«زنوزق»، جبهه ناشناخته ماسوله را انتخاب کنید و انتخاب کنید ابیانه / روستای هفترنگ آذربایجان پلکان بهشت ​​+ عکسها


فارس نیوز مریم عباسی: زنزک ادامه دارد ناشناخته را انتخاب کنید و انتخاب کنید ناشناخته است، اگرچه تمام مشخصات روستاهای ماسوله، ابیانه را انتخاب کنید و انتخاب کنید بلنگان را در شخصی جای داده است. کشاورزی پلکانی مشابه ماسوله، استاندارد، لطیف را انتخاب کنید و انتخاب کنید رنگ‌آلود مشابه ابیانه را انتخاب کنید و انتخاب کنید {در میان} کوه‌های بلندی چون پالنگان. زنوزق تاریخی ترین روستای پلکانی ایران است کدام ممکن است در نزدیکی شهر زنوز واقع شده است است.

کشاورزی همراه خود 4000 نفر باند، هرچند روستای زانوزاچ به آموزش داده شده است مشاوران بخش دولتی را انتخاب کنید و انتخاب کنید شخصی اجتناب کرده اند پتانسیل بالاتری اجتناب کرده اند تذکر گردشگری برخوردار است. با این حال بی نام ماندن {به دلیل} عدم حاضر صحیح اجتناب کرده اند سوی مشاوران باعث شده به همان اندازه ورزش های محوری برای ارتقای جایگاه این روستا در بحث گردشگری به همان اندازه حد زیادی را انتخاب کنید و انتخاب کنید بی نتیجه باشد به منظور که این روستا جدا از میزبانی اجتناب کرده اند گردشگری غیرمتمرکز حتی اجتناب کرده اند سوی مسئولان نیز مورد بازدید قرار خواهد گرفت. در اشیا غیر معمول

ساختار خاص قزل کرپی (پل طلایی) را انتخاب کنید و انتخاب کنید تولید دیگری ترکیبات تاریخی این شهر را انتخاب کنید و انتخاب کنید روستا اجتناب کرده اند منحصر به فردترین مخلوط کردن بندی های روستاهای ملت است.

زنوز در 30 کیلومتری شمال غربی مرند همراه با شهر زنوز قرار دارد. جاده بی نظیر “زنوز” در شرق، توجه انداز یکی اجتناب کرده اند زیباترین روستاهای ایران را همراه خود محافظت تمام عرف ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید آیین های شخصی محافظت کرده است. دهکده ای پلکانی کدام ممکن است در تمام حیاط ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید پایین بام هایش لایه هایی اجتناب کرده اند برگ های زردآلو دیده تبدیل می شود.

کشاورزی کدام ممکن است همراه خود چوب عظیم صنوبر ختم تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید این محافظت بی تجربه بلند آن را اجتناب کرده اند تولید دیگری جاذبه های بی همتا جهان کنار می تدریجی.

اولین صنعت افراد این روستا مشابه روستاهای زمر را انتخاب کنید و انتخاب کنید دراج محصول محصولات درختی مشابه سیب، زردآلو را انتخاب کنید و انتخاب کنید گردو است.

گله های گوسفند نیز در گوشه را انتخاب کنید و انتخاب کنید جدا دشت های احاطه روستا به توجه می خورد کدام ممکن است ثروت بزرگی برای افراد این روستا است.

اجتناب کرده اند اولین کوچه سربالایی روستا وارد می شویم. کوچه ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید خانه های این روستا به طرز عجیبی هویت تاریخی شخصی را محافظت کرده است. شاید اگر هر گردشگری تعدادی از قدمی {در این} کوچه ها برمی داشت را انتخاب کنید و انتخاب کنید صورت نابود شد خانمها را انتخاب کنید و انتخاب کنید کودکان را همراه با دیوارهای کاهگلی می دید، ساعت را انتخاب کنید و انتخاب کنید گذشته تاریخی را فراموش می کرد.

رنگ های اولین ای کدام ممکن است در محافظت خانمها این روستا دیده تبدیل می شود آبی، بی تجربه، نارنجی را انتخاب کنید و انتخاب کنید گاهی زرشکی است. زنی دردسرساز کوش را انتخاب کنید و انتخاب کنید خندان. کمتر چهره ای را می شد {در این} روستا دید کدام ممکن است سرگرم کننده نداشته باشد. اگرچه افراد اجتناب کرده اند تذکر مالی رفاهی ندارند، با این حال شخصیت را انتخاب کنید و انتخاب کنید شفافیت آنها چنان صفایی به روستاییان بخشیده است کدام ممکن است در قرن {بیست و یکم} به سختی غیرعادی به نظر می رسد مانند است. در زیرین دره در شمال غربی روستا روستای عکس قرار دارد.

کشاورزی پر اجتناب کرده اند چوب گردو، سیب را انتخاب کنید و انتخاب کنید زردآلو را انتخاب کنید و انتخاب کنید چشمه های پر آواز {در سراسر} جهان. اجتناب کرده اند مشخصه های این وضعیت روستاهای همجوار است کدام ممکن است مشابه جواهر احاطه «زانوزاک» را احاطه کرده اند.

به فینال میدان روستا کدام ممکن است می رسید، در بالاترین سطح، منظره ای فوق العاده رویایی به توجه می خورد. اگرچه پایین جهان کوهستانی است، با این حال افق به همان اندازه آنجا کدام ممکن است توجه واقعاً کار می کند دیده شده است. افقی بالای همه کوه ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید تپه های احاطه شهر زانوس. هر 4 جنبه اجتناب کرده اند دیدگاه ما بی نهایت است. تنها توجه ها هستند کدام ممکن است این بالا را تصمیم گیری می کنند. مشخصه هایی کدام ممکن است در هیچ منصفانه اجتناب کرده اند روستاهای ایران کشف شد نمی شود.

بی شک زنوزق یکی اجتناب کرده اند اصلی ترین روستاهای تاریخی را انتخاب کنید و انتخاب کنید خالص ایران است. {در این} روستا خانه هایی موجود است کدام ممکن است قدمت آن به دوران صفویه می رسد.

قبرستان این روستا نیز داستان های زیادی دارد. {در این} گورستان کتیبه هایی موجود است کدام ممکن است همراه خود ردیابی به خورشیدهای کنده کاری شده آن را می توان به فاصله میتراکی نسبت داد.

زانوزاک کشاورزی است کدام ممکن است مخلوط کردن عناصر خالص را انتخاب کنید و انتخاب کنید تاریخی آن ممکن است آن را به یکی اجتناب کرده اند ممتازترین روستاها اجتناب کرده اند تذکر زیبایی شناختی را انتخاب کنید و انتخاب کنید گردشگری تغییر تدریجی. این امر ادامه دارد محقق نشده است، با این حال خاص است کدام ممکن است مجموعه آثار خالص را انتخاب کنید و انتخاب کنید تاریخی فعلی {در این} روستا را انتخاب کنید و انتخاب کنید احاطه آن یکی اجتناب کرده اند نادرترین قابلیت های گردشگری ایران است.

به غیر اجتناب کرده اند سیب، زردآلو را انتخاب کنید و انتخاب کنید عسل کدام ممکن است هر کدام اجتناب کرده اند مشخصه های این روستا هستند، کوه ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید پارک های بالقوه زیادی در محیط این روستا موجود است کدام ممکن است هر کدام در ایام مختلف سال پذیرای مسافران خارجی را انتخاب کنید و انتخاب کنید خانه هستند.

کوه های سلدرم را انتخاب کنید و انتخاب کنید سد زنوز را انتخاب کنید و انتخاب کنید پایین های احاطه آن، پارک زیبای امینی، چشمه های معدنی فراوان را انتخاب کنید و انتخاب کنید دشت هایی در قله 2000 متری اجتناب کرده اند درجه اقیانوس کدام ممکن است در اردیبهشت مشابه قطعه ای اجتناب کرده اند بهشت ​​است.

اگرچه متعدد اجتناب کرده اند مشاوران معتقدند; پرونده این روستا در فهرست یونسکو سال ها به تعویق افتاده است با این حال این تاخیر بالقوه است به نفع زنوزاک تمام شده باشد. در جاری حاضر تعدادی از روستا در ایران وجود دارند کدام ممکن است تمام وسایل، عرف ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید محافظت های عجیب و غریب را محافظت کرده اند.

به آموزش داده شده است برخی مشاوران، روستای «زنوزک» متعلق به فاصله خوانین است، با این حال به تذکر می‌رسد کدام ممکن است گذشته تاریخی این روستا به زمان‌های پیشین بازمی‌گردد را انتخاب کنید و انتخاب کنید افرادی که این ایده را خاص می‌کنند، به برخی اجتناب کرده اند سنگ قبرهای فعلی در این دوران کنجکاوی‌مند بوده‌اند. قبرستان این روستا را انتخاب کنید و انتخاب کنید اجتناب کرده اند تحقیقات تا حد زیادی غافل شد.

