زندان بدنام فدرال در منهتن تحتانی بسته می شود


وزارت دادگستری حداقل یک زندان فدرال بدنام در منهتن تحتانی را به منظور مقابله با شرایط وحشیانه و فرسوده ای که مدتهاست این مرکز را ویران کرده است ، بسته خواهد کرد.

به گفته مقامات فدرال ، مرکز اصلاحی متروپولیتن ، که تنها دو بلوک از شهرداری واقع است ، در ماه اکتبر بسته می شود. انتظار می رود که تقریباً 250 زندانی در زندان (کمتر از 600 نفر جمعیت متوسط) به بازداشتگاه بروكلین متروپولیتن ، یكی دیگر از مراكز فدرال بسیار مشكل برانگیز منتقل شوند.

کارشناسان حقوق بشر ، مدافعان عمومی و قضات مدتهاست از MCC انتقاد می کنند که متهمان را در معرض شرایط ناراحت کننده ای قرار داده است ، از جمله پلیدی ، حیوانات موذی ، عدم مراقبت های پزشکی و خشونت به دست نگهبانان. مدیران زندان همچنین متهم به سرپوش گذاشتن بر مرگ زندانیان در بازداشت خود شده اند.

بیشتر بخوانید: علت مرگ روبرت گرانت در زندان معروف منهتن “نامشخص” در نظر گرفته شد. کارشناسان می گویند این یک قتل بوده است

این مسائل دیرینه دو سال پیش مورد توجه بین المللی قرار گرفت ، زیرا محافظان تاسیسات نتوانستند سرمایه دار جفری اپستین را که در سلول خود خودکشی کرد در حالی که با اتهام قاچاق جنسی روبرو بود ، تحت نظارت قرار دهند.

علاوه بر زندانیان برجسته-از جمله تروریست های مظنون و ال چاپو-این زندان صدها نفر را به اتهام جنایات فدرال سطح پایین در خود جای داده است که بسیاری از آنها تا یک سال یا بیشتر در زندان هستند. تقریباً همه بازداشت شدگان در زندان متهم شدند اما به جرمی محکوم نشدند.

در بیانیه ای ، وزارت دادگستری گفت که تعطیلی بعدی با هدف “رسیدگی به مسائل در MCC NY در اسرع وقت و به طور موثر” انجام شده است. در این بیانیه اشاره نشده که آیا این زنجیره باز می شود یا خیر.

این تصمیم تنها چند هفته پس از دیدار لیزا موناکو ، معاون دادستان کل ایالات متحده ، از محاصره منهتن گرفته می شود. در ماه مه ، قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده ، کالین مک ماهون ، از نظارت دفتر زندانها بر هر دو زندان فدرال در نیویورک انتقاد کرد و گفت که این امکانات “توسط احمق ها اداره می شود”.

در حالی که دیوید پاتون ، وکیل مدافع مدافعان فدرال نیویورک ، تصمیم به بستن زندان منهتن را ستود ، او نگرانی خود را در مورد انتقال زندانیان به مرکز فدرال در بروکلین ، در بازداشتگاه متروپولیتن ، مطرح کرد.

پاتون روز جمعه گفت: “بسیاری از مسائل واقعاً جدی در MCC که مدت ها پیش در MDC همان مسائل بود ، جایی که آنها در حال حاضر صدها نفر دیگر را در آنجا قرار می دهند.” “این امکانات در وضعیت بدی قرار دارند ، ناسالم و تنگ هستند ، سابقه طولانی کمبود کارکنان دارند ، هم از نظر عوامل اصلاحی و هم شاید از همه مهمتر کادر پزشکی.”

در اوایل سال 2019 ، پس از آتش سوزی برق در زندان بروکلین ، زندانیان به مدت یک هفته بدون گرما و برق بودند زیرا دمای هوا به زیر صفر رسید. اخیراً ، ویروس کرونا در سراسر MDC گسترش یافته و دست کم یک زندانی را کشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *