که قصد دارد با آموزش پرسنل مناسب و خرید کشتی و قایق، واحدهای جدیدی در این زمینه بسازد. وزیر دفاع جمهوری آذربایجان اخیرا از تقویت نیروی دریایی این کشور در دریای خزر خبر داده است.

باکو که همیشه منعکس کننده حرکت همسایه خود ارمنستان است، بارها تمرینات متعددی را با ترکیه، پاکستان و گرجستان برگزار کرده است.

انتهای پیام/ م
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.