شهر نیویورک برنامه استعدادهای درخشان را حذف می کند

شهر نیویورک برنامه استعدادهای درخشان را حذف می کندپست تأیید کرد که شهردار بیل دی بلاسیو در حال حذف برنامه Gifted and Gifted شهر نیویورک برای درخشان ترین دانش آموزان جوان سیب بزرگ است.

دو بلاسیو در اقدامی مهم در ماه های پایانی دولت خود به برنامه التقاطی که منتقدان می گویند به طور ناعادلانه از کودکان سفیدپوست آسیایی و آمریکایی و همچنین خانواده هایی با توانایی بالقوه حمایت می کند ، پایان داد.

دانش آموزان فعلی در این برنامه در کلاس های یادگیری تسریع می مانند ، اما تا پاییز 2022 به طور کامل حذف می شوند و آزمایش فعلی برای کودکان چهار ساله شهر پایان می یابد.

این شهر گفت که در عوض یک مدل یادگیری تسریع شده جدید برای همه دانش آموزان معرفی می کند.

وزارت آموزش و پرورش ادعا می کند که این امر تعداد مدارس ارائه دهنده آموزش سریع از 80 مدرسه فعلی را به 800 مدرسه ابتدایی افزایش می دهد.

این به معنای بیش از 26 برابر تعداد دانش آموزانی است که می توانند دریافت کنند ، از نظر شهر – از 2500 تا تمام 65000 مهد کودک شهر.

همه 4000 مربی مهدکودک به آمادگی بیشتری نیاز خواهند داشت و این شهر معلمان بیشتری را آموزش می بیند که در زمینه یادگیری سریع در مناطقی با برنامه های استعداد کم یا بدون استعداد آموزش دیده اند.

هفت تیم متخصص نیز برای کمک به اجرای پیشنهادهای جامع جدید حضور خواهند داشت.

همه دانش آموزانی که در پایه 3 در موضوعات مختلف ثبت نام کرده اند ، اکنون غربالگری می شوند تا ببینند آیا از آموزش شتابده ویژه ای بهره مند می شوند یا خیر ، اما طبق برنامه ، در کلاس های معمولی باقی می مانند.

مدل تسریع شده همچنین بر مهارت های دنیای واقعی تمرکز می کند ، با موضوعاتی مانند برنامه نویسی ، روباتیک و حتی حمایت از جامعه.

این تغییر اساسی پس از آن صورت می گیرد که منتقدان مدل فعلی را به طرفداری از دانشجویان سفیدپوست و آسیایی-آمریکایی متهم کردند که حدود 75 درصد از سیستم G&T را تشکیل می دهند.

منتقدان همچنین گفته اند که این به طور ناعادلانه به نفع خانواده های ثروتمندی است که می توانند برای کمک به آماده سازی کودکان چهار ساله خود برای امتحانات به معلمان حقوق بپردازند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *