روسیه خواستار توقف بی قید و شرط حملات اسرائیل به سوریه شده است.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پولیانسکی» معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفت: غرب از انتشار بیانیه شورای امنیت در محکومیت حملات هوایی موقت اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق که توسط روسیه تهیه شده بود، جلوگیری کرد.

پولنسکی به شورای امنیت گفت: «ما متاسفیم که پیش‌نویس بیانیه شورای امنیت که برای مطبوعات آماده کرده بودیم، به دلیل موضع سیاسی و حزبی هیئت‌های غربی مسدود شد.

به گزارش سایت ریانووستی، او صبح پنجشنبه توضیح داد: «ما بارها بر این باور بوده ایم که دیدگاه های سیاسی شما در اصول شما منعکس شده است.

خبرگزاری ریانووستی که نسخه ای از این بیانیه را به دست آورده است، گزارش داد که این بیانیه حملات هوایی اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق در 10 ژوئن را محکوم می کند.

این دیپلمات روسی با بیان اینکه کشورهای غربی همچنان به حمایت از تروریست ها در سوریه ادامه می دهند، افزود: آنها تلاش می کنند از تروریست ها برای اهداف ژئوپلیتیکی خود استفاده کنند.

وی افزود: «وضعیت زمینی در سوریه همچنان متشنج است و تهدیدهای اصلی امنیت در سوریه و منطقه مربوط به ادامه حضور تعداد زیادی از تروریست‌هایی است که در مناطق تحت کنترل دمشق از جمله ادلب و التنف پناه گرفته‌اند. “

ریانووستی به نقل از وی گفت: روسیه ریشه های این وضعیت انفجاری را تلاش غرب برای استفاده از نفوذ خود بر عناصر تروریستی برای اهداف ژئوپلیتیکی خود می داند.

وی افزود: در این راستا، ما معتقدیم که راه حل بحران سوریه از بین بردن حضور غیرقانونی نیروهای خارجی ناقض حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه و همچنین حملات مکرر هوایی اسرائیل است و پایان بدون قید و شرط آن وجود دارد. ” او گفت..

پیش از این، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواسته بود تا قطعنامه خود را در مورد نقض حاکمیت سوریه تمدید کند و گفت میلیون ها سوری به کمک بین المللی نیاز دارند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ ب
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.