روستایی لرستانی که 2 اختراع جهانی در زمینه مهندسی به ثبت رساند / محصولی بدون الگوی خارجی و ایده آل برای مبادله.


خبرگزاری فارس لرستان – نسرین صفر بیرانوند، در میان این همه اخبار تلخ و ناراحت کننده، موفقیت این جوانان بی باک که در روستاهای دورافتاده با دست خالی موفق به اختراعات مهم و کاربردی شده اند، اتفاق مثبتی است.

عباس قبادی که از کودکی به کار فنی علاقه داشت و در سال سوم راهنمایی و دبیرستان چندین پروژه برای جشنواره خوارزمی فرستاده بود به دلیل مشکلات مالی او را رها کرد اما پس از حدود یازده سال توانست درآمد کسب کند. قادر است او به دنبال دوران جوانی خود است، به طوری که اکنون علاوه بر اجرای ده ها پروژه مهندسی معکوس، دو اختراع را در سراسر جهان به ثبت رسانده است.

وی گفت: اخذ مدرک نخبه و تمرکز بر جوانان نخبه که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید کرده اند می تواند در رفع و تولید نیازهای کشور موثر باشد.

این مخترع جوان رمز موفقیت خود را اعتماد به نفس و اعتماد به نفس می داند و می گوید: اعتماد به نفس و اعتماد به نفس خوبی که باعث شد من که متولد روستا هستم در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشم. اختراع شد.

با این جوان نخبه و مخترع گپ کوتاهی داشتیم که در ادامه می خوانید.

آیا به کارهای فنی که منجر به اختراع شما در زمینه برق و مکانیک شد علاقه داشتید؟

بله، به نظر می رسد که BT برای من نیست، BT برای من نیست، BT برای من نیست، BT برای من نیست، BT برای من هم نیست، مثل BT برای من هم نیست.

گفتی به دوران نوجوانی علاقه داری، چرا آن زمان ادامه ندادی؟

واقعیت این است که به دلیل مشکلات مالی نتوانستم به کارم ادامه دهم، چون پدرم کارگر بود و نمی توانستم برنامه ها را اجرا کنم و هیچکس از من حمایت نکرد.

چگونه به فکر اجرای مجدد برنامه هایتان افتادید؟

همانطور که گفتم کمبود منابع مالی من را از ادامه کار منصرف کرد اما بعد از تقریبا یازده سال که توانستم امرار معاش کنم به دلیل علاقه زیادی که داشتم شروع به اجرا و ساخت پروژه کردم و سریال را شروع کردم.

میشه کمی بیشتر توضیح بدی؟

ابتدا حدود ده پروژه مهندسی معکوس را اجرا کردم، به این معنی که گران ترین تجهیزات موجود در بازار را با قیمت های پایین توسعه دادم.

بیشترین مهندسی معکوس را در چه زمینه ای انجام دادید؟

برق و مکانیک تاکنون حدود ده پروژه انجام داده ام. مثلا دو سال پیش که کرونا شیوع پیدا کرد، یک دستگاه دستکش 5 میلیون تومان 70 هزار تومان ساختم و تحویل بسیج دادم.

دو تا از اختراعات شما ثبت جهانی شده است؟
بله، من توانستم دو طرح پلاتینیوم از موتورهای دوار دو موقعیت و یک دستگاه محافظ الکتروموتور بسازم که هر دو در سطح جهانی ثبت اختراع شدند.

در مورد اختراعات خود بیشتر توضیح دهید.

بله، به نظر می رسد که BT برای من مناسب نیست.

در گذشته راه اندازی موتور فقط یک فایده داشت اما اکنون با اختراع من به غیر از راه اندازی موتور کاربردهای دیگری نیز دارد، در واقع استفاده از قطعات دیگر را حذف می کند که برای مردم مفید است. کاربر

به عنوان مثال وقتی پمپ کولر موتور روشن می شود، پمپ نیز روشن می شود و لازم نیست کلید پمپ را لمس کنید. اما در مورد یک اختراع دیگر یعنی وسیله ایمنی، کارشناسان می دانند که موتورهای الکتریکی به دلیل گیرکردن در سیم پیچ می سوزند، اما در طراحی جدید، موتور کمتر از پنج ثانیه گیر می کند.

آیا از این طرح استقبال می شود؟

متاسفانه از ایده های جدید و فنی استقبال نمی شود و این موضوعی است که باید برای ساخت این قطعات هزینه کنید. قبل از اینکه اختراعاتم ثبت جهانی شود، چندین بار با پارک علم و فناوری تماس گرفتم و پیگیری کردم. این طرح در فضای مجازی خواسته شد که طرح من در آنجا ساخته شده است، اما نخبگان اصلا همکاری ندارند.

آیا توانستید طرح را تجاری سازی کنید؟

در تجاری سازی هم مشکلاتی وجود دارد، هر جا می رویم فرم ها را پر می کنیم، اما فعلاً کار نمی کند، سرمایه گذار هم کار نمی کند.

اکثر دلال ها می خواهند پروژه بخرند، اما از آنجایی که من بیست سال است که مالک پروژه ها هستم، اگر سرمایه گذار بخش خصوصی یا بخش دولتی همکاری کنند، می توانیم کارخانه راه اندازی کنیم و صادرات داشته باشیم.

در مورد تولید و تجاری سازی می توانیم هر دو قطعه را صادر کنیم، هم دانش داریم و هم بهره وری، فقط نیاز به سرمایه گذار داریم که کار کند، در واقع بازار فروش تضمین است.

دو اختراع شما در کجا کاربرد دارند؟

اختراع من در تمام موتورهای صنعتی بزرگ و کوچک حتی موتورهایی که با جرثقیل حرکت می کنند استفاده می شود. هدف اختراع این است که کار دشوار را برای ما آسان‌تر کند، و من این را در برنامه‌هایم در نظر داشته‌ام.

آیا معادل خارجی پلاتین وجود دارد؟

بله، به نظر می رسد که BT برای من نیست، BT برای من نیست، BT برای من هم نیست.

برای انجام دو اختراع چقدر سرمایه گذاری لازم است؟

برای ساخت هر دو اختراع حدود دو میلیارد تومان هزینه می شود که رقم بالایی نیست اما برای ما که درآمد چندانی نداریم زیاد است.

چگونه به این ایده رسیدید؟

من بیشتر از نقاط ضعف بازار استفاده می کنم، چون یک تکنسین هستم، ایده ها را چکش می کنم، برخی در قالب اختراع و برخی در مهندسی معکوس.

کدام یک از اختراعات شما کاربرد بیشتری دارد؟

من بیشتر روی پلاتین تمرکز می کنم زیرا ساده و همه کاره است، در واقع چند قطعه را باطل می کند، از واردات چند قطعه جلوگیری می کند و برای کارخانه ها مقرون به صرفه است.

آیا به عوامل موفقیت خود اشاره می کنید؟

واقعیت این است که اعتماد به نفس و خودباوری در این مسیر به من کمک کرد که با وجود سختی ها و سختی ها توانستم با انجام کاری از یک روستا و شهر کوچک رکورد جهانی را به ثبت برسانم.

آیا مقامات منطقه تا به حال در کنار نخبگان بوده اند؟

خیر، متأسفانه مسئولان حتی در قالب پیام و فراخوانی برای تشویق ما از ما حمایت نکردند، حمایتی که همیشه مادی نیست. سخنان پایانی، اگر دارید.

مسئولان عالی توجه داشته باشند چون تاکید حضرت آقا بر حمایت از جوانان نخبه است.

اگر فضا و بستری برای جوانان فراهم شود می توانند بسیاری از نیازهای کشور را برطرف کنند، از طرفی استعدادها هدر نمی رود. و ایده ها، اما مشخص نیست کجا باید آنها را دنبال کرد.

انتهای پیام/