صحبت در مورد وظیفه اخلاقی ساده انگارانه و آرمان گرایانه است. وقتی می گوییم “نه” حمایت قانونی و عملی ما کجاست؟


ویراستار عزیز

من موافقم که عنوان مقاله امکان بحث در مورد آنچه استدلال اخلاقی را ارائه می دهد فراهم می کند ، زیرا توسط 3 پزشک مختلف ارائه شده است: یکی پزشک که از پزشکان دیگر مراقبت می کند ، و دیگری یک پزشک جوان در حال آموزش.

هیچ یک از توصیه ها یا نظرات از طرف کلاهبردارانی نبود که در سلسله مراتب در مورد چرخش تصمیم می گرفتند ، به ویژه مدیران NHS یا رهبران بالینی.

و صادقانه بگویم ، همه آن “مطلوبیت ها” و “وظایف اخلاقی نسبت به خود” توصیه های کاربردی برای فرد برای برخورد با آن تماس تلفنی غیر منتظره و ناگهانی ناخواسته ارائه نمی دهند که “اکنون شما باید این شیفت را بپوشانید زیرا شخص دیگری نمی تواند.”

این ممکن است از مدیر بیمارستان ، رئیس واحد بالینی ، منشی بخش یا حتی اپراتور تابلو برق باشد.

من مطمئن نیستم که سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی (به عنوان مثال ، پرستاران) این تجربه را داشته باشند ، اما من فکر می کنم پزشکان اغلب با تلفن تماس می گیرند تا به آنها بگویند که شما در حال پر کردن یک شکاف خاص هستید.

حتی وقتی این سوال به عنوان یک س polال مودبانه مطرح می شود ، اگر رد کنید ، به احتمال زیاد از شما می پرسند “چرا که نه” و سپس انتظار می رود که چرا نمی توانید کمک کنید ، به عنوان دلیل خوبی برای امتناع نیاز است.

پزشکان و کارآموزان جوان به ویژه در برابر این سیاه نمایی مضاعف احساسی آسیب پذیر هستند ، جایی که وقتی برای پوشش شیفت ها بله یا خیر می گویند اتفاق بدی می تواند رخ دهد.

به این تغییرات اضافی نه بگویید و آنها به عنوان “بازیکنان تیم” طبقه بندی می شوند یا نظرات مشتاقانه ای از سوی سرپرستان مربی دریافت خواهند کرد. البته این اتفاق نمی افتد … رسما.

به کار در یک پوشش پزشکی کم کارمند بله بگویید و ممکن است با موارد زیادی کنار بیایید. اما به یاد داشته باشید ، همه ما در انتظار باوا گاربا هستیم. و به نظر می رسد بر اساس وضعیت اخیر GMC ، به نظر من آنها روش خود را تغییر نداده اند.

ممکن است فکر کنید که گفتن “بله” برای رفتن به دو شیفت به معنای رعایت “دستورالعمل” عمل پزشکی خوب شماره 38 است:
“در صورت عدم پوشش کافی پزشکی ، ممکن است ایمنی بیمار تحت تأثیر قرار گیرد. بنابراین شما باید هر شغلی را که به طور رسمی پذیرفته اید بر عهده بگیرید و قبل از ترک شغل برای مدت زمان اخطار قرارداد کار کنید ، مگر اینکه کارفرما زمان معقولی برای هماهنگی های دیگر داشته باشد.”

اما من فکر نمی کنم GMC با وجود شرایط کاری شما بخشنده تر باشد.

مشاور بودن به این معنا نیست که شما این نوع تماس های تلفنی را نیز دریافت نمی کنید. به عنوان مثال ، صبح روز تعطیل صبح زود به من زنگ زدند تا به من بگویند برای آن روز آماده باش.

مفیدترین مقاله پیگیری ، نظرات مدیران بیمارستان و روسای بخش ها یا حتی مدیر خدمات پزشکی خواهد بود. در مورد خدمات حقوقی سندیکای دفاع چطور؟ اگر همه آنها توصیه های عملی و سازنده ای در مورد چگونگی مقابله با این معضل ارائه می دادند ، من فقط می نشستم و گوش می دادم.

وگرنه همه این بحث ها به نظر من تقریباً یک آرمان آرمانی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *