سگ های ولگرد گولن 3 سخت/، سهل انگاری شهرداری و شبکه بهداشت/خواب فیلم


به گزارش خبرگزاری فارس از سی شرید، جمعیت سگ های ولگرد در سی شرید بیش از حد افزایش یافته و به یک بحران تبدیل شده است.

معضل سگ های ولگرد سال هاست که به یک معضل مهم و خطرناک تبدیل شده است و هر روز در یکی از شهرهای کشور این سگ ها به کودکان حمله می کنند و تاکنون هیچ سازمانی مسئولیت این موضوع را نپذیرفته است.

شهر توریستی ساشاد با توجه به موقعیت جغرافیایی خود از جمعیت زیادی از این سگ ها بی بهره نیست و در طول سالیان متمادی جلسات متعددی برگزار و مصوبات صورت گرفته اما فقط روی کاغذ بوده و متاسفانه در عمل هیچ اقدامی صورت نمی گیرد و به دلیل همین بی توجهی تعداد این سگ ها روز به روز در حال افزایش است.

لازم به ذکر است مکان یابی نادرست دپوی زباله در سطح شهر یکی از دلایل اصلی ورود سگ ها به شهر ساشاد است که چندین بار مورد توجه شهرداری ساشاد قرار گرفته اما مورد بی توجهی قرار گرفته است. شهرداری ساشاد این موضوع با کمال بی تفاوتی.

جدای از خطر حمله این سگ ها به انسان و انتشار بیماری، به گفته کارشناسان محیط زیست، وجود این سگ های ولگرد، دسترسی پلنگ ها به بیگ سی سحاد را که یکی از غذاهای مورد علاقه آنهاست، دشوار می کند. شرایط برای پلنگ چته کی یه های های خوب است و در چند روز گذشته چندین پلنگ در باغ ها مشاهده شده اند که تهدیدی جدی برای شهروندان و پلنگ ها تهدیدی برای مردم هستند.

لذا مسئولین ذیربط، شهرداری ها، شبکه های بهداشت و درمان و سایر نهادهای مسئول با توجه به آغاز فصل مدارس اقدامات موثری انجام دهند تا شاهد حوادث تلخ و ناخوشایند نباشیم.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.