سه شرکت دانش بنیان در مرحله عرضه و عرضه در بورس هستند.


محمد امین قرنی گفتبیا بریم وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چند شرکت دانش بنیان در حال حاضر در بورس حضور دارند و چند شرکت در حال ورود به بورس هستند، به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: 31 شرکت دانش بنیان وارد بورس شده اند. شرکت های مستقر در تولید، فولاد و همچنین شرکت های مبتنی بر داده های PSP مانند بخش های خدمات تجارت الکترونیک فارسی در بورس حضور دارند و سه شرکت دانش بنیان در حال حاضر در مرحله پذیرش و عرضه هستند. حذف از فهرست بورس اما بدیهی است که هنوز وارد بازار نشده اند.

وی افزود: شرکت هایی که داده محور هستند، به عنوان مثال دی جیتجهیزات و ناگهان آنها به عنوان شرکت های دانش بنیان برای عرضه در بورس اقدام کرده اند و حدود یک ماه پیش دستورالعمل ها پذیرش شرکت اضافه شده که مختص شرکت های دانش بنیان و داده محور است.

معاون ناشران و اعضای بورس اوراق بهادار تهران گفت: ویژگی شرکت های دانش بنیان این است که اکثر دارایی های آنها نامرئی و دارایی های مشهود مانند زمین و ساختمان ندارند، اما اکثر دارایی های شرکت ها بر اساس داده هایی است که در بورس اوراق بهادار یا OTC یافت

قهرمانی گفت: پس از الحاق دستورالعمل ورود، جلساتی را با شرکت های دانش بنیان برای ارائه اطلاعات اولیه برگزار کردیم و هفته گذشته در 30 تیرماه برای تسهیل ورود شرکت های دانش بنیان به بورس، همایشی برگزار شد. بازار، تا شرکت های دانش بنیان بتوانند با بازار سرمایه و فعالان بازار آشنا شوند. یاد بگیرید که شرکت های دانش بنیان چگونه کار می کنند، از جمله اینکه چگونه شرکت ها باید برای پذیرفته شدن در بورس آماده شوند.

در پاسخ به اینکه چند درصد از دارایی های شرکت باید باشد نامرئی وی گفت: شرکت های دانش بنیان باید حداقل 30 درصد دارایی داشته باشند نامرئی یعنی دارایی ها بر اساس داده ها و بر اساس تعداد استفاده کنندگان است و این شرکت های دانش بنیان می توانند سهام خود را در بورس به صورت حق تقدم عرضه کنند و این منابع به دست آمده مستقیماً به شرکت ها می رسد. هزینه در پروژه های عمرانی

معاونان ناشران و اعضای بورس تهران چه کسانی هستند؟می تواند انجام دهد خرید سهام شرکت های دانش بنیان گفت: بر اساس الحاقیه دستورالعمل پذیرش، هیئت پذیرش تصمیم می گیرد که آیا سرمایه گذاران واجد شرایط در عرضه اولیه سهام شرکت کنند یا چه کسانی غیر از شرکت ها سهام خود را عرضه کنند.

زهرانی گفت: شرکت های دانش بنیان سه ویژگی دارند. پایگاه کاربر داده محور بودن و داشتن دارایی در بستر اینترنت نامرئی که حداقل 30 درصد است، باید حداقل دو شرط از سه شرط را داشته باشند و این شرکت ها در زمینه اقتصاد دیجیتال جدید و فعال هستند و عرضه اولیه آنها معمولاً به روش حق تقدم انجام می شود، مبلغ دریافتی از اولیه همچنین پیشنهادی در داخل شرکت وجود دارد.

وی افزود: با توجه به بررسی آخرین صورت های مالی و حسابرسی شرکت ها، نسبت های دارایی ها باید بررسی شود. شرکت های مبتنی بر دانش ناملموس در صورتی که مجموع دارایی ها بیشتر یا مساوی 50 درصد باشد، عرضه اولیه سهام این شرکت ها به سرمایه گذاران واجد شرایط مانند صندوق های سرمایه گذاری و در صورت نسبت دارایی ها واگذار می شود. نامرئی در صورتی که کمتر از 50 درصد کل دارایی ها باشد، سهام آنها به مردم عرضه می شود که مسئولیت آن بر عهده هیأت پذیرش بورس است.

معاون ناشران و اعضای بورس تهران با بیان اینکه روند پذیرش شرکت های دانش بنیان با سایر شرکت ها متفاوت است، گفت: روند پذیرش تفاوت چندانی ندارد، تاکنون 31 شرکت دانش بنیان در بورس پذیرفته شده اند. . و اخیراً دستورالعمل های پذیرش شرکت های دانش بنیان، داده محور و کاربر محور اضافه شده است. و دارایی داشته باشند. نامرئی دستور تایید شده، اما مرکزی مشابه دستور تایید بورس اوراق بهادار برای حسابرسی صورت های مالی، سود و جریان های نقدی در شرکت ها است.

قهرمانی در خصوص اینکه جلسات هیأت پذیرش هر چند وقت یکبار برگزار می شود، گفت: جلسات هیأت پذیرش به صورت هفتگی و منظم برگزار می شود مگر اینکه دستور جلسه ای وجود داشته باشد. در مورد شرکت های داده محور به عنوان مثال دی جیکالا ناگهان، سینیDewar، بازار قهوه مبتنی بر دارایی. نامرئی هستند، این باید مطابق دستورالعمل پذیرش پیوست انجام شود.

وی درباره شرکت‌های سهامی عام برای پذیرش در صف‌بندی، گفت: حدود هشت شرکت سهامی عام برای پذیرش و عرضه اولیه در بورس و حدود هشت شرکت نیز برای عرضه نمادین صف‌بندی شده‌اند.

معاون ناشران و اعضاء بورس اوراق بهادار تهران در پاسخ به این سوال که آیا عرضه اولیه در بورس اوراق بهادار مانند سال 99 خواهد بود یا تغییر کرده است، گفت: عرضه اولیه سهام شرکت ها است. نحوه ثبت سفارش در بورس البته به ماهیت شرکت و هیئت پذیرش و همچنین وضعیت بازار آن بستگی دارد.

قرنی گفت: امروز در بورس تهران دو عرضه اولیه از طریق ثبت سفارش یا دفترچه داشتیم. ساختمان پنج روش برای ارائه اولیه در دستورالعمل های پذیرش انجام شده وجود دارد.

وی افزود: عرضه اولیه که سهامدار عمده انجام می دهد، پول به سهامدار می رسد که می تواند آن را وارد شرکت کند یا به شکل دیگری از آن استفاده کند، اما عرضه اولیه از طریق حق تقدم انجام می شود. که پول به دست آمده قطعا وارد شرکت می شود و صرف اجرای پروژه های عمرانی شرکت می شود.

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.