روسیه حمله اوکراین به کشتی نظامی خود را تکذیب کرد


به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری فارس، روسیه بامداد یکشنبه ادعای اوکراین درباره حمله به یک کشتی نظامی این کشور را تکذیب کرد.

وزارت دفاع روسیه در اثبات این ادعای خود، عکس‌هایی از کشتی جنگی «وسوولود بوبروف» را که بدون هیچ نشانه‌ای از آسیب در حال انجام مأموریت در دریای سیاه است را نشان داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این وزارتخانه در یک پست آنلاین عکس‌هایی را منتشر کرد که مدعی است روز شنبه از این کشتی در بندر «سواستوپل» در سواحل کریمه گرفته شده است.

در این بیانیه آمده است: «اکنون از عکس‌ها مشخص است که کشتی هیچ آسیبی ندیده است».

این در حالی است که روز جمعه نیروی دریایی اوکراین از حمله به یک کشتی لجستیک نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه و آسیب به آن خبر داده بود.

در ماه آوریل نیز ارتش اوکراین از انهدام مهمترین رزم‌ناو ناوگان دریای سیاه روسیه با نام «مسکو» خبر داده بود که وزارت دفاع روسیه آن را رد و اعلام کرد که برای این ناو جنگی حادثه پیش آمده و برا اثر طوفان ابتدا دچار آتش سوزی و سپس غرق شده است.

این ادعاهای اوکراین همزمان شده است با ارزیابی بخش اطلاعات ارتش انگلیس از اینکه در صورت تثبیت موقعیت روسیه در جزیره اِزمینی، احتمال تسلط این کشور بر شمال غربی دریای سیاه وجود دارد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/خ
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع