روند نگران کننده Omicron در کهگیلویه و بویراحمد / مشکلات علم پزشکی در روزهای سخت کرونا


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، پرویز یزدان بنا در جلسه فوق العاده ستاد کرونا با اشاره به روند افزایشی بیماری های عروق کرونر قلب در استان گفت: از 94 نمونه مثبت PCR در سه روز گذشته، 72 مورد آنها Omicron بودند.، و آنها 68٪ هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه اومیکرون به سویه غالب استان تبدیل شده است، گفت: در حال حاضر شهرستان های بویراحمد، جاچساران و کوگیلوه وارد سویه جدیدی می شوند.

وی گفت: روز گذشته 1200 نفر به مراکز درمانی و بهداشتی استان مراجعه کردند و تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی از تعداد مراکز بهداشتی درمانی بیشتر نبود اما دیروز این اتفاق افتاد.

این مسئول با بیان اینکه روز گذشته 23 نفر به بیمارستان های استانداری منتقل شدند و 14 نفر ترخیص شدند، گفت: تعداد بستری ها بیشتر از ترخیص شده ها است.

وی گفت: امروز پنجشنبه از 124 نمونه آزمایشی مربوط به استان های بیشت، دینا و مارگون و بویراحمد 20 درصد مثبت بوده و موارد مثبت از 11 درصد به 20 درصد رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کوگیلویی و بویراحمد با بیان اینکه تاکنون یک هزار و 140 دوز از این واکسن در استان تزریق شده است، گفت:

یزدان بنا گفت: واکسن استرازنکا رایج ترین است که در حال حاضر دارای دوز 200 دوز است که امیدواریم در روزهای آینده واکسن استرازنکا بیشتری در اختیار استان قرار گیرد.

یزدان بنا گفت: در حال حاضر رنگ تمام شهرستان های استان آبی و ضعیف است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کوگیلویی و بویراحمد خاطرنشان کرد: کمبود منابع مشکل اصلی دانشگاه است و به همین دلیل کار نیروهای شرکتی و واکسیناتورها چندین ماه به تعویق افتاده است.

این مقام مسئول با اشاره به مشکلاتی که در بیمارستان های استان وجود دارد، گفت: در سه شهر بزرگ استانداری با کمبود پزشک عمومی مواجه هستیم.

انتهای پیام/این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

رژیم لاغری سریع