شهرک های صنعتی استان اردبیل به پنل خورشیدی مجهز می شوند.


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمد اهلی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اهمیت صرفه جویی در مصرف برق و استفاده حداکثری از انرژی های تجدیدپذیر، ساختمان اصلی و تصفیه خانه فاضلاب شهرک های صنعتی اردبیل نیاز به ساخت دارد. 1، اردبیل 2، پارس آباد و مشگان شهر به سیستم پنل مجهز می شوند، مجهز به خورشیدی هستند.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیات وزیران، ادارات موظفند حداقل 20 درصد برق مورد نیاز خود را از طریق سامانه های انرژی خورشیدی تولید کنند. در ساختمان اصلی و تصفیه خانه فاضلاب شهرک های صنعتی ساخته شده است.

اهلی استفاده از انرژی خورشیدی و نیروگاه های تجدیدپذیر را جایگزینی مطمئن برای سوخت های فسیلی عنوان کرد و افزود: دولت برای تولید و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر مشوق ها و تسهیلات بسیار مطلوبی برای واحدهای تولیدی که صنعتی هستند در نظر گرفته است. برای تثبیت مالکان منبع تغذیه در ساعات اوج مصرف می تواند از این امکانات استفاده کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: استفاده از انرژی های تجدیدپذیر علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها و کاهش مصرف برق باعث کاهش آلودگی های زیست محیطی نیز می شود.

انتهای پیام/3727/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.