سیاست اصلی دولت تامین امنیت غذایی است.


به گزارش خبرگزاری فارس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز یکشنبه 11 مردادماه در جلسه هیئت دولت ضمن گرامیداشت روز خانواده، ترویج فرهنگ «تشکیل خانواده» و تسهیل ازدواج جوانان را امری مهم برشمرد. ماده. داد وی با اعلام مردم به عنوان یکی از اولویت های دولت سیزدهم گفت: توجه ویژه به نهاد، سیاست ها و اقدامات عملی در این زمینه بی شک برکات و نتایج مثبت متعددی را برای جامعه و کشور به همراه خواهد داشت.

وی با توجه به قانون «حمایت از جمعیت و خانواده» از همه دستگاه‌ها به حمایت جدی از نهاد خانواده و ارائه برنامه‌های عملیاتی در این حوزه دعوت کرد و تاکید کرد: ضمن ترویج فرهنگ تشکیل خانواده، همه دستگاه ها باید در رفع مشکلات و موانع آن به ویژه در حوزه مسکن و اشتغال تلاش کنند..

رئیس جمهور با تبیین مبانی فکری نظام سلطه و برنامه های عملی برای تضعیف نهاد خانواده و ترویج مفاهیم غیرانسانی در حوزه به عنوان شاخص های دروغین تمدن گفت: سیاستگذاران منحط غربی از ابزار و ثروت رسانه ای برای ترویج مفاهیم ضد خانواده در جهان استفاده می کنند. اما پیروان ادیان الهی و ابراهیمی باید بیش از گذشته در برابر این انحطاط اخلاقی بایستند و نهاد خانواده را تقویت کنند.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود پس از استماع گزارش وزیر جهاد کشاورزی در خصوص افزایش تولید محصولات استراتژیک مانند گندم، ذرت و جو و تامین غلات مورد نیاز کشور گفت: سیاست اصلی دولت تامین امنیت غذایی با تکیه بر کشاورزان زحمتکش کشور است. و وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی باید به وظایف خود در خصوص تهیه به موقع این محصولات استراتژیک عمل کنند.

وی در ابتدای سخنان خود بار دیگر با ابراز تاسف از حادثه سیل در شهرستان استهبان استان فارس، به خانواده های هموطنان عزیزی که در این حادثه جان باختند، تسلیت گفت.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.