شب های کاری می تواند خطر ابتلا به A-Fib یک مشکل جدی در ریتم قلب را افزایش دهد


دانشمندان اطلاعات بیش از 283000 نفر را در مجموعه داده های Biobank برای تحقیق تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند افرادی که به طور منظم یا مداوم کار شبانه انجام می دهند ، 12٪ بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به فیبروآ قرار دارند.

بر اساس یک مطالعه جدید ، تغییرات طولانی در تغییرات دیررس می تواند فیبریلاسیون دهلیزی (A-fib) ، یک مشکل جدی در ریتم قلب را در معرض خطر قرار دهد.

شبهای کاری ممکن است خطر ابتلا به A-Fib را افزایش دهد

یینگلی لو ، سرپرست تیم تحقیق ، می گوید: “در حالی که چنین مطالعه ای ممکن است ارتباطی بین شیفت شب و فیبریلاسیون دهلیزی و بیماری قلبی نشان ندهد ، نتایج ما نشان می دهد که کار فعلی و زندگی شبانه ممکن است خطر این شرایط را افزایش دهد.” بیمارستان مردم نهم شانگهای و دانشکده پزشکی دانشگاه جیائو تونگ در شانگهای چین.

افرادی که شبها در طول زندگی حرفه ای خود کار کرده اند 18 درصد بیشتر احتمال دارد و افرادی که 4 تا 8 شیفت در ماه به مدت حداکثر 10 سال انجام می دهند 22 درصد بیشتر احتمال دارد.

شبهای کاری ممکن است خطر ابتلا به A-Fib را افزایش دهد

داده ها با کمک نمونه گیری تأیید شد و بسیاری از افرادی که قبلاً در صنایع مختلف شیفت شب داشتند برای این تحقیق تأیید شده بودند. نتیجه در هر مورد تقریباً مشابه بود ، اگرچه آنها از صنایع و گروه های سنی مختلف و همچنین از مکان های جغرافیایی آمده بودند.

این بدان معناست که مکانیسم بیولوژیکی تحت تأثیر چرخه بیولوژیکی انسان قرار می گیرد ، که در هنگام کار شبانه نیز اتفاق می افتد. یکی از متخصصان توضیح داد که شما از داشتن یک خواب طبیعی که می تواند بر عملکرد کلی بدن شما تأثیر بگذارد و ضربان قلب شما را به شدت مختل می کند ، محروم هستید.

لو توضیح داد: “یافته های ما پیامدهای بهداشت عمومی برای جلوگیری از فیبریلاسیون دهلیزی دارد. آنها نشان می دهند که کاهش دفعات و مدت زمان کار در شیفت شب ممکن است برای سلامت قلب و عروق خونی مفید باشد.”

این تحقیقات در 10 آگوست در European Heart Journal منتشر شد.

به گفته Qi ، “دو یافته جالبتر وجود داشت. ما دریافتیم که زنان بیشتر از مردان زمانی که بیش از 10 سال در شیفت شب کار می کردند ، مستعد ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی بودند. خطر آنها در مقایسه با روز به میزان 64 درصد افزایش یافته است”.

دکتر لو چی ، استاد دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی گرمسیری در دانشگاه تولان در نیواورلئان ، سرپرست این مطالعه است.

“افرادی که میزان ایده آل فعالیت بدنی 150 دقیقه در هفته یا بیشتر با شدت متوسط ​​، 75 دقیقه در هفته یا بیشتر با شدت شدید یا ترکیبی معادل از آنها را گزارش کردند ، در مقایسه با افرادی که فعالیت ایده آل نداشتند ، کمتر دچار فیبریلاسیون دهلیزی می شدند. وی در یک بیانیه مطبوعاتی از مجله گفت: “قرار گرفتن در معرض فیزیکی در معرض یک عمر کار شیفت شب. بنابراین ، زنان و افراد کم فعالیت بدنی می توانند به ویژه از کاهش کار در شیفت شب سود ببرند.”

ساعات طولانی می تواند شیوع بیماری را افزایش دهد با توجه به داده های ما ، فیبریلاسیون دهلیزی ما دریافتیم افرادی که ساعت های طولانی کار می کردند 40 درصد بیشتر از افرادی که ساعت های معمولی کار می کردند ، به این آریتمی قلب مبتلا می شدند.

لو اضافه کرد: “ما قصد داریم ارتباط بین کار شیفت شب و فیبریلاسیون دهلیزی را در گروه های مختلف افراد تجزیه و تحلیل کنیم. این می تواند قابلیت اطمینان این نتایج را تقویت کند و به عنوان هشداری برای گروه هایی که در انواع خاصی از مشاغل کار می کنند هشدار دهد که قلب آنها به زودی به آنها خواهد رسید” اگر در قفسه سینه خود احساس درد یا ناراحتی می کنید. “

از آنجا که به نظر می رسد ارتباط بین ساعت های طولانی و فیبریلاسیون مستقل از عوامل خطر فیبریلاسیون دهلیزی شناخته شده است ، برای درک فرآیندهای پشت پیوند به مطالعه بیشتری نیاز است. اگرچه هیچ مبنایی برای این باور وجود ندارد که پیوند از نظر جغرافیایی وابسته است ، اما هنوز تعمیم نتایج ما با سایر کشورها ثابت نشده است.دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *