شهردار: ۱۱ پروژه بزرگ عمرانی در قشم در حال اجراست/ حسابرسی شهرداری نهایی شد


به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، میرداد میردادی عصر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران اظهار داشت: زیرسازی آسفالت و روکش آسفالت معابر محلات قدیمی قشم با وام 24 میلیارد ریالی هم اکنون 80 درصد است. . توسعه یافته

وی ادامه داد: بهسازی پارکینگ و مسیر پیاده روی شهید رجایی با اعتباری بالغ بر 3 و 6 میلیارد ریال 85 درصد پیشرفت فیزیکی را به خود اختصاص داده است.

به گفته میردادی، احداث فاز یک پارک محله نهادی از دیگر پروژه های در دست اجرا شهرداری است که در حال حاضر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شهردار قشم همچنین انعقاد 11 قرارداد و معامله به ارزش بیش از 34 میلیارد ریال برای خدمات رسانی به شهروندان در سه ماهه نخست سال جاری را از دیگر اقدامات این نهاد برشمرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: حسابرسی های شهرداری سال های گذشته که بنا به دلایلی بی نتیجه مانده بود، نهایی شده و تمامی الزامات قانونی تکمیل شده است.

میردادی همچنین به طرح بازگشایی کانال آب در محله چابهار قشم پرداخت و گفت: با 24 نفر از شهروندان برای واگذاری زمین و جابجایی خانه برای بازگشایی کانال توافق کرده ایم و کارشناسان پزشکی قانونی ارزشیابی کرده اند. خانه ها. در این محله ها از هیچکس بلندتر نباشید و به شهروندان آسیبی نرسانید.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه فصل بارندگی در راه است زمان بسیار کمی برای بازگشایی راه داریم و امیدواریم تک تک شهروندان در این زمینه همکاری کنند.

میردادی همچنین بر لزوم احداث میادین میوه و تره بار، کشتارگاه و پارک های تفریحی در قشم تاکید کرد و افزود: در صورت اختصاص زمین از سوی سازمان منطقه آزاد قشم، باید این پروژه ها را با مشارکت بخش خصوصی احداث کنیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به خرید 230 لامپ و کلاهک آنها گفت: متاسفانه برخی ارگان های دولتی از جمله اداره برق به وظایف خود عمل نمی کنند و با وجود اینکه مسئولیت روشنایی شهر را بر عهده دارند. زمانی که شهرداری لامپ ها را خریداری می کند از تامین آسانسور و نصب آن در خیابان ها خودداری می کند.

شهردار قشم این اقدام را مغایر با مسئولیت ذاتی دستگاه های خدمات رسان دانست و افزود: همه دستگاه ها باید دست به دست هم بدهند تا مشکلات شهر را حل کنند. از مسئولیت شانه خالی نکنید

وی از همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و سایر سازمان های قشم با شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم قدردانی کرد و گفت: با تفاهم نامه این سازمان و شهرداری و واگذاری بخشی از بافت قدیمی قشم به شهرداری می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد. خواهد رفت راه حل هایی وجود خواهد داشت و مردم نیز از این همدلی بهره مند می شوند.

انتهای پیام/88074
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.