رژیم غذایی برای کنترل دیابت: بیماران مبتلا به قند خون باید در انتخاب غذا دقت کنند

داشتن رژیم غذایی مناسب اولین نیاز افراد دیابتی است. به طور کلی مشاهده می شود که افراد مسن و چاق از این بیماری رنج می برند. مصرف رژیم غذایی سالم سطح چربی بدن را کاهش می دهد. پزشکان و متخصصان رژیم بهتر می توانند در مورد برنامه غذایی افراد دیابتی تصمیم گیری کنند. متخصصان تغذیه به طور کلی رژیم غذایی بدون قند را که دیابت و چربی و کربوهیدرات کمی نیز دارد به بیماران دیابتی توصیه می کنند. برنامه ریزی غذا بزرگترین مشکل در مورد بیماران دیابتی است. عموماً مشاهده می شود که مادران و همسران به فرزندان و شوهران خود در مورد وعده های غذایی خود دستور می دهند. این زنان در تلاش هستند تا یک برنامه دیابتی برای عزیزان دیابتی خود ایجاد کنند.

رژیم غذایی نقش مهمی در مدیریت رژیم دارد. تمام درمانهای درمانی بستگی به رژیم غذایی دارد. پیروی از یک برنامه غذایی سالم و کنترل وسوسه به بیماران دیابتی اجازه می دهد از دیابت دوری کنند. بیماران مبتلا به قند خون پایین هنگام انتخاب غذاها باید مراقب باشند

  • برای بیماران دیابتی مهم است که غذاهای سرشار از فیبر را انتخاب کنند. انجمن دیابت آمریکا به شدت توصیه می کند که بیماران دیابتی از غذاهای پر فیبر مانند سبزیجات ، میوه ها و غلات استفاده کنند. این غذاهای سرشار از فیبر به کاهش سطح گلوکز خون کمک زیادی می کند. سبزیجات برگ دار نیز نقش کلیدی در کاهش سطح قند خون دارند.
  • چربی های غیر اشباع برای دیابتی ها نیز مفید است. آنها عمدتا شامل روغن بادام زمینی ، روغن زیتون ، امگا 3 و روغن کانولا هستند. چربی های چند غیراشباع نیز به همان اندازه خوب هستند. آنها عمدتا شامل روغن دانه کتان ، روغن ماهی و آجیل هستند. بیماران دیابتی باید چربی های اشباع شده مانند کره و گوشت قرمز را محدود کنند. بیماران مبتلا به قند خون پایین باید محصولات کم چرب روزانه یا محصولات لبنی کم چرب را انتخاب کنند. باید از مصرف همه شیرها خودداری کرد. بیماران دیابتی باید از چربی های ترانس مانند چربی های هیدروژنه موجود در غذاهای سرخ کرده و سایر محصولات نانوایی خودداری کنند.

  • رژیم غذایی با پروتئین بالا همچنین بین 12 تا 20 درصد کالری را که تصور می شود برای بیماران دیابتی مفید است ، شامل می شود. سویا ، ماهی و طیور در حد متعادل مصرف می شوند و باید از مصرف گوشت قرمز خودداری شود.

  • بیماران دیابتی باید مقدار زیادی آب بنوشند. این ساده ترین راه برای کاهش قند خون است.
  • بیماران دیابتی باید سعی کنند میزان مصرف الکل را کاهش داده یا حذف کنند.
  • میوه ها و سبزیجات و شکل خام برای بیماران دیابتی مناسب است. میوه ها دارای قند طبیعی هستند ، بنابراین فقط میوه هایی که دارای فروکتوز کمتری هستند باید انتخاب شوند. سبزیجات به طور کلی قند کمتری دارند ، بنابراین فرد باید حداکثر مقدار سبزیجات را در برنامه غذایی خود قرار دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *