رسیدگی ویژه سیستم قضایی به پرونده دلخراش بهرمان رفسینجان


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی اظهار داشت: مقرر شد رسیدگی به پرونده قتل در بهرمان بر اساس تفکیک لازم انجام شود زیرا در این پرونده قتل 4 شهروند ایرانی و 6 تبعه افغانستانی صورت گرفت. شهروندان درگیر هستند.

وی همچنین بر پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: قرارگاه مبارزه با سرقت در استان کرمان ایجاد شده و برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از ظرفیت های این قرارگاه در فصل برداشت محصولات کشاورزی است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان اعلام کرد: در پنج ماهه نخست سال جاری 268 پرونده در صلاحیت صفیه و 223 پرونده معادل 83.21 درصد رسیدگی شده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها در این حوزه قضایی 41 روز است، افزود: در حال حاضر 93 درصد ابلاغ ها در این حوزه به صورت الکترونیکی انجام می شود.

حمیدی با بیان اینکه شاخص های مورد نیاز در بازرسی در بخش صفایا به طور کامل اجرا می شود، گفت: با وجود کمبود نیروی انسانی در این حوزه، روند ارائه خدمات قضایی به مردم با سرعت و کیفیت لازم ادامه دارد. .

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: یکی از سیاست های قوه قضاییه کاهش هزینه های دادرسی برای مردم است و یکی از این راهکارها دفاتر جهادی دستگاه قضایی است. اقامت است مناطق عقب مانده و توسعه نیافته

وب با اشاره به اینکه بر اساس شاخص های موجود، ایجاد دفاتر خدمات قضایی جهادی در بخش صفایا در اولویت نیست، گفت: ایجاد دفاتر خدمات قضایی پیشخوان در منطقه محتمل و ضروری است. اقداماتی در این زمینه انجام خواهد شد.

انتهای پیام/80016/ب
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.