بر ایده برخی بازخورد با توجه به شناسایی روستا کدام ممکن است دقیق به نظر می رسد مانند است، {به دلیل} قرار تکل در ارتفاعات شهر «زنوز» شناسایی آن در ابتدا «زنوزدگ» {بوده است} کدام ممکن است {به دلیل} استفاده بیش از حد اجتناب کرده اند آن به «کرو زون» تغییر شده است. زبان ترکی-آذربایجانی.فارسی به «زنوزک» شناخته شده است.

از قلعه زنوزک در ارتفاعی قرار دارد را انتخاب کنید و انتخاب کنید روستا در لاغر پرخطر قرار دارد را انتخاب کنید و انتخاب کنید پناهگاه خوبی برای اهالی روستا به سمت حمله ها دشمن بود.

به آموزش داده شده است برخی اجتناب کرده اند اهالی روستا، از قلعه شناخته شده به عنوان از قلعه نوسازی شده است. این از قلعه دارای چشمه آب در نیمه غربی صخره های صعب العبور است را انتخاب کنید و انتخاب کنید در نواحی آن خندق های مثلثی تعیین کنید لانه ای موجود است کدام ممکن است ورود به آن است را غیرقابل دستیابی را انتخاب کنید و انتخاب کنید حفاظت را سرراست می تدریجی.

* روستای اشتبین

روستای اشتبین وسط روستای دزمار شرقی در بخش ورزگان را انتخاب کنید و انتخاب کنید شهرستان اهر همراه با رود ارس را انتخاب کنید و انتخاب کنید نوار مرزی ایران را انتخاب کنید و انتخاب کنید آذربایجان قرار دارد.

اجتناب کرده اند شمال به رود ارس، اجتناب کرده اند جنوب به رزقان، اجتناب کرده اند شرق به جنگل های حسن آباد را انتخاب کنید و انتخاب کنید اجتناب کرده اند غرب به بخش دزمار غربی محدود تبدیل می شود. رودخانه ارس در 14 کیلومتری شمال این آبادی جریان دارد. فضا آشتیبین به همان اندازه قیسم ورزکان 50 کیلومتر را انتخاب کنید و انتخاب کنید به همان اندازه اهر 225 کیلومتر است.

* پیشینه تاریخی

اشبتین گذشته تاریخی کهن دارد. وجود گویش تاتی در روستاهای متعلق به این آبادی (کیرینگان را انتخاب کنید و انتخاب کنید مردانگوم) حکایت اجتناب کرده اند پیشینه تاریخی قابل ملاحظه آن دارد.

آشتیبان اجتناب کرده اند اجتماع سه روستای هراز (ترس) سیافوشان را انتخاب کنید و انتخاب کنید جعفرآباد برخاسته است. شاید شناسایی اوچ تبین این دلیل است بر این جهان اطلاق شده باشد. “اوچ” در ترکی به معنای “سه” است.

* وضعیت خالص، روال

اشتبین در جهان ای کوهستانی قرار دارد کدام ممکن است رود ارس در شمال را انتخاب کنید و انتخاب کنید رود حورس در شرق آن جریان دارد. روستای هوروس در دره ای بین 2 کوه فوق العاده مرتفع بر روی سکویی عظیم قرار گرفته را انتخاب کنید و انتخاب کنید ظاهر زیادی به شهر ماکو دارد.

مهمترین کوههای جهان آشتابین کیامکی دوشه را انتخاب کنید و انتخاب کنید کازان داغی هستند. علفزارها را انتخاب کنید و انتخاب کنید جنگل ها تا حد زیادی ارتفاعات را انتخاب کنید و انتخاب کنید اراضی آشتیبن را پوشانده است.

آب را انتخاب کنید و انتخاب کنید هوای آشتیبن تابعی اجتناب کرده اند اقلیم جهان ارسباران است. در نواحی کوهستانی جنوبی هوا خنک را انتخاب کنید و انتخاب کنید احاطه دره ارس خوب و دنج را انتخاب کنید و انتخاب کنید معتدل را انتخاب کنید و انتخاب کنید به عادی بود. زمستان در مناطق کوهستانی فوق العاده خنک را انتخاب کنید و انتخاب کنید برفی است.

* بناهای تاریخی

در گوشه را انتخاب کنید و انتخاب کنید جدا آشبینه آثار تاریخی فراوانی موجود است. در جاری حاضر کتیبه های زیادی به جاده ثلث درمورد به زمان شاه طهماسب را انتخاب کنید و انتخاب کنید شاه عباس صفوی {در این} آبادی موجود است، جدا از آرامگاه باستانی آن، کتیبه های مرمری درمورد به آرامگاه خصوصی خواجه ملک کدخدا (مورخ 843 هجری قمری) را انتخاب کنید و انتخاب کنید سایر کتیبه های مربوطه کدام ممکن است در خواجه احمد (مورخ 976 هجری قمری) کشف شد تبدیل می شود.

در طراحی خانه های این روستای تاریخی {به دلیل} اینکه در گسترش کوه فوق العاده پرخطر قرار دارد، اجتناب کرده اند هوشمندی زیادی استفاده شده است. خانه های عجیب و غریب این روستا به سبک ساختار فاصله صفوی را انتخاب کنید و انتخاب کنید قاجیان نوسازی شده است.

ساختار این روستا نیز به نوبه شخصی بی همتا است. به این انجمن {در این} روستا حیاط هر خانه پایین بام خانه عکس است را انتخاب کنید و انتخاب کنید منظره فوق العاده بدیعی تحمیل کرده است.

ابوالقاسم النباتی عارف را انتخاب کنید و انتخاب کنید شاعر معروف آذربایجانی در آشتیبین به دنیا به اینجا رسید را انتخاب کنید و انتخاب کنید {در این} روستا به آلودگی سپرده شد.

روستای اشتبین در فهرست آثار سراسری ملت به پرونده رسیده را انتخاب کنید و انتخاب کنید یکی اجتناب کرده اند جاذبه های گردشگری مهم جهان است. به منظور که اطراف آن توجه هر بیننده ای را مجذوب شخصی می تدریجی.

ساخت ابریشم نیز در آشبینه سابقه تمدید شده دارد را انتخاب کنید و انتخاب کنید کارگاه های ساخت ابریشم زیادی {در این} جهان موجود است. میوه ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید سبزیجات این جهان نیز اجتناب کرده اند استاندارد خاصی برخوردار است.

* روستای سیس شبستر

روستای سیس در 14 کیلومتری شبستر قرار دارد را انتخاب کنید و انتخاب کنید آثار تاریخی زیادی دارد.

مقبره بیر رجب را انتخاب کنید و انتخاب کنید شیخ اسماعیل، 2 تن اجتناب کرده اند صوفیان غول پیکر قرن هفتم را انتخاب کنید و انتخاب کنید هشتم هجری قمری کدام ممکن است همراه با مجسمه قوچ سنگی بزرگی قرار دارد، اجتناب کرده اند اماکن مقدس افراد است.

مسجد محمد حنیفه کدام ممکن است بنای اولین آن را به صفویان نسبت می دهند را انتخاب کنید و انتخاب کنید همراه با آن آرامگاه بالیایی حسن اجتناب کرده اند پیروان شیخ شهاب الدین اهری قرار دارد، تأثیر عکس است.

* روستای قدمگاه

روستای قدماغه هر دو بادمیار در جنوب آذرشهر یکی اجتناب کرده اند روستاهایی است کدام ممکن است گورستان تاریخی در آن موجود است را انتخاب کنید و انتخاب کنید در نزدیکی این روستا غار بزرگی به تماس گرفتن معبد غار هر دو مسجد موجود است.

برخی اجتناب کرده اند سنتی شناسان این غار را به دوران ماقبل گذشته تاریخی نسبت می دهند را انتخاب کنید و انتخاب کنید معتقدند کدام ممکن است ابتدا شناخته شده به عنوان معبد مورد استفاده قرار گرفته را انتخاب کنید و انتخاب کنید به طور منظم در قرون ششم را انتخاب کنید و انتخاب کنید هفتم را انتخاب کنید و انتخاب کنید هشتم به بعد محل عبادت دراویش را انتخاب کنید و انتخاب کنید صوفیان بوده را انتخاب کنید و انتخاب کنید سپس به مسجد تغییر شده است.

معبد به صورت گنبدی استوانه ای به قله 12 متر را انتخاب کنید و انتخاب کنید اساس ای به شعاع هفت متر است کدام ممکن است برای جریان هوا را انتخاب کنید و انتخاب کنید روشنایی در بالای گنبد تعبیه شده است. تاکنون افراد اجتناب کرده اند این مسجد برای برخی مراسم مذهبی استفاده می کردند.

انتهای پیام/60001