سند توسعه استان کردستان به بخش کشاورزی بستگی دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، پیمان اسکندری امروز در نشست با رئیس مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی استان و پژوهشگران اظهار داشت: حضور دانشمندان و متخصصان در مراکز آموزشی و دانشگاه های کردستان و شرایط مساعد محیطی باعث ارتقای وضعیت زیست محیطی شد. امکان صنعتی شدن کشاورزی در بالاترین سطح.

وی کشاورزی را مطمئن ترین منبع توسعه استان دانست و تصریح کرد: این مهم در سایه همکاری معاونت آموزش و پژوهش محقق خواهد شد.

اسکندر اذعان داشت: در تمامی تصمیمات توسعه ای شوراهای رؤیت و بخش کشاورزی، محققان و اساتید مرکز آموزشی و دانش استان حضور خواهند داشت و از نتایج علمی و پژوهشی و همچنین نظرات کارشناسان آنها بهره مند خواهیم شد. ” مردم

وی پژوهشگران مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی استان را چشمان روشن این قشر برشمرد و تاکید کرد: پژوهشگران مراکز آموزشی و پژوهشی استان فعالیت های چشمگیری در حوزه علمی و عملی انجام داده اند که نتیجه آن موجب توسعه کشور خواهد شد. توسعه بخش کشاورزی و افزایش درآمد مصرف کننده که امیدواریم منجر به کاربرد تحقیقات و یافته ها در زمینه های مختلف کشاورزی و افزایش پایداری و بهره وری شود.

وی یادآور شد: توزیع ثروت در بخش کشاورزی نسبت به سایر بخش ها متعادل و عادلانه است و هر فعالیت اقتصادی به نوعی به نفع بخش بزرگی از جامعه خواهد بود.

اسکندر به سنت بازار عرضه محصولات کشاورزی اشاره کرد و بر لزوم ورود استارت آپ ها و ایجاد بسترهای مبتنی بر اینترنت برای عرضه و فروش محصولات کشاورزی برای کوچک کردن دست تولیدکنندگان و فروشندگان تاکید کرد. نیاز داشتن.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: آموزش مجدد کارشناسان جهاد کشاورزی و سپس آموزش بهره برداران و تولیدکنندگان بخش کشاورزی از دیگر برنامه های مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی است تا بتوانیم آخرین یافته های علمی را در این مرکز قرار دهیم. تمرین کن.» تا بتوانم کشتزارهای استان.

انتهای پیام/ 2330/71
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.