سهامداران زیان ده بورس مری پرشین خواستار خرید ترجیحی سهام عدالت هستند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برخی از شنوندگان سامانه «فورسمن» با ثبت کمپینی با عنوان «الویت سهامداران متضرر برای ثبت سهام عدالت» و پیگیری و پاسخ مراجع ذیربط خواستار شدند.

مخاطبان در این نظرسنجی نوشتند: «با توجه به اینکه ثبت سهام باقیمانده در دستور کار دولت قرار دارد، خواهشمند است برای بازیابی بخشی از سرمایه سهامداران آسیب دیده در بورس در سال‌های 1398 و 1393، نسبت به انتشار سهام عدالت پیگیر باشید. به ویژه سهامداران صندوق پالایشگاه و کم درآمدهایی که از تبلیغات دولت سابق مردم را خریدند و حتی بعد از دو سال سودی برایشان نداشتند، جبران می شود.

به گزارش فارس، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: براساس قانون بودجه سال جاری، سهام عدالت تنها به بازماندگان دو نفر از افراد کم درآمد تحت پوشش امام خمینی (ره) اختصاص می یابد. کمیته امداد و بهزیستی. در حال حاضر پیشنهاد وزارت اقتصاد به دولت ابلاغ شده است که باید در کمیسیون اقتصادی دولت بررسی و سپس در هیات دولت تصویب شود.

به گفته کارشناسان، بازار سرمایه و بورس از یک سو با ریسک، نوسانات و سود و زیان مرتبط هستند، بنابراین هیچ تضمینی برای جبران زیان هیچ فردی وجود ندارد، از سوی دیگر همانطور که مردم مالک سود خود هستند، همچنین . همچنین مسئول از دست دادن سهام خود هستند. اما در صورتی که ثابت شود ضرر سهامدار ناشی از دستکاری قیمت یا سیگنال فروشی توسط برخی افراد است، مراجع نظارتی بورس باید با اقدامات مجرمانه این افراد برخورد و با مجرمان برخورد کنند.

بنابراین گزارش، با توجه به مأموریتی که خبرگزاری فارس در خصوص پیگیری مطالب فارس برای خود در نظر گرفته است، قطعا پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار داده و توضیح خواهد داد. مسئولین

سایر کاربران در صورت تمایل می توانند به عنوان امضا کننده به این کمپین بپیوندند. زمانی که امضاهای این کمپین به 1000 امضا به بالا برسد، خبرگزاری فارس قطعا موضوع را پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.