سیاستهای ضد تبخیر بلومبرگ استثماری و اشتباه است

سیاستهای ضد تبخیر بلومبرگ استثماری و اشتباه است


مجموعه ای از شعارهای چشم نواز و تصاویر پر شور از فعالان جوان ، شهردار سابق نیویورک و میلیاردر مایکل بلومبرگ کمپین کودکان بدون دخانیات(CTFK) این وب سایت با قول “ارتقاء برابری سلامت و نجات جان ها” به طرح حفاظت م effectiveثر برای نسل های آینده کشورهای فقیر می بالد. به نظر می رسد این کمپین می خواهد همه چیز را در جهان بهتر کند و از خود به خاطر “مبارزه در سخت ترین نبردها” تقدیر می کند. مطمئناً این به اندازه ای است که می تواند قلب بدبین ترین ما را نیز لمس کند.

با این حال ، به نظر می رسد که کمپین بلومبرگ در پشت فشار غیرقابل پاسخ قدرت های جهانی برای ممنوعیت سیگارهای الکترونیکی – جایگزین اثبات شده و ایمن تر برای سیگار کشیدن است. این جنبش یک حمله مستقیم به سلامت عمومی است و در کاهش مرگ و میر ناشی از دخانیات چندان مفید نخواهد بود.

همانطور که انتظار می رفت ، این طرح ارتباط چندانی با بیرون آوردن کودکان از فقر و نجات جان مردم ندارد ، اما بیشتر مربوط به پیچاندن کشورهای فقیر (که پول کمتری برای هزینه مراقبت های بهداشتی دارند) در اطراف انگشتان صیقل داده و کنترل نشده آنها است.

البته ، وب سایت CTFK مملو از شواهد از سازمان بهداشت جهانی (WHO) است ، که Bloomberg Philanthropies ، شرکت مادر CTFK ، 1 میلیارد دلار به ابتکارات کاهش آسیب دخانیات اهدا کرده است. این یک مسابقه NGO است که در بهشت ​​ساخته شده است.

برای مثال مکزیک را در نظر بگیرید. آیا این تصادفی فرضی بود حامی رئیس جمهور شاهدانه لوپز اوبرادور پس از آنکه وزیر بهداشت بلومبرگ را موظف به “مشاوره” در مورد موضوع تبخیر کرد ، ممنوعیت جدی بخار را اعلام کرد؟ با توجه به میزان سیگار کشیدن در مکزیک در سال 2019 به اوج خود رسیدو شواهد قریب به اتفاق در کشورهایی مانند انگلستان مبنی بر وجود سیگار الکترونیکی این یک ابزار ارزشمند برای ترک سیگار استشما فکر می کردید پرزیدنت اوبرادور استفاده از سیگارهای الکترونیکی را تشویق می کرد. ظاهرا نه. به نظر می رسد بلومبرگ از قدرت انتقادی خود به عنوان ابزاری برای دستکاری استفاده کرده و به نوعی مشاور مستقل دولت تبدیل شده است و دستور کار خود را با کمی بازرسی اجرا می کند.

علاوه بر این ، دولت مکزیک ممکن است مجبور باشد به فیلیپین نگاه کند ، که در حال حاضر برای بلومبرگ در مورد رهبری “اخلاقی” او که وی با تأمین بودجه طرح های مراقبت های بهداشتی آنها مرتبط است ، فاش می شود. همین امر پس از دریافت 2.3 میلیارد دلار در ویتنام اتفاق افتاد. برخی ممکن است هنوز آن را “سخت ترین مبارزه” ، دیگران ممکن است آن را مناسب تر ، استثمار یا باج خواهی بنامند.

این رشوه اجباری نه تنها ماهیت تهدیدآمیز نفوذ سازمانهای غیردولتی بر دولتهای منتخب در کشورهای ضعیف اقتصادی را برجسته می کند ، بلکه یک مسئله جدی بهداشت عمومی را نیز نادیده می گیرد. مکزیک این کشور هر روز از 141 مورد مرگ ناشی از سیگار کشیدن رنج می برد که سالانه میلیاردها دلار برای سیستم مراقبت های بهداشتی هزینه دارد. اما البته ، گام منطقی این است که یکی از معتبرترین روش های ترک را ممنوع کنید ، زیرا بلومبرگ چنین گفته است.

و نفوذ بی جا بلومبرگ نیز خنثی سازی محصولات ایمن تر و غیر قابل احتراق است که فقط به این اقتصادها کمک می کند. در انگلستانبا توجه به اینکه سرویس بهداشت ملی توصیه می کند که بخار را به عنوان راهی برای ترک سیگار ترک کنید ، کسب و کارهای کوچک و مستقل بیشتری در خیابان اصلی در حال ظهور هستند ، و همچنین فروشگاه های گوشه ای خانوادگی که محصولات بخار را ذخیره می کنند. ما دومین نرخ سیگار کشیدن در اتحادیه اروپا را داریم که فروش سیگار الکترونیکی 450 میلیون پوند به اقتصاد ما و NHS وارد کرده است. اینها فقط می توانند چیزهای خوبی باشند ، به ویژه با توجه به زمینه بهبود اقتصادی پس از همه گیری.

بلومبرگ با کمک به این ممنوعیت مضر ، در حالی که سازمان بهداشت جهانی در جیب خود است ، یک سیستم سمی از حکومت خصوصی ایجاد می کند. این ترس را در جایی ایجاد می کند که جایگزین های مطمئن تری برای سیگار کشیدن مورد نیاز نباشد ، به شهروندان بی گناه آسیب می رساند و از آسیب پذیری های اقتصادی سوء استفاده می کند.

باید گفت ، من مطمئن هستم که آنها واقعاً ملاقات با شما را دوست خواهند داشت ، یک سیگاری و سیگاری وفادار سابق که می تواند “سخت ترین” کار خود را برای نجات من از سر خوردن انجام دهد. “استعاره های جنسی“توسط صنایع دخانیات و تبخیر که آنها ادعا می کنند بسیار برجسته هستند ، تبلیغ می شود.

ما باید از کشورهای اروپایی دعوت کنیم تا با الگوبرداری از آنها رهبری کنند و نفوذ سازمان هایی را که تحت پوشش علم عینی به دنبال تعیین سیاست های سیاسی هستند ، رد کنند. اگر هر کشوری که به آن روی بیاورد انگیزه های مالی برای پذیرش توصیه های سیاست منحرف خود دارد ، WHO دیگر یک قدرت “نرم” نیست.

اگر علاقه مند به نوشتن برای خلاصه سیاست بین المللی هستید – لطفاً از طریق [email protected] برای ما ایمیل بفرستید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *