شهبازی: نتوانسته ایم جهشی در تولید مسکن داشته باشیم، دولت از رقابت برای افزایش اجاره بها دست بردارد.


علی رضا شهبازی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در نهاوند، با بیان اینکه مجلس با تصویب طرح افزایش مالیات تولید مسکن و خانه های خالی گام مثبتی برای حل معضل مسکن برداشته است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکل مسکن اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه دولت نتوانسته این طرح را اجرایی کند، افزود: اگرچه گفته می شود در سال های آینده تولید بیشتری برای رفع کمبود مسکن انجام خواهد شد، اما به نظر می رسد این وعده محقق شود. به ویژه در استان همدان محقق نمی شود.

نماینده مردم نهاوند در شورای اسلامی با بیان اینکه برای حل مشکل مسکن نیاز به رویکرد جهادی و همه جانبه است، گفت: مجلس آماده کمک به دولت در هر زمینه ای است.

وی با اشاره به تاثیرات افزایش تورم بر وام مسکن و اجاره بهای خانه، افزود: متاسفانه شرایط به گونه ای شده که به نظر می رسد مالکان برای خرید بیشتر از مستاجر شروع به رقابت کرده اند که فشار را افزایش می دهد. گروه های ضعیف و رسیدگی به این موضوع برای دولت مهم است.

شهبازی گفت: مبلغی که بانک ها به عنوان کمک سپرده مسکن به مستاجران پرداخت می کنند مشکلاتی را ایجاد کرده و این وام ها نتوانسته مشکلات موجود را آن طور که در نظر گرفته شده حل کند.

وی تاکید کرد: برای حل مشکل مسکن باید جدیت بیشتری داشته باشیم و از بروکراسی اداری دور باشیم تا بتوانیم مشکلات موجود را به حداقل برسانیم و به مطالبات مردم پاسخ دهیم.

انتهای پیام/3140/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.