زلینسکی: من در حال حاضر پایانی برای جنگ با روسیه نمی بینم.


به گزارش خبرگزاری فارس، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی در این کشور متهم کرد و گفت که پایان جنگ را به این زودی نمی بینم.

زلنسکی در مصاحبه با رویترز گفت که نتیجه جنگ با روسیه که وارد هفتمین ماه خود شده است، اکنون بیش از هر چیز به تحویل سریع تسلیحات به کیف توسط کشورهای خارجی بستگی دارد.

وی با تکرار درخواست از دولت‌های ائتلاف غربی برای تحریم روسیه و ارسال سلاح به اوکراین، توضیح داد: ما از ترکیه کمک بیشتری می‌خواهیم، ​​از کره جنوبی، جهان عرب و آسیا به کمک بیشتری نیاز داریم.

رئیس جمهور اوکراین با اشاره به «موانع روانی» ایجاد شده توسط رژیم نازی سابق آلمان برای ارسال تجهیزات نظامی به کیف به دلیل نظرات مقامات فعلی آن کشور، گفت: اما این سلاح ها اوکراین برای دفاع از خود روسیه ضروری است.

به گزارش رویترز، زلنسکی با تمجید از اقدامات تلافی جویانه نیروهای اوکراینی در جنوب، درباره پایان جنگ گفت: هنوز زود است که درباره پایان این جنگ صحبت کنیم.

در همین حال، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که مسکو تمام تلاش خود را برای پایان دادن به جنگ در اوکراین در اسرع وقت انجام خواهد داد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.