رژیم غذایی در برابر آکنه و گروه خونی شما

درباره آکنه و رژیم غذایی گروه خونی بیشتر بدانید

آیا می دانید رژیم غذایی انقلابی گروه خونی دکتر پیتر دآدامو (که به ژنوتیپ رژیم غذایی نیز معروف است) توسط تعداد زیادی از افراد مبتلا به آکنه آزمایش می شود؟ ایده پشت این درمان طبیعی برای آکنه بر اساس دلایل معقولی است.

اول این که قدیمی ها همه چیز را در مورد رژیم هایی می دانستند که به تناسب اندام و سلامت آنها کمک می کرد. این بدان معنی است که آنها همه چیز را در مورد رژیم های غذایی مناسب می دانستند که نه تنها بدن را سم زدایی می کند ، بلکه عملکردهای فیزیولوژیکی بدن را نیز به طور کامل حفظ می کند.

رژیم غذایی گروه های خونی چگونه است؟

به گفته دکتر آدامو ، که از رژیم های غذایی و تغذیه ای استفاده کرده است که متخصصین رژیم غذایی در طول سنین مختلف از آن استفاده کرده اند ، این جمله که “ما آن چیزی هستیم که می خوریم” امروزه نیز مانند هزاران سال پیش اهمیت دارد.

انسانها در طول سنین رژیم غذایی خود را با توجه به شرایط و در دسترس بودن غذا تغییر داده اند. 20000 سال پیش انسانها به جای اینکه شکارچی شوند ، شروع به پرورش کردند. به همین دلیل این کشاورزان رژیم غذایی غنی از غلات ، میوه ها و سبزیجات را شروع کردند ، در حالی که اجداد شکار آنها بیشتر روی گوشت ، ماهی و رژیم غذایی با پروتئین بالا تمرکز کردند.

این شکارچیان ظاهراً از گروه خونی “O” بودند در حالی که کشاورزان از گروه خونی A متعلق بودند. آنها با رژیم گیاه خواری شکوفا شدند.

گروه خونی دیگری وجود داشت که در آسیا و آفریقا تکامل یافت و مردم در آن کشاورز بودند و رژیم غذایی آنها شامل بسیاری از محصولات لبنی بود. این گروه خونی “B” بود. افرادی که به این گروه خونی تعلق دارند محصولات لبنی را راحت تر از افرادی که به سایر گروه های خونی تعلق دارند تحمل می کنند.

رژیم غذایی و گروه خونی شما چگونه بر سلامت شما تأثیر می گذارد؟

حالا تصور کنید که یک نوع “O.” این متعلق به مشخصات رژیم غذایی مصرف کنندگان گوشت غنی از پروتئین است. بدن شما فقط حبوبات ، غلات و حبوبات را در مقادیر کمتر تحمل می کند. بنابراین اگر از رژیم گیاهخواری استفاده می کنید ، بدن شما واکنش منفی نشان می دهد. این واکنش ناشی از برخی پروتئین های موجود در غذای شما است.

این پروتئین ها لکتین نامیده می شوند. ترکیب ژنتیکی شما به عنوان یک گروه خونی به این معنی است که این لکتین ها تنها در صورتی که گوشت زیادی بخورید ، شما را سالم نگه می دارد. زمانی که رژیم گیاهخواری را شروع می کنید و گوشت را کاهش می دهید ، لکتین ها بر خون ، اندام خاصی از بدن یا سیستم عمومی تأثیر منفی می گذارد.

با این حال ، نگران نباشید زیرا این لکتین ها بسیار خطرناک هستند. سیستم ایمنی طبیعی بدن می تواند بدن شما را از اثرات احتمالی مضر آن بر سلول های خونی محافظت کند. 98 درصد از این لکتین ها در طی فرآیندهای طبیعی دفع از بدن دفع می شوند.

با این حال ، رژیم غذایی شما بر سلامتی شما تأثیر می گذارد. این به نوبه خود تأثیر نامطلوبی روی پوست شما خواهد داشت. به همین دلیل است که می توانید ببینید چگونه پوست شما در آکنه منفجر می شود.

تاثیر جوش صورت بر گروه خونی شما چگونه است؟

هر گروه خونی تعدادی غذای مفید ، مفید و دارویی برای این کار دارد. اینها غذاهایی هستند که به بهترین نحو با وراثت ژنتیکی فرد سازگار هستند و بدن آنها بهترین تحمل آنها را دارد. از سوی دیگر ، تعدادی از غذاها وجود دارد که قطعاً بسته به گروه خونی شما به بدن آسیب می رسانند.

علاوه بر این ، هر گروه خونی دارای سطح تحمل غذاهای مختلف است که تأثیر خنثی بر گروه خونی دارند.

حالا تصور کنید که شما از نوع A هستید که میراث ژنتیکی گیاهی و دریایی دارید. غلات ، سبزیجات ، غذاهای دریایی ، سبزیجات و میوه ها را پرورش دهید. گوشت ، گندم و محصولات لبنی برای شما مفید نیستند. حالا فرض کنید که رژیم غذایی زیادی با گوشت دارید.

این امر تأثیر منفی بر فرآیندهای بیوفیزیولوژیکی بدن شما خواهد داشت. ممکن است خود را بسیار تحت تأثیر آکنه قرار دهید. بنابراین ، شما باید با تغییر رژیم غذایی میوه و سبزیجات سیستم را تمیز کرده و میزان غلات و حبوبات را در وعده های غذایی روزانه خود افزایش دهید.

نوع B همه چیز خوار است و می تواند گوشت بدون مرغ ، لوبیا ، غلات ، میوه ها و سبزیجات بخورد که غذاهای مفید و مفید هستند. با این حال ، اگر رژیم غذایی غنی از دانه ، مرغ ، گوجه فرنگی و غذاهای دریایی را شروع کنید ، با مشکلات سلامتی روبرو خواهید شد. آنها همچنین ممکن است دچار آکنه شوند.

بنابراین اگر از آکنه رنج می برید ، بهتر است گروه خونی خود را بشناسید. پس از آن ، شروع به خوردن غذاهایی کنید که با ترکیب ژنتیکی و وراثت شما مطابقت دارد. این کار شما را سالم نگه می دارد. این کار همچنین پوستی درخشان و بدون آکنه ، جوش های سرسیاه ، سرسفید و جوش را برای شما به ارمغان می آورد.

رژیم غذایی و گروه خونی: نکات منطقی برای کنترل آکنه

بسیاری از افراد در مورد ایده های دکتر دادامو در مورد گروه خونی و رژیم غذایی او شک دارند ، زیرا وی هیچ شواهد علمی در پشت آن ندارد. با این حال ، اجازه دهید به رژیم های طبیعی طبیعی و عقل سلیم برگردیم و عوامل اساسی را که می توانند وضعیت آکنه شما را بهبود بخشند ، درک کنیم.

بسیاری از میوه ها و سبزیجات همیشه بدون در نظر گرفتن گروه خونی برای همه مفید هستند. محصولات گوشتی به خوبی پروتئین مورد نیاز شما را برای حفظ انرژی بالا در اختیار شما قرار می دهند. پروتئین های مشابه را می توان از طریق عدس و لوبیا نیز به دست آورد.

برنامه رژیم غذایی دکتر دآدامو و نظریه عدم مصرف این همه غذای حاوی گندم نیز بر اساس یک منطق ساده است. گندم و ذرت گلوتن دارند. گلوتن به دیواره روده می چسبد و در نتیجه از عملکرد صحیح سیستم گوارش جلوگیری می کند. بنابراین در این شرایط چه می کنید؟ از نان و رشته فرنگی تهیه شده با اقلامی با ترکیب گلوتن بالا خودداری کنید.

در اینجا نکاتی وجود دارد که ممکن است در کنترل جوش صورت شما مفید باشد.

با لمس ناحیه آلوده در بروز آکنه دخالت نکنید. با این کار عفونت به سایر قسمت های بدن شما منتقل می شود. در عوض ، آن را با صابون ملایم ضد عفونی کننده بشویید. این ایده را برای شستن آن با صابون گلیسیرین و کمی شکر معمولی امتحان کنید. این باعث خشک شدن پوست و جذب چربی می شود.

به جای گوشت و ماهی ، رژیم گیاهی با میوه و سبزیجات بیشتر امتحان کنید. هضم گوشت بیشتر طول می کشد. این بدان معنی است که سموم را در معده تولید می کند. این سموم تأثیر مخربی بر پوست شما خواهند داشت. سپس ممکن است دچار یک جوش احتمالی شوید. پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. بنابراین درمان در دستان شماست!

امیدوارم این اطلاعات در کنترل ، پیشگیری و درمان مشکل آکنه شما مفید باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *