ریاض 8 فرد و 11 سازمان یمنی را به فهرست تروریست های خود اضافه کرد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، آژانس امنیتی عربستان سعودی روز سه شنبه مدعی شد افراد و گروه های مختلفی را به فهرست تروریست های خود اضافه کرده است.

شبکه خبری العربیه گزارش داد که سازمان امنیتی عربستان سعودی روز سه شنبه هشت فرد و ۱۱ سازمان را به فهرست تروریست ها اضافه کرد. ریاض مدعی است که این افراد و سازمان ها از انصارالله در یمن حمایت می کنند.

این سازمان با ادعای الحاق انصارالله به ایران و حمایت از این جنبش و همچنین جنایات به اصطلاح تروریستی، مدعی شد که این حکم بر اساس بیانیه صادر شده از سوی وزارت کشور عربستان است که در آن انصارالله به عنوان یک گروه تروریستی معرفی شده است. اعلام کرد.

به گفته این آژانس سعودی، ریاض قصد دارد از این اقدامات برای مهار نفوذ انصارالله و هدف قرار دادن افراد و سازمان های کلیدی تامین کننده مالی این گروه استفاده کند. عربستان بدون اشاره به جنایات خود در یمن مدعی است که اقدامات انصارالله منافع یمن را تهدید می کند.

بر اساس مقررات عربستان در خصوص مبارزه با تروریسم و ​​تامین مالی آن، تمامی دارایی ها و دارایی های متهمان به حمایت از تروریسم در آن کشور مسدود می شود.

این ادعا در حالی مطرح می شود که عربستان سعودی همراه با آمریکا حامی اصلی تروریسم در خاورمیانه و سراسر جهان هستند.

ریاض افراد زیر را به فهرست تروریست های خود اضافه کرده است: «صالح بن محمد بن حمد بن شجاع»، «نبیل بن عبدالله بن علی الوزیر»، «اسماعیل بن ابراهیم الوزیر»، «قصی بن ابراهیم الوزیر». «علی بن نصیر قرش، زید بن علی بن یحیی شرفی، عبدالله بن ابکر عبدالباری، و صدام بن احمد بن محمد فقیه. همه آنها شهروند یمنی هستند.

سازمان هایی که توسط عربستان سعودی در لیست تروریستی قرار گرفته اند عبارتند از: شرکت بازرگانی و نفت سام اویل، موسسه بازرگانی الزهرا الیمن الایمان و شرکت های الذهب الاسود، شرکت واردکننده نفت کوره و فرآورده های نفتی، جاده سالم. شرکت بازرگانی، شرکت خدمات، شرکت نفت آبکار، شرکت صنایع نفت الفقیه، شرکت بین المللی دخانیات صبا، شرکت اویل پرایم، شرکت بازرگانی ابوت یمن و شرکت سهری. دفتر مرکزی این شرکت ها و موسسات در یمن است.

کشورهای عضو مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم، که عربستان سعودی عضوی از آن است، هفته گذشته 13 فرد و سه گروه را در فهرست “تروریست” قرار دادند. در این فهرست سه تن از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز حضور دارند. دو نفر از آنها ایرانی و دیگری لبنانی هستند (توضیحات بیشتر).

انتهای پیام/.
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.