ساکنان آستین نگران هستند که انتقال تسلا به تگزاس ممکن است مسکن آن تمام شود

ساکنان آستین نگران هستند که انتقال تسلا به تگزاس ممکن است مسکن آن تمام شود


آستین به “کنجکاو نگه داشتن آن” می بالد ، اما موفقیت این شهر در جذب شرکت های بزرگتر مانند تسلا باعث ترس برخی از ساکنان از دور ریختن فرهنگ منحصر به فرد خود شده است.

ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا روز پنجشنبه گفت که سازنده خودروهای برقی مقر خود را از پالو آلتو ، کالیفرنیا ، به آستین ، تگزاس منتقل می کند.

قیمت مسکن در مترو آستین در سال های اخیر بسیار افزایش یافته است ، زیرا شرکت های بزرگ فناوری از جمله اپل ، گوگل و اوراکل پردیس های جدیدی را در داخل و اطراف شهر ایجاد می کنند.

تریش وب ، 47 ساله ، جنوبی ، می گوید: “من از همه مشاغلی که قرار است ایجاد شود بسیار خوشحالم ، اما خانواده من در حال حاضر واقعاً قادر به خرید خانه نیستند و با تسلا وضعیت بدتر می شود.” ساکن آستین جمعه هنگام استراحت ناهار از شغل خود به عنوان دستیار اداری بیمارستان.

به گفته کارگزار املاک Redfin ، قیمت متوسط ​​خانه در آستین طی دو سال گذشته حدود 40 درصد افزایش یافته است و متوسط ​​قیمت مسکن در ماه سپتامبر حدود 549،000 دلار است.

بسیاری از تگزاسی ها می گویند که از مشاغل جدیدی که تسلا ایجاد خواهد کرد – به لطف جابجایی دفتر مرکزی و کارخانه تسلا ، که در اینجا نشان داده شده است – سپاسگزارند ، اما نگران هزینه های مسکن هستند.
رویترز

گزارش های مکرر از خریداران خارج از ایالت ، به ویژه مردم کالیفرنیا ، که خانه ها را به صورت نقدی با دو برابر قیمت درخواست شده خریداری کرده اند ، بسیاری از مردم آستین را ناامید کرده است. داده های Redfin نشان داد که در طول تابستان ، تقریباً سه خانه از چهار خانه فروخته شده در شهر گران قیمت بودند.

حتی قبل از اینکه ماسک این حرکت را اعلام کند ، سازنده خودروهای برقی قصد داشت حدود 10 هزار کارگر را به یک کارخانه جدید در شرق مرکز شهر بیاورد. مشخص نیست که چه تعداد از کارکنان شرکت ها تسلا را از کالیفرنیا خارج کرده یا در تگزاس استخدام می کنند.

رد چوری ، 26 ساله ، که چندین سال پیش از هوستون به آستین نقل مکان کرده و در زمینه فروش فعالیت می کند ، می گوید: “همه این کالیفرنیایی هایی که به اینجا می آیند فرهنگ خود را نیز تغییر می دهند و من نگران هستم که خیلی زیاد شود.”

لوگوی تسلا
شهردار آستین می گوید فرهنگ تسلا برای پایتخت مناسب خواهد بود.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

شعار غیر رسمی این شهر – “اوستین را عجیب نگه دارید” – منجر به ایجاد یک صحنه فرهنگی بوهمی در جشنواره های محلی محلی مانند آستین سیتی لیمیتز و جنوب غربی به جاذبه های ملی شد.

رایان بیکر ، 32 ساله ، که در رستورانی در شرق آستین کار می کند ، می گوید: “ادامه راه سخت خواهد بود وقتی آستین بزرگ و بزرگتر می شود.”

شهردار آستین ، استیو آدلر ، از تصمیم تسلا استقبال کرد و گفت که این شرکت کاملاً با فرهنگ قوی آستین ، نوآور ، کارآفرین و متمرکز بر محیط زیست مطابقت دارد. دفتر وی به سوالات مربوط به مقرون به صرفه بودن مسکن پاسخ نداد.

همچنین انتظار می رود رشد سریع آستین مشکلات ازدحام را در شهر تشدید کند ، به طوری که از هر چهار نفر سه نفر به تنهایی به محل کار خود می روند.

دفتر فروش مسکن اجتماعات رابرتز در آستین
انجمن های روبرتز ، یک توسعه دهنده املاک ، زمین هایی را برای مسکن در آستین خریداری کرده است.
رویترز

همانطور که آستین برای بهبود شبکه حمل و نقل عمومی خود تلاش می کند ، کارخانه تسلا در صحرای ترانزیت واقع شده است.

راب اسپیلار ، مدیر حمل و نقل آستین ، گفت که ممکن است شهر در حال بررسی گزینه های ترانزیت به این کارخانه باشد ، اما انتظار دارد اکثر کارگران تسلا با ماشین به این کارخانه بروند. اسپیلار گفت آستین امیدوار است که افزایش مسکن ، فروشگاه ها و کلینیک های پزشکی باعث جذب کارگران در نزدیکی کارخانه شود.

انجمن های روبرتز ، توسعه دهنده مسکن ارزان قیمت ، امیدوار است از این مزایا بهره مند شود. این شرکت زمین های بزرگی را فقط چند دقیقه از کارخانه تسلا خریداری کرده و خانه ها را به قیمت حدود 80 هزار دلار می فروشد.

کارگران کارخانه تسلا به طور متوسط ​​سالانه 47000 دلار حقوق دریافت می کنند ، درآمدی که اداره بهداشت و خدمات انسانی شهرستان تراویس کم می داند.

براندون لانگ ، مدیر فروش انجمنهای رابرتز در مزرعه بلوط محلی گفت: “همه این کارگران می خواهند در مکانی خوب ، تمیز و مقرون به صرفه با خانواده های خود زندگی کنند.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *