سرنوشت پتروشیمی های استان فارس مشخص شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمدهادی ایمانیه در نشست پیگیری کلان پروژه های استان فارس اظهار داشت: با توجه به اینکه اولین سال فعالیت دولت سیزدهم در حال پایان است و برنامه ریزی کرده ایم که 40 مگا پروژه استان فارس مورد ارزیابی مجدد قرار گرفته و تلاش های چند ماه اخیر برای حل مشکلات آنها بررسی خواهد شد.

وی افزود: طی جلساتی در این خصوص وضعیت پروژه هایی مانند تالار مرکزی شیراز، انتقال آب از خلیج فارس، تامین آب کشاورزی، آزادراه شیراز اصفهان، توسعه صنایع الکترونیک، پایانه صادراتی شیراز و … بررسی شد. از 40 پروژه بزرگ ادامه خواهد یافت.

استاندار فارس افزود: آخرین وضعیت ساخت و ساز پتروشیمی در شهرستان های دریااب، فیروزآباد، فسا، جهرم، کازرون و نورآباد ممسنی بررسی و تصمیمات لازم برای طراحی و ساخت برای امکان ساخت پروژه ها انجام شد. .

وی در ادامه بحث و بررسی وضعیت این طرح ها با حضور نمایندگان خود گفت: پتروشیمی فروزآباد که در زمینی مسطح و فنس کشی شده به مساحت 200 هکتار برای جذب سرمایه گذار آماده است و به زودی جذب سرمایه گذار آغاز می شود. احداث شهرک پایین دستی صنعت پتروشیمی. همچنین در مورد پروژه داراب نیز شرایط برای جذب سرمایه گذار وجود دارد.

ایمانی همچنین برای تعیین محل دقیق پروژه سرمایه گذاری در فسا و جهرم یک مهلت یک ماهه تعیین کرد.

وی بر تشکیل شهرک های صنعتی پایین دستی ویژه پتروشیمی ها تاکید کرد و گفت: تهیه بسته سرمایه گذاری برای راه اندازی این شهرک ها تا مهرماه حائز اهمیت است.

عالی ترین مقام دولت فارس همچنین خواستار تشکیل جلسه ای بین نمایندگان شهرستان های نورآباد ممسنی و کازرون برای بررسی نحوه سرمایه گذاری در این دو شهرستان شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.