شهر سبز حمدان، منتظر کاشت چند گل و گیاه!


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، داستان پروژه‌های نیمه‌تمام شهرداری حمدان سال‌هاست که توسط مطبوعات و رسانه‌های مختلف و خود مردم مطرح می‌شود، هرچند بدون گفتن اینکه این پروژه‌ها ساماندهی شده و به سرانجام می‌رسند. رساندن آنها به مرحله روبان قرمز و قیچی و کفش مستلزم هزینه های آهنین و سنگین است، اما داستان پروژه های ناتمام شهرداری برای پروژه های کوچکتر در محلات و شهرها نباید تکرار شود.

یکی از آنها پروژه ناتمام شهرک مدرس است که باعث نگرانی اهالی شهرک شده است، چند ماه پیش در زمان مدیریت دهبانی در شهرداری منطقه یک، یکی از بزرگ ترین و پرترددترین مسیرهای پیاده روی شهرک مدرس، در در جلوی آن بسیاری از موسسات خدماتی دولتی از جمله ایستگاه، ایستگاه آتش نشانی، ایستگاه پلیس، درمانگاه سامی 2، کتابخانه و مرکز آموزش فکری، مهندسین زیباسازی شهری بزرگراه منطقه 1 مورد توجه قرار گرفتند و ایده خلاقانه ای برای زیباتر ساختن آن جلب کردند. با، و همچنین مکانی بهتر و مفیدتر برای ساکنین.

وضعیت پروژه چگونه بود؟ فضای قابل توجهی از مسیر پیاده‌روی برداشته شد و به باغ‌های متعددی به طول و عرض و ارتفاع تبدیل شد که پس از مدتی زحمت و هزینه‌های مالی و مصالح دیوارکشی شد و امید بود که این باغ‌ها پر شود. . انواع و اقسام گل ها و درخت ها توسط چندین کامیون کاشته شد اما پس از گذشت چندین ماه خبری از باغ پر گل و درخت نشد و باغ انبوهی از زباله باقی ماند. منظره زشت برای پیاده روها

به نظر می رسد این پروژه که پروژه بسیار کوچکی برای شهرداری منطقه محسوب می شود بدون هیچ پشتوانه فکری و منطقی و تنها با توجه به سلیقه برخی از مدیران و طراحان بالدیا وان و بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی آغاز شده است. . این مسیر پیاده روی و اکنون نیمه کاره رها شده است.چون این باغ ها در یک متری محوطه سرسبز روبروی درمانگاه شهرک سازی و چند متری پارک شهرک ساخته شده است و سوال اینجاست که آیا آن را تخریب کنیم؟ از گرفتن؟ فضای باز، مسیرهای پیاده‌روی را نمی‌توان به باغ‌های عریض و طویل تبدیل کرد که هم آن‌ها را ایجاد می‌کرد و هم برای پرکردن آن از خاک مرغوب و کاشت گل و گیاه هزینه زیادی داشت. روبروی درمانگاه و کتابخانه و کلانتری و همچنین سفارش پارک شهر؟! آیا این بزرگواران نمی توانستند مطالعه دقیق تری برای این پروژه انجام دهند؟! و…

شهر مدرس از قدیم الایام به شهر سبز شهرت داشته و دروازه ورود چندین دانشگاه مهم همدان به شمار می رود، لذا شهرداری این منطقه باید به تکمیل پروژه های ناتمام شهر مانند آن باغ ها، آسفالت خیابان های اصلی، خیابان میلاد جنوبی که بزرگراه و ورودی شهر است و ایده های خلاقانه و هنرمندانه ای دارد و از طرح های آن برای زیباتر شدن شهرک استفاده می کند. سکونت برای محلات و مناطق دیگر.

انتهای پیام/89001/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.