رژیم های غذایی چگونه کار می کنند

رژیم گرفتن یک صنعت چند میلیارد دلاری در ایالات متحده است، اما برای اکثر مردم کار نمی کند. داستان استاندارد این است: از دست دادن 20، به دست آوردن 30.

علیرغم آنچه ممکن است فکر کنید، کاهش وزن یک فرآیند مرموز نیست. در واقع، کاهش وزن حتی نیازی به رژیم‌های غذایی عجیب، ورزش‌های خاص یا حتی «جادوی» قرص‌ها یا ابزارهای تناسب اندام ندارد. راز کاهش وزن را می خواهید؟ هر روز تغییرات کوچکی ایجاد کنید و به آرامی (اما مطمئنا) آن پوندهای اضافی را از دست خواهید داد

برای از دست دادن یک پوند، باید تقریباً 3500 کالری بیش از آنچه در حال حاضر در فعالیت های روزانه می سوزانید بسوزانید. وای…این غیرممکن به نظر می رسد، اینطور نیست؟ در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است:

BMR (نرخ متابولیسم پایه) خود را محاسبه کنید. BMR شما چیزی است که بدن شما برای حفظ عملکردهای طبیعی مانند تنفس، هضم و غیره به آن نیاز دارد. سطح فعالیت خود را محاسبه کنید. از یک ماشین حساب کالری استفاده کنید تا بفهمید در طول روز در هنگام نشستن، ایستادن، ورزش کردن، وزنه زدن و غیره چه مقدار کالری می سوزانید. میزان کالری مصرفی خود را پیگیری کنید. از یک مجله غذایی برای جمع آوری آنچه در طول روز می خورید و می نوشید استفاده کنید. اگر کالری کمتری نسبت به کالری که می سوزانید مصرف کنید، وزن کم خواهید کرد.

مثال:

BMR مری 1400 کالری است و او در فعالیت روزانه 900 کالری می سوزاند. برای حفظ وزن خود، او باید 2300 کالری مصرف کند، اما پس از نگه داشتن یک دفترچه غذایی، مری متوجه می شود که هر روز 2550 کالری می خورد. مری با خوردن 250 کالری بیشتر از نیاز بدنش، هر 2 هفته یک پوند اضافه وزن خواهد داشت. این مثال نشان می دهد که افزایش وزن بدون اینکه خود بداند چقدر آسان است. اما کاهش وزن نیز آسان است. در واقع می توانید از همین الان با ایجاد چند تغییر ساده شروع به کاهش وزن کنید. اگر بتوانید هر روز 500 کالری اضافی بسوزانید، هفته ای یک پوند وزن کم می کنید و حتی نیازی به تعویض لباس ندارید. این ایده ها را امتحان کنید:

به جای …. این کار را انجام دهید …

بعد از ظهر یک کوکاکولا یک لیوان آب بنوشید. (کالری ذخیره شده: 97) خوردن یک تخم مرغ مک مافین خوردن یک نان شیرینی کامل گندم کامل + 1 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی (کالری ذخیره شده: 185) استفاده از زمان استراحت برای رسیدن به کار یا خوردن یک میان وعده 10 نفر از پله ها بالا و پایین بروید. دقیقه (کالری سوزانده شده: 100) فشار دادن دکمه چرت زدن 10 دقیقه زودتر بیدار شوید و به پیاده روی سریع بروید (کالری سوزانده شده: 100) تماشای تلویزیون بعد از کار 10 دقیقه یوگا انجام دهید (کالری سوزانده شده: 50)

9-رژیم های غذایی موثر:

1- غذاهای با شاخص گلیسمی: میوه ها و سبزیجات خاص. غلات کامل مانند جو، جو و سبوس؛ برنج باسماتی؛ کمی پاستا؛ کوینو؛ نخود مرغ؛ ماست ساده؛ و شیر بدون چربی .

2- غذاهای رژیمی ماکروبیوتیک: برنج قهوه ای; محصولات سویا؛ میوه ها و سبزیجات محلی؛ لوبیا، دانه ها و آجیل در حد اعتدال؛ ماهی در حد اعتدال

3-غذاهای ارگانیک: میوه ها و سبزیجات بدون آفت کش. غلات کامل؛ تخم مرغ آزاد، مرغ و گوشت گاو؛ شیر بدون هورمون

4- غذاهای خام: سوشی، میوه ها و سبزیجات، آجیل، ماهی سرخ شده و گوشت.

5-رژیم غذایی سونوما

مواد غذایی: پروتئین بدون چربی، پنیر فتا، بادام، فلفل دلمه ای، زغال اخته، کلم بروکلی، انگور، روغن زیتون، اسفناج، توت فرنگی، گوجه فرنگی، غلات کامل و شراب.

6-جنی کریگ غذاها: غلات با شیر بدون چربی، فتوچین مرغ به سبک جنی کریگ، میوه، سبزیجات، سوپ کدو تنبل به سبک جنی کریگ.

7- غذاهای NutriSystem: بلغور جو دوسر سیب-دارچین به سبک Nutrisystem، سوپ خامه بروکلی، تاکو گوشت گاو، سیب زمینی شیرین زده شده با پنیر.

8- غذاهای رژیمی ساحل جنوبی: فاز 1: سبزیجات، تخم مرغ، پنیر، آجیل، گوشت گاو، ماهی. فاز 2: معرفی مجدد نان، غلات و سیب زمینی 9- منطقه غذاها: نسبت وعده های غذایی بر اساس کربوهیدرات (40%)، چربی (30%) و پروتئین (30%).