رژیم کاهش وزن 7 روزه – رژیم کاهش وزن


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

رژیم کاهش وزن 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، تحرک افراد روز به روز کاهش یافته است و این مشکل باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل یک ضعف عمده در ظاهر و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی برای این فرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، شما به یک مهمانی بزرگ یا یک مهمانی مهم دعوت شده اید و وقت کافی برای آماده سازی لباس مناسب و از دست دادن لباسی که دوست دارید بپوشید ندارید. در این موارد ، اولین سالی که برای این شخص به ذهن می رسد این است که آیا راه حلی کاربردی وجود دارد که با آن بتوانید سریع وزن خود را کاهش دهید و لباس های مورد علاقه خود را بپوشید و زیبا به نظر برسید؟

در این مقاله یک رژیم 7 روزه ارائه می دهیم که می توانید برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم انجام دهید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم در انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم های طبیعی برای این کار باشید و هرگز از قرص ها و مکمل های مختلف کاهش وزن استفاده نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه برای کاهش وزن افراد را فریب دهد و ؛ استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم ، می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا نامنظم نمی تواند به شما در کاهش وزن و به خطر انداختن سلامتی شما کمک کند. همچنین ، همیشه به یاد داشته باشید که اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین نکنید ، زیرا بدن شما می تواند ورزش و رژیم غذایی سنگین را تا حدی تحمل کند.

رژیم GMO چیست؟

رژیم 7 روزه ، که به عنوان رژیم GM (GM) شناخته می شود ، یکی از آن برنامه های رژیم است که می تواند بین 6 تا 7 کیلوگرم در هفته وزن کم کند. با انجام این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش ، مانند همه روشهای کاهش وزن ، مزایا و معایب خاص خود را دارد و باید از همه جنبه ها مورد بررسی قرار گیرد تا این کار به سلامتی فرد آسیب نرساند ، همانطور که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد تاریخچه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا ، تصور عمومی این بود که این طرح طراحی شده و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز از غذاهای خاصی استفاده کنید که بیشتر آنها قادر به خوردن سبزیجات هستند و فقط می توانید در چند روز گذشته گوشت بخورید. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین ، میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ گونه محدودیت کاری و سنی ندارد و هرکسی می تواند با این رژیم به راحتی وزن خود را کاهش دهد.

برای شروع رژیم تراریخته ، مهمترین چیز این است که ذهن را آماده کرده و برای خود هدف تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهن آماده در ذهن خود تعریف کرده و دنبال کنید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام خواهید داد. بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهای تجویز شده توسط این رژیم استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه عکس است و به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش شما از بین می رود. ممکن است عجیب به نظر برسد که بتوانید در این زمان کم و گرسنه وزن خود را به طور م loseثر کاهش دهید ، اما این رژیم به گونه ای طراحی شده است که با توجه به کالری موجود در غذا ، می توانید در تمام ساعات روز. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود پیروی دقیق از دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم غذایی جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • قدرت سوزاندن چربی بدن را افزایش می دهد

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، ذکر این نکته ضروری است که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما باید فقط از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم: میوه تازه مصرف کنید

روز اول برای شما بسیار سرنوشت ساز خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف برمی دارید و تغییری اساسی در زندگی خود ایجاد می کنید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و خربزه می توانند انتخاب خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات خام یا پخته را نخواهید داشت. مصرف آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید. بنابراین روز اول ، تا زمانی که گرسنه هستید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: خوردن سبزیجات

برخلاف روز اول ، هیچ گونه سبزیجات مجاز به خوردن نبود. در روز دوم ، می توانید به اندازه دلخواه از سبزیجات استفاده کنید. شما حتی مجاز به طبخ سبزیجات هستید ، اما در پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. در این روز استفاده از حبوبات آب پز ، هویج خام یا پخته ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و غیره بسیار توصیه می شود. جالب است بدانید سیب زمینی نیز سبزیجات محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد ، می توانید آن را صبحانه پخته بخورید تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشد. در این روز تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد دفعات رفتن به دستشویی بیشتر شود. مصرف آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید.

3 روز سوم رژیم غذایی برای کاهش وزن: با مصرف میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب ، خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز مجاز است. موارد منع مصرف در این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، صبح با رژیم سبزیجات و بعد از ظهر با رژیم میوه ، یا برعکس یا از آنها به صورت ترکیبی استفاده کنید. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم رژیم غذایی برای کاهش وزن: مصرف موز و شیر

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. خوردن بین 8 تا 12 موز در طول روز و مصرف حداکثر 3 لیوان شیر مجاز است. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم برای ایجاد گرسنگی طراحی شده است ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید قسمت شیر ​​و موز را طوری تقسیم کنید که در طول روز گرسنه نباشید.

5 روز 5 رژیم غذایی برای کاهش وزن: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز نیز برای شما جالب خواهد بود ؛ زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی مقدار زیادی اسید اوره را در بدن افزایش می دهد ، بنابراین مصرف آب شما را برای رقیق شدن افزایش می دهد. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 روز ششم رژیم لاغری: یک فنجان برنج میل کنید!

در این روز همچنین به شما اجازه داده می شود از یک کاسه برنج استفاده کنید. در طول روز می توانید با خوردن سبزیجات مختلف سیر شوید. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله ، شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز رژیم غذایی برای کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز است. می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که می خواهید مهمانی بگیرید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، متوجه کاهش چشمگیر وزن خود خواهید شد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف زیاد میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را به ارمغان آورده اید. اگر به پوست در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که پوست تازه تر و شفاف تر است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای رژیم GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به شما در کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود. با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سموم و مواد زائد از بدن دفع می شود. البته توجه داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند ، زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اولیه این رژیم خبری از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. همچنین ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی با پروتئین بالا به شما در کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های پر کربوهیدرات. کمبود مواد مغذی و در نتیجه دریافت نکردن همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد در چند روز گرسنه و دست و پا گیر می شود.
  2. این رژیم معتبر نیست. زیرا تا به امروز هیچ تحقیقی از او حمایت نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در واقع ، با کاهش میزان کالری دریافتی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین ، شما باید رژیم غذایی را در نظر بگیرید که تمام نیازهای مغذی بدن را در نظر می گیرد و فعالیت بدنی را با آن ترکیب می کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ خواهد شد.

آیا ارزش امتحان رژیم GMO را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی به مدت یک هفته غیرممکن است زیرا خلاص شدن از شر چربی انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز دارد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن شما با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که با این رژیم ها درگیر نشوید و بدن خود را با عدم مصرف مواد مغذی مورد نیاز در معرض آسیب های مختلف قرار ندهید. مگر اینکه به دلایلی مجبور باشید موقتا وزن کم کنید. یک رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *