سازمان سگ های ولگرد در اما واگر نزدیک پرشین من


به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، سگ گردانی در خیابان های شهر معضلی است که در سال های اخیر علاوه بر نگرانی شهروندان، به داستان تلخی تبدیل شده است.

که مخاطبان این رسانه در کمپین های مختلف سامانه اصلی فارسی به این مشکل اشاره کرده و خواستار رفع این مشکل شدند.

در همین راستا کمپینی به نام تسریع در جمع آوری سگ های ولگرد از شهرها در سامانه اصلی فارسی خواستار حل این مشکل شد و با حمایت بیش از 4000 نفر این موضوع به ثبت رسیده است.

در همین راستا مطلب دیگری از سوی مخاطبان در این خصوص نوشته شده است که تحت عنوان غذا دادن به حیوانات در خیابان جرم اعلام شده است که آقای بالا گفت: برنامه های اجرا شده از طریق شبکه های ماهواره ای و جاهلان افزایش جمعیت آنها توسط مردم صدمه بزرگی کرده اند تهدیدی برای محیط زیست وجود دارد و از مسئولان ذیربط می خواهیم هرچه سریعتر اقدام کنند تا شاهد تلفات جانی هموطنانمان نباشیم.

در استان مازندران قبل از مرگ یک کودک در منطقه دومشهری استان قم شاهد مرگ یک کودک بابلی بر اثر گازگرفتگی سگ ولگرد بودیم (ادامه مطلب) و چنین حوادثی نادر است.

نگران کننده ترین گله سگ ها در خیابان هاست که باعث ایجاد ترس و نگرانی در بین شهروندان می شود. این امر به دلیل حضور سگ های ولگرد در خیابان ها و بلوارهای مازندران نه تنها در شب بلکه در روز است که جمعیت آنها به صورت گله دیده می شود که موجب نگرانی و ترس شهروندان می شود.

خبر گازگرفتگی سگ های ولگرد در شهرها در چند ماه گذشته باعث نگرانی و ترس شهروندان شده است، حتی برخی از آنها که ترسی از حیوان ندارند اما نمی توانند با این مشکل کنار بیایند.

در خیابان های اصلی شهر نیز شاهد دویدن وحشیانه سگ ها هستیم، اما هیچ اقدام جدی برای مدیریت این معضل نمی بینیم، مشکلی که با اقدامات جدی می توانست به طور کامل حل شود، اما اکنون این موضوع به یک دغدغه جدی تبدیل شده است. . کاملا حل خواهد شد، زمان بر و پرهزینه خواهد بود.

* داشتم به خودم فکر می کردم.

چند روز پیش یک افسر آب در شهرستان قائم نیز مورد حمله یک سگ ولگرد قرار گرفت. “مثل هر روز داشت متر می خواند، همینطور که از آنجا رد می شدم، داشتم به سمت باغ می رفتم که سگ ولگردی را پیدا کردم، به این فکر می کردم که ناگهان به من حمله کرد.”

چون مشغول وارد کردن اعداد بودم و از طرفی معمولاً با سگ هایی که با آنها برخورد می کنم احساس راحتی می کنم که به ما ربطی ندارد، فکر می کردم او همزمان به همه حمله کرده است.

یک کارگزار مترخوان در قائم می گوید: با سر و صدای من، زن باغ کناری، سگ را از من دور کرد و همسایه ها جمع شدند.

با حمله سگ به صورت و پایم به بیمارستان رفتم، متاسفانه عمق گاز گرفتن در ناحیه ساق پا به حدی است که نمی توانم راه بروم، همچنین چهار نقطه به صورتم، پلک ها بالا و پایین، ناحیه گونه ها برخورد کرد. و ناحیه گوش

اکبری افزود: هیچ صاحبی برای این سگ وجود نداشت و نمی توان کسی را مقصر دانست و به دلیل زحمتی که در محل کارم دارم نمی توانم حاضر شوم زیرا باید روزی 250 متر پیاده روی کنم بله و باید بدهم. تعداد، اما من در واقع گم شدم، واقعاً در این زمینه چه کسی مسئول است؟

سوال اینجاست که اگر همان سگ به جای این مرد به بچه ای حمله کند چه کسی پاسخگوست؟ سوال اصلی این است که در صورت آسیب رساندن به مردم چه کسی حاضر است پاسخ دهد؟! اینها فقط برخی از ابزارهای اشتراک گذاری هدف گذاری هستند که می توانید از آنها استفاده کنید.

* افزایش جمعیت سگ

مهدی مرادی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران در گفت وگو با فارس، اظهار کرد: مدتی است که جمعیت سگ داران مازندران رو به افزایش بوده و به یک بحران و تهدید تبدیل شده است. ” به سلامت و ایمنی شهروندان تبدیل شده است.

* همدلی و تغذیه نادرست مشکل را تشدید کرد.

علاوه بر این، برخی افراد به دلیل همدردی ضعیف و غذا دادن به سگ های صاحب، تعداد این سگ ها را افزایش داده و به حشره تبدیل شده اند.

* حمله سگ ها بالاترین رکورد بروز را دارد.

مدیرکل اداره کل امور عمرانی و شوراهای استانداری مازندران افزود: بر اساس آمار مرکز بهداشت مازندران سالانه 10 هزار حیوان گزیدگی در مازندران رخ می دهد که بیش از 90 درصد آن مربوط به حمله سگ ها است از آنچه در آن اتفاق می افتد. مسائل باعث مرگ مردم می شود.

اولین اقدامی که از زمان تصدی این مسئولیت در اسفندماه سال گذشته انجام دادم تشکیل کارگروه سگ های بدون صاحب به ریاست معاونت عمرانی استانداری بود و سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در نظر گرفته شده است. در این کارگروه تشکیل شده است.

مرادی با اشاره به اینکه در برنامه کوتاه مدت اطلاعات مربوط به سگ های واقعی و پناهگاه های شهرستان های استان را جمع آوری کردیم، می گوید: 18 پناهگاه در استان شناسایی شده است که از این تعداد 5 مرکز ویژه و 13 پناهگاه وابسته به سازمان هستند. شهرداری. .

همچنین آبروی شهرداری ها در اصل 42 برای آنها تعریف شده و نسبت به گذشته اقدامات بهتری در حال انجام است.

* فعالیت غیرقانونی حامیان سگ

وی توضیح داد: مشکل دیگر این است که افرادی هستند که به عنوان وکیل سگ بدون مجوز فعالیت می کنند و در امور سگ ها دخالت می کنند، حتی فیلم ها و عکس هایی که ارسال می کنند.

* مازندران 7000000 قلاده سگ دارد.

معاونت امور شهرداری و مدیرکل شوراهای استانداری مازندران با اعلام اینکه 7 هزار قلاده سگ بدون صاحب در شهرهای استان شناسایی شده است، افزود: از مراکز مختلف نگهداری در سطح شهرها نیز بازدید کردیم که در بازدیدها تصمیم گرفتیم چقدر فضا داشته باشیم. ما در واقع حدود 4500 قلاده سگ در 18 مرکز نگهداری داریم.

* ترک سگ در طبیعت؛ یک نگرانی جدی

یکی از مشکلات هزینه های پرورش حیوان است که برای ما در این زمینه موانع و مشکلاتی ایجاد می کند و مشکل دیگر این است که برخی از شهرداری ها و دهیاری ها سگ ها را به جنگل می برند که باعث بیماری حیات وحش نیز می شود.

مرادی می گوید: تنها راه مدیریت کار این حیوانات و متخصصان عقیم سازی و واکسیناسیون و هماهنگی بین شهرداری و دامپزشکی برای کاهش هزینه عقیم سازی است تا پروژه در اسرع وقت به اتمام برسد. .

به گزارش فارس، ترس از شیوع بیماری در بین کودکان و شهروندان ناشی از فرار سگ ها در سطح شهر موضوعی نیست که بتوان به راحتی از آن عبور کرد اما مسئولان باید با جدیت بیشتری به این مهم رسیدگی کنند. .

انتهای پیام/ 86034 / ج