رژیم دوکان و یبوست 5 روش مختلف برای درمان این عارضه ناخوشایند است

برخی از جوانان رژیم غذایی دوکان با ناراحتی یبوست و مشکلات دستگاه گوارش مواجه می شوند. در بیشتر موارد ، این وضعیت یک واکنش موقتی و طبیعی به بدن است که با غذاهای جدید و رژیم غذایی متفاوت سازگار می شود. از آنجا که رژیم دوکان سرشار از پروتئین و کم چربی و کربوهیدرات است ، افرادی که رژیم را دنبال می کنند اغلب گزارش می دهند که باید کمتر به دستشویی بروند. این کاهش در فراوانی و نیاز را می توان به عنوان یبوست سوء تعبیر کرد. کسی که عادت دارد در یک ساعت مشخص از روز به آنجا برود ، ممکن است متوجه شود که روال عادی او به دلیل یبوست مختل نمی شود ، بلکه فقط به دلیل عدم وجود زباله است که باید دفع شود. در این صورت مشکلی برای حل وجود ندارد. البته یبوست واقعی ناراحت کننده و ناخوشایند است و باید به سرعت برطرف شود.

در این مقاله من 5 روش برای درمان مشکل یبوست در رژیم غذایی دوکان را بررسی می کنم.

1. بلغور جو دوسر خود را هر روز بخورید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید هر روز مقدار توصیه شده بلغور جو دوسر را می خورید. می توانید سبوس جو دوسر را به تنهایی در یک فرنی (طعم دارچین و وانیل برای یک غذای خوشمزه روزانه) یا به غذاهای دیگر مانند همبرگر اضافه کنید.

اگر به اندازه کافی سبوس جو دوسر می خورید ، اما هنوز یبوست دارید ، می توانید مقدار مصرف روزانه خود را افزایش دهید تا سیستم گوارش شما به حالت طبیعی بازگردد.

2. سعی کنید کمی سبوس گندم به رژیم غذایی خود اضافه کنید

یکی دیگر از گزینه هایی که دکتر دوکان در کتاب رسمی پیشنهاد کرده است این است که هر روز که مشکل دارید یک قاشق غذاخوری سبوس گندم به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

3. شما باید مقدار زیادی آب بنوشید

سومین کاری که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید روزانه آب کافی می نوشید. کمبود آب در سیستم می تواند باعث یبوست شود. اطمینان حاصل کنید که حداقل دو گالن آب توصیه شده در روز بنوشید. حتی اگر هیچ مشکل گوارشی ندارید ، باید این مقدار آب را هر روز بنوشید ، چه رژیم غذایی دوکان دارید یا نه.

4. در صورت کمک می توانید مقداری آلو بخورید

گزینه چهارم این است که مقدار کمی میوه مانند آلو بخورید تا حرکات شما به حالت عادی برگردد. بله ، در طول رژیم غذایی Dukan میوه مجاز نیست ، اما منطقی نیست که بدون دلیل رنج ببرید. اگر این کار به رفع مشکلات گوارشی کمک می کند ، می توانید مقداری آلو بخورید.

5. از داروساز خود کمک بخواهید

در نهایت ، اگر واقعاً از یبوست رنج می برید ، می توانید برخی داروهای بدون نسخه را از داروساز محلی خود خریداری کنید. بدیهی است ، شما نمی خواهید خود را بیش از حد در حال انجام کارهایی مانند ملین ها و شیاف ها ببینید ، اما یک دوز کوچک برای درمان یک مشکل فوری کاملاً قابل قبول است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *