سخنرانی در کنگره بین المللی AOCMP به پژوهشگر برتر شیرازی سپرده شد


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از برگزیده شدن دکتر محمدامین مصلح شیرازی، پژوهشگر دانشگاه به عنوان سخنران رتبه نخست کنگره معتبر بین المللی فیزیک پزشکی آسیا-اقیانوسیه (AOCMP) با موضوع پرتودرمانی سرطان، خبر داد.

مهتاب معمارپور اظهار داشت: این موفقیت در پی ارایه شفاهی مقاله دکتر مصلح شیرازی در خصوص نتایج یک طرح تحقیقاتی مرکز تحقیقات حفاظت در برابر پرتو‌های یونساز و غیریونساز این دانشگاه به دست آمد.

محمدامین مصلح شیرازی مجری این طرح پژوهشی نیز توضیح داد: هدف از این طرح پژوهشی، بهینه سازی یک نوع ژل دوزیمتر ویژه برای سنجش دقیق میزان ز پرتو رسیده به نقاط گوناگون در یک حجم سه بعدی با شکل دلخواه است.

وی با بیان این که طرح فناورانه برآمده از این پژوهش نیز در مرکز تحقیقات حفاظت در برابر پرتو‌های یونساز و غیریونساز در حال اجرا است، افزود: هدف از این طرح، تولید و ارایه این دوزیمتر به مراکز تحقیقاتی و پرتوپزشکی در ایران و کشور‌های دیگر است که فناوری آن در جهان، هم اکنون تنها در اختیار دو مرکز در آمریکای شمالی و اروپا است.

مصلح شیرازی بیان کرد: در کنگره AOCMP، که با عنوان «Science for Radiation Medicine» برگزار شد، نزدیک به ۲۰۰ مقاله از سوی پژوهشگران کشور‌های گوناگون جهان که دارای قدمت طولانی و برنامه‌های پژوهشی گسترده در زمینه‌های فیزیک پزشکی و پرتو‌ها هستند و همچنین برخی اساتید پژوهشگر ایرانی، به صورت حضوری و مجازی ارایه شد.

وی سخنران رتبه نخست این کنگره در زمینه پرتودرمانی سرطان، عضو هیات علمی گروه رادیوآنکولوژی، رییس مرکز تحقیقات حفاظت در برابر پرتو‌های یونساز و غیریونساز دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رییس انجمن علمی فیزیک پزشکی ایران است.

انتهای پیام/س
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید