شکم 6 پک – رژیم غذایی ضروری برای دستیابی به شکم 6 پک

انتخاب غذاها برای دستیابی به شکم 6 تکه کاملاً حیاتی است. به طور کلی، 80 درصد از کار مربوط به از بین بردن چربی شکم است. بنابراین بسیار مهم است که به درستی غذا بخورید. شما می توانید هر تعداد تمرین شکمی که دوست دارید انجام دهید، اما تا زمانی که شروع به از بین بردن آن لایه چربی نکنید، به هیچ وجه نتیجه ای نخواهید دید.

به غذاهای با GI پایین پایبند باشید

GI مخفف Glycemic Index است. این یک سیستم رتبه بندی بر اساس تأثیری است که غذاها بر سطح قند خون ما دارند. به طور خلاصه، هر چه سریعتر بتوانیم یک غذای خاص را هضم کنیم، سطح GI بالاتر می رود و سریعتر آن غذا به قند تبدیل می شود و در نتیجه وارد جریان خون ما می شود. غذاهای با سطوح GI بالا به دلیل سرعت هضم سریع باعث افزایش سطح قند خون ما می شوند. این باعث ترشح انسولین می شود. انسولین مقصر تبدیل قند/غذای مصرف نشده اضافی به چربی است! بنابراین، ایده این است که سطح انسولین را پایین نگه داریم و برای انجام این کار، به غذاهای با GI پایین پایبند باشیم. غذاهای با GI پایین همچنین به شما کمک می کنند تا برای مدت طولانی تری در طول روز احساس سیری کنید زیرا انرژی به تدریج نسبت به غذاهای با GI بالا آزاد می شود.

نمونه هایی از غذاهای کم GI عبارتند از: همه غلات کامل (نان، غلات و غیره)، ماکارونی قهوه ای، برنج قهوه ای، محصولات گندم کامل، سویا، دانه کتان و بسیاری دیگر. (پایان این مقاله را برای منابع موجود در لیست کاملتر غذاها ببینید.)

غذاهای کم چرب

سعی کنید از غذاهای پرچرب خودداری کنید. چربی ها در مقایسه با کربوهیدرات ها و پروتئین ها بیش از دو برابر کالری در هر گرم دارند. این بدان معناست که برای سوزاندن آن بیش از دو برابر فعالیت بدنی لازم است! به غذاهای کم‌چرب مانند شیر بدون چربی یا کم‌چرب، اسموتی‌ها، پنیر دلمه، اسپری‌های کم‌چرب و سس‌ها بچسبید. مطمئن شوید که چربی هایی که مصرف می کنید، چربی های خوبی هستند. چربی های خوب فواید زیادی مانند محافظت از مغز و سیستم عصبی مرکزی دارند، این چربی ها برای رژیم غذایی روزانه شما ضروری هستند.

نمونه هایی از چربی های خوب عبارتند از: روغن زیتون، روغن ماهی، آجیل و گلابی آووکادو.

مراقب مصرف قند و کربوهیدرات خود باشید

کربوهیدرات ها (یا کربوهیدرات ها) منبع انرژی ترجیحی بدن هستند. ما برای انرژی روزانه به کربوهیدرات نیاز داریم، با این حال دریافت کربوهیدرات بیشتر از مقداری که در روز می سوزانیم باعث افزایش چربی می شود. سعی کنید مصرف کربوهیدرات خود را در حدود زمان تمرین حفظ کنید، زیرا این اطمینان حاصل می کند که سوخت را می سوزانید و منجر به تبدیل قند اضافی به چربی نمی شود.

بسیار مهم است که شما تعادل صحیحی از نکات بالا داشته باشید. اطلاعات گمراه کننده زیادی وجود دارد که به سادگی منجر به افزایش چربی و سلامتی بد می شود، مراقب مطالبی که می خوانید باشید.