سن بحرانی اعتیاد به مواد مخدر چقدر است؟


به گزارش گروه آسیب های اجتماعی خبرگزاری فارس، رضا صحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان در دومین روز از نشست تخصصی مسئولان مبارزه با مواد مخدر که با عنوان «پیشگیری از مواد مخدر – مشارکت مردمی – اشتغال» برگزار شد. از بهبودیافتگان» در مجتمع فرهنگی شیکاگو و به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور. شاد گفت: «کار مربیان در پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در جامعه بسیار مهم است.

وی افزود: به گفته کارشناسان سنین 5 تا 13 سال یعنی پایان دوره متوسطه اول سن بحران است و در این سن است که هر آنچه دانش آموزان باید بیاموزند باید زمینه سازی شود اهمیت در همین جاست. کار معلمان نشان داده شده است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: امروز که پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر به مهم ترین دغدغه نظام تبدیل شده است، دانشگاه فرهنگیان نیز موظف است پیشگیری از آن را سرلوحه کار خود قرار دهد.

به گفته صحرایی، سالانه 25 هزار معلم به طور مستقیم و 25 هزار معلم به طور غیرمستقیم از طریق این دانشگاه وارد سیستم آموزشی می شوند و معلمان باید با توجه به توانایی های فعلی کودکان را آموزش دهند.

وی با بیان اینکه معلمان قوی در مدیریت دولتی تربیت خواهند شد، گفت: معلم قوی چند وجهی و چند کارکردی است و در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش 6 حوزه آموزشی برای معلمان و دانش آموزان لحاظ شده است. ایجاد نظام جامع آموزشی به عنوان نظام جامع آموزشی در دانشگاه.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.