رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری


رژیم لاغری صورت
رژیم لاغری صورت

چهره افراد همیشه از اهمیت زیادی برخوردار بوده است زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر اندام های آن نمایان نباشد ، همه می توانند وضعیت کلی بدن شما را تا حدی درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت ضخیم و گرد دارید ، انتظار می رود که بدن ضخیمی داشته باشید ، یا اگر صورت شما بیش از حد چاق است ، به دلیل وضعیت بدن آن فرد ، اضافه وزن و چاقی خواهید داشت ، یا اگر چهره ای استخوانی مشاهده می کنید. ، ممکن است فکر کنید بدن فرد به شکل یا نازک است ، بنابراین نمی توان اهمیت این قسمت از بدن را نادیده گرفت.

رژیم لاغری صورت

امروزه که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، صورت لاغر و استخوانی یک زیبایی و جذابیت برای یک فرد است. شاید شما کم و بیش با این مشکل روبرو شده اید.

در این مقاله ، دلایل چاقی صورت و چگونگی از بین بردن آن با رژیم های مختلف برای کاهش وزن را بررسی می کنم تا برخی از نگرانی های مربوط به جذابیت و زیبایی عزیزان شما برطرف شود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چاقی یا تورم صورت می تواند دلایل متعددی داشته باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از آن آلرژن هایی است که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، مانند هورمون قبل از یائسگی ، که اغلب در زنان مسن یافت می شود ، چاق می شود.

گاهی اوقات شما اضافه وزن دارید و چهره شما متناسب با بدن شما چاق به نظر می رسد ، یا گاهی اوقات اتفاق می افتد که پس از کاهش وزن موضعی در اندام ها ، صورت شما به دلیل رژیم های مختلف ثابت می ماند یا از بدن خود لاغرتر می شوید. هیچ البته نه. گاهی اوقات به همان نسبت وزن کم می کنند ، اما با چین و چروک و افتادگی پوست و افتادگی گونه ها.

در برخی افراد استخوان بندی صورت باعث گرد و چاق شدن صورت آنها می شود.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ اول از همه ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را مشخص کنید و اگر خودتان قادر به انجام آن نیستید ، با گفتن داستان و برنامه رژیم غذایی و دارویی خود به یک پزشک متخصص به دنبال این منبع باشید و دستورات لازم را از متخصص دریافت کنید. متخصص. در اینجا چند روش موثر برای کاهش وزن آورده شده است.

راه های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد ، برای مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت زیاد ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون به بررسی دقیق تر استراتژی های ارائه شده می پردازم.

– برنامه غذایی سالم: یکی از دلایل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی نامناسب است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادات بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، باز هم از نفخ ناشی از تغذیه نامناسب در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این کار از جوش و ضایعات پوستی نیز در امان خواهید بود و جلوه اولیه آن را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کنید و کاملاً درک کنید ، پوست مردم کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند رژیم غذایی خود را برای یک رژیم غذایی سالم تغییر دهید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • استفاده از غذاهای تازه ، میوه ها و سبزیجات را به حداکثر برسانید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و لبنیات خودداری کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز پرخوری نکنید و هر زمان که دلتان خواست غذا را متوقف کنید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را باز گردانند.

– آب کافی بنوشید: نقص بینایی در صورت اغلب به دلیل بیماری یا آسیب و سموم در سایر قسمت های بدن است. به عنوان مثال ، اگر کبد چربی دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید قسمت بزرگی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن نوشیدن آب زیاد است (البته همیشه سعی کنید آب جوشانده گرم بنوشید) ، نوشیدن آب در حین ورزش نیز فوایدی دارد ، به عنوان مثال باعث می شود که شما سردرد نداشته باشید و در بهترین شرایط بمانید. علاوه بر این ، به هیدراته ماندن ، یعنی رساندن آب کافی به بدن ، کنترل اشتها و از بین بردن نفخ کمک می کند. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید در طول ورزش یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو مصرف کنید.

– کاهش مصرف شکر و نمک: یکی از شایع ترین علل چاقی صورت و بدن احتباس آب در زیر پوست است ، یکی از مهمترین دلایل آن مصرف زیاد قند و نمک است. برای کاهش تورم و مایعات ذخیره شده در بدن ، باید نمک (سدیم) کاهش 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز افزایش دهید. – خواب کافی و به موقع: همه ما تجربه می کنیم که صبح به دلیل بی خوابی شب یا دیر خوابیدن و عدم استراحت کافی صورت ما متورم می شود ، بنابراین اهمیت آن را نمی دانیم.

وقتی استراحت می کنیم ، بدن ما خود و سیستم غدد درون ریز را ترمیم می کند که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکرد بدن است. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها نیز در این زمان استراحت رخ می دهد. در نتیجه ، اگر در طول شب ، که مهمترین زمان استراحت است ، به اندازه کافی استراحت نکنید ، اقدامات ذکر شده اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند تورم صورت می شود. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت کامل بخوابید تا بدن شما بتواند کار خود را انجام دهد و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در ورزش ، میزان از دست دادن هر فرد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1 تا 2 کیلوگرم وزن ابتدا در صورت ظاهر می شود. در حین ورزش ، چربی در تمام نقاط بدن دخیل و سوزانده می شود و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– لاغری صورت با تمرینات هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش ها برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. شما می توانید هفته ای 5 بار به مدت 60 دقیقه تمرینات هوازی را انجام دهید و ورزش منظم را به یک تمرین ترکیبی تبدیل کنید. با تکمیل یک تمرین ترکیبی ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن حدود 200 کالری بیشتر در روز ادامه می دهد که این امر نیز به کاهش وزن شما کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از تورم جلوگیری می کند. همچنین ، ماساژ می تواند شما را لاغرتر از آنچه که هست نشان دهد. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار قابل توجهی چربی صورت را از دست بدهید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن آن جلوگیری می کند. برای این کار می توانید موارد زیر را انجام دهید.

– ورزش صورت: روش دیگر برای لاغر شدن صورت ، حرکت ماهیچه ها و به عبارت دیگر ورزش صورت است. همانطور که اندام های دیگر را با ورزش نازک می کنیم ، به عبارت دیگر ماهیچه ها را سفت می کنیم ، این عمل می تواند برای صورت نیز صادق باشد.

تمریناتی که در زیر ذکر شد ، 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری نازک تر و لاغرتر داشته باشد.

  • تقویت عضلات اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت می شود. این تمرین را روزانه و تا جایی که می توانید تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه ها: برای از بین بردن گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه ها و جلوگیری از افتادن آنها در میانسالی ، باید گونه ها را به سمت (مانند دهان ماهی) بکشید و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. نتایج.
  • تمام ماهیچه های صورت را تقویت می کند: دهان و گرده را به خوبی باز می کند ، تمام ماهیچه های صورت را درگیر می کند. این حالت را برای 5 ثانیه نگه دارید و 30 بار در طول روز تکرار کنید.

یکی دیگر از فعالیتهایی که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما چاق تر و گردتر به نظر برسد و سپس لب های خود را بسته نگه دارید ، حال هوا را از این طرف به آن طرف صورت خود حرکت دهید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این فعالیت را چندین بار در طول روز انجام دهید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت شخصی ، زیبایی و پوست بی عیب و نقص برای آنها بسیار مهم است ، در بیشتر موارد مراقبت از پوست ، از ماسک های مختلف برای رسیدن به حالت ایده آل خود استفاده می کنند. برای این افراد علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، یکی دیگر از راه های کاهش سایز و لاغری صورت استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. اینها ممکن است مانند گذشته کار نکنند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهند بود. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو آماده کرده و روزانه آن را روی صورت ، چانه و گردن ماساژ دهید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و کمی سرکه سیب نیز در لاغری صورت شما مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند در لاغری صورت بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر اینکه در 7 روز چربی اضافی صورت را از بین می برد و باعث کاهش وزن می شود ، به دلیل وجود ویتامین C در خربزه از پیری زودرس پوست نیز جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که برای کاهش وزن استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کرده و یکبار صبح و عصر قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4- با شجاعت می توان گفت ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. استفاده از ویتامین E اعم از خوراکی و غیر خوراکی بسیار مفید و مهم است. ابتدا توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین مانند سبزیجات ، لبنیات ، سبزیجات و بادام زمینی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. برای استفاده خارجی ، می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه نیز بمالید. این روغن چربی پوست را کاهش داده و باعث نازک شدن صورت می شود.

6- یکی دیگر از داروهای خانگی برای لاغر شدن صورت استفاده از حوله گرم قبل از خواب است. روش این است که یک حوله را در آب گرم خیس کنید و آب آن را بگیرید و روی صورت خود بگذارید. این کار با تعریق به این شکل چربی صورت شما را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه ترش را با چند قطره عسل مخلوط کرده و هر روز روی صورت ، گردن و چانه بمالید. این عمل علاوه بر نازک شدن صورت ، باعث درخشندگی و روشن شدن پوست شما نیز می شود.

افرادی که پنیر دارند نیز باید شیر خام خالص را روی صورت و پنیر ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل جراحي: با مراجعه به متخصص زیبایی نیز می توانید با کمک جراحی به کاهش وزن خود کمک کنید اما لی این واقعیت را نادیده نمی گیرد که جراحی زیبایی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که می بینید ، روش های هیجان انگیز زیادی برای لاغر شدن صورت وجود دارد که هر کدام تاثیر خاص خود را دارد. فقط باید دلیل اصلی چاقی صورت خود را قبل از انتخاب روش کاهش وزن پیدا کنید. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را در قسمت رژیم آنلاین برای داشتن رژیم غذایی سالم و شخصی ارسال کنید ، تا بتوانید با بیشترین فرصت شما را در این زمینه راهنمایی کند.

منتظر بهترین ها برای شما هستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *