شایعات هفته؛ از ممنوعیت حضور زنان در تبلیغات تا تعطیلی دو هفته ای پارک ها


از شایعه تا واقعیت: هفته گذشته شایعات زیادی در فضای مجازی دست به دست شد که هیچ کدام صحت نداشت. در ادامه به بررسی پر سر و صداترین آنها می پردازیم:

* شنیده ها حاکی از تعطیلی پارک ها به مدت دو هفته است

پس از اینکه مختاری، مدیرعامل سازمان پارک ها و باغ ها از تعطیلی دو روزه چند پارک در بستر رودخانه و ارتفاعات خبر داد، شایعاتی مبنی بر تعطیلی دو هفته ای پارک ها به دلیل کرونا منتشر شد.

در همین رابطه مختاری مدیرعامل سازمان پارک ها و باغ ها و مطهر محمد خانی سخنگوی شهرداری تهران تعطیلی دو روزه پارک ها را به دلیل بدی جوی تایید و شایعه تعطیلی دو هفته ای را تکذیب کردند.

* شایعه ممنوعیت حضور زنان در تبلیغات

در طول هفته شایعه شد که «استفاده از زنان در تبلیغات ممنوع است» و این موضوع واکنش های بسیاری را در فضای مجازی به همراه داشت. اما دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای تصریح کرد: بر اساس قوانین و مقررات تبلیغات بازرگانی کشور، هرگونه «استفاده از دستگاه» زنان، مردان و کودکان ممنوع است.

* شایعه جدید درباره مجری تلویزیون

علاوه بر این، در هفته گذشته بار دیگر این شایعه مطرح شد که زینب ابوطالبی (مجری تلویزیون) و زهرا ابوطالبی (دانشجوی مقیم آمریکا) دختران حمید ابوطالبی (دیپلمات رژیم روحانی) هستند.

این شایعه زمانی است که زینب ابوطالب با حمید و زهرا ابوطالبی نسبتی ندارد.

فیلم حماقت عمانی را به ایرانی ها نسبت دادند.

در روزهای گذشته ویدئویی در اینترنت دست به دست شد که نشان دهنده بی احتیاطی چند نفر در مقابل سیل بود که برخی افراد این فیلم را به وقوع سیل در استان فارس نسبت دادند اما در بررسی ها مشخص شد این فیلم متعلق به این کشور است. . عمان.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